Главная » Умови іпотеки. Вигідні умови отримання іпотеки в банках » Гарна кредитна історія навіщо вона потрібна кредит з хорошою історією


Гарна кредитна історія - навіщо вона потрібна, кредит з хорошою історією

Оформляємо кредит по інтернету

У кількох статтях Занімаем.ру ми досить докладно розповіли про те, що таке «кредитна історія», що таке БКІ, як контролювати власну історію. Сьогодні поговоримо про те, які вигоди вам дає хороша кредитна історія. Давайте визначимося з термінологією.

На мій погляд, кредитна історія буває чотирьох видів. Ідеальна - за всіма кредитами, які ви брали чи маєте зараз, ви платите чітко за графіком (або раніше терміну, або навіть достроково) - іншими словами, причепитися ні до чого. Хороша історія - ось тут починається якийсь різночитання. З точки зору нормативних актів Банку Росії, поганий визнається кредит, за яким порушення графіка платежів більше 30 днів.

А що з хорошим кредитом? В принципі, у кожного банку своє розуміння «хорошої кредитної історії» (включається і, так званий, «людський» підхід). Я, наприклад, стикався з ситуацією, коли позичальник вважався «хорошим», якщо протягом року в нього було не більше трьох прострочень і максимальний термін затримки платежу - не більше п'яти днів. Природно, банки заздалегідь це нікому не озвучують, я це дізнався зовсім випадково. Але, для чого я вам це розповідаю?

До того, що якщо у вас і були разові незначні прострочення, то не треба думати, що «все ... кредит мені не дадуть ». Цілком можливо, що з точки зору конкретного банку, ви опинитеся хорошим позичальником. З іншого боку, деякі банки воліють не працювати з клієнтами, які виплачують кредит з випередженням графіка (вважається, що ви позбавляєте банк прибутку).

Погана кредитна історія - у вас були серйозні тривалі прострочення по раніше узятих кредитах. Огидна - у вас є прострочені непогашені кредити. Ну, а тепер - найголовніше.

Які привілеї отримують володарі гарної і ідеальної кредитної історії? Якщо ви звернетеся в банк, в якому у вас ця сама позитивна кредитна історія, то плюсів буде кілька. По-перше, банк буде дуже радий, що ви звернулися до нього знову. Відповідно, можна очікувати вигідних пропозицій і заохочень в майбутньому спеціально для вас. По-друге, пакет документів по кредиту може виявитися значно меншою, ніж для нового позичальника.

По-третє, терміни розгляду заявки будуть набагато менше (навіть чисто технічно не треба буде заново заносити ваші дані в комп'ютерні системи). По-четверте, найголовніше, скільки я не дивився умов кредитування - процентна ставка по кредиту буде на 1-2 відсотки річних менше, ніж за стандартними пропозиціями кредитування. Хоча у деяких банків немає чіткої вказівки на стандартну ставку, і для кожного позичальника вона розраховується індивідуально, в таких випадках складно визначити, що гарна кредитна була врахована.

До речі, при зверненні в новий банк, якщо це передбачено умовами кредитування, володареві хорошої кредитної історії запропонують більш низьку процентну ставку. Але вам краще підтвердити свою хорошу кредитну історію довідками їх тих банків, де ви благонадійно виконували свої кредитні зобов'язання. До речі, будьте готові відповісти на питання: «а якщо у вас в такому-то банку гарна кредитна історія, то чому ви не звернулися туди за кредитом знову?».

Цілком логічна відповідь може бути: «у вас умови по кредиту краще, ніж в тому банку». Що ж робити тим, у кого не «огидна», а «погана» кредитна історія? Ну, по-перше, немає сенсу звертатися за кредитами в банки, в яких ви самі зіпсували собі кредитну історію. Однозначно треба йти в інші банки і сподіватися, що або вони працюють з різними бюро кредитних історій та відомості про ваших проблемних кредитах не стануть відомі цьому банку, або в силу якихось причин «закриють очі» на ваші колишні проблеми.

Зазвичай так роблять банки, які тільки що відкрилися на вашій території або ті, хто проводять агресивну маркетингову компанію (куди не глянь - скрізь реклама кредитів цього банку). Ще один варіант (якщо вам потрібен кредит на придбання конкретної речі або автомобіля) - це звертатися за розстрочкою, яка надається безпосередньо продавцем (багато магазинів таке роблять, автомобільні салони теж пропонують розстрочку за свій рахунок, забудовник квартир останнім часом також крім банківської іпотеки пропонують свої варіанти розстрочки). Що робити тим у кого «огидна» кредитна історія? Цілком імовірно, що ви вже потрапили в «особливі» неформалізовані бази даних злісних неплатників (чорні списки, так би мовити) і, швидше за все, вам в кредитах будуть відмовляти. Хоча ви можете пробувати і тактику позичальників з поганою кредитною історією.

У завершенні ще раз підкреслимо, що берегти свою кредитну історію безумовно треба, контролювати її достовірність, по можливості, теж. Навіть, якщо у вас були невеликі прострочення по платежах, не варто зневірятися, варіанти отримання кредитів (позик, розстрочок) у вас все одно є. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Споживчий кредит без забезпечення в Ощадбанку - умови, процентні ставки Ощадбанк ... Більше

Який дохід може принести банківська карта з нарахуванням відсотків Сьогодні можна розділити фінансові інститути на дві групи: в першу входять банківські установи, які надають вибір ... Більше

Банк Фінінвест г Саратов - кредити, послуги банку Про банк Починаючи з 31 жовтня 1990 року, жителі Саратова можуть користуватися послугами банку «Фінінвест», який ... Більше

Ставка рефінансування Центрального Банку Росії, ставка рефінансування РФ Ставка рефінансування - ... Більше

У Ростовській області відкрився перший ресторан за програмою «Бізнес-старт» від Ощадбанку 16 квітня 2012 15:46 У Новочеркаську Ростовської області Південно-Західний банк ... Більше

Популярне