Москоммерцбанк

Москоммерцбанк

Комерційний банк «Москоммерцбанк» (Відкрите акціонерне товариство) внесений Банком Росії в КГР 11.04.2001, ліцензія 3365; нині діюча генеральна ліцензія на здійснення банківських операцій і ліцензія на залучення у внески коштів фізичних осіб видані 06.04.2012. Спочатку банк утворений в 2000 році під ім'ям «Міжрегіональний Банк Розвитку Підприємництва (МБРП)», отримавши ліцензію Банку Росії лише в квітні наступного року. Сучасне найменування кредитна установа носить з вересня 2002 року.

В даний час Москоммерцбанк - дочірня компанія Казкоммерцбанка, найбільшого приватного банку Казахстану. З травня 2008 року «Казкоммерцбанк» 100% акцій належать, до цього лідер казахського банківського сектора володів 52,8%-ною часткою в Москоммерцбанк. Після того як останній показав за підсумками 2010 року позитивний фінансовий результат (чистий прибуток за РСБО - 105 млн рублів проти збитку в 2009 році - 209 900 000), банк був реорганізований у формі ВАТ (січень 2012 року).

У структурі активів-нетто Москоммерцбанка на кредитний портфель припадає 70%, з яких 65% - кредити недержавним комерційним підприємствам. 75% в структурі активів-нетто складає кредитний портфель, при цьому понад половини виданих кредитів припадає на частку позичок приватним особам.

На внутрішньому ринку міжбанківських кредитів Москоммерцбанк виступає нетто-кредитором з незначними оборотами. Філіальна мережа і рейтинги Москоммерцбанк представлений в декількох регіонах Росії - це Москва, Санкт-Петербург, Калінінград, Новосибірськ, Нижній Новгород, Омськ, Перм і Самара.

Кредитна установа має у своєму розпорядженні 7 філіями, 6 додатковими офісами і 20 банкоматами, розташованими у великих російських містах.

Штат кредитної організації налічує близько 600 співробітників.

За розміром чистих активів банк посідає скромне 139-е місце в Росії, однак в регіоні (Москва) входить в Топ-100 (97-е місце) і 437-е в загальному ренкінгу російських банків. Відсоток прострочення за виданими кредитами досить низький - 18%. Рейтинг Москоммерцбанка за національною шкалою («Національне Рейтингове Агентство», НРА) - А + з прогнозом «негативний».

Міжнародне агентство Fitch присвоїло цьому банку рейтинг BB-(rus) з прогнозом «стабільний».

Слід зазначити, що за підсумками 2010 року Москоммерцбанк займав у ренкінгу банків Banker's Almanach 516-місце за розміром активів (22632000000 дол США). Стратегія 

Серед ключових напрямків діяльності Москоммерцбанка - торгове і проектне фінансування компаній, кредитування комерційних підприємств (в першу чергу сектора виробництва продуктів харчування і зовнішньої торгівлі), а також широкий спектр послуг приватним особам. Якщо до кризи 2008 року основним продуктом, пропонованим фізичним особам, була іпотека, то тепер банк приділяє більшу увагу кредитуванню малого та середнього бізнесу, одночасно залучаючи кошти населення у вклади (продовжуючи разом з тим розвивати іпотечне напрямок). Відзначимо, що останнім часом банк вже не веде активну діяльність в області лізингу.

Москоммерцбанк має ліцензії на дилерську, брокерську і депозитарну діяльність, а також на здійснення банківських операцій з фізичними особами та на діяльність з управління цінними паперами. Крім цього, Москоммерцбанк є учасником REUTERS та SWIFT та членом валютної секції Московської міжбанківської валютної біржі (ММВБ). Москоммерцбанк емітує і приймає до здійснення розрахунків пластикові картки систем VISA і MasterCard, а також Об'єднаної розрахункової системи.

Обслуговування корпоративних клієнтів 

Клієнтів - юридичних осіб Москоммерцбанк сегментує за розміром бізнесу («корпоративні клієнти»; «малий і середній бізнес»). Невеликим і середнім за розміром підприємствам банк надає сучасні банківські послуги - від розрахунково-касового обслуговування та ведення зарплатних проектів до кредитування. Крім цього, корпоративні клієнти Москоммерцбанка (включаючи суб'єктів малого та середнього бізнесу) можуть скористатися послугами інтернет-банкінгу (система «Банк-Клієнт»).

Більш великим корпоративним клієнтам доступні також послуги проектного та документарного торгового фінансування, конверсійні операції та послуги розміщення тимчасово вільних коштів. Нарешті, клієнти-організації можуть вибирати з чотирьох депозитів (в рублях, євро і доларах, а також «Депозит в рамках Генеральної угоди»). Кредитування юридичних осіб здійснюється в рублях і доларах США.

Максимальний термін користування позичкою цього банку складає 5 років (60 місяців), мінімальний - 6 місяців. Позички надаються у вигляді кредиту, невідновлюваної або відновлювальної кредитної лінії,, а також овердрафту (для великих клієнтів - ще й у вигляді надання банківських гарантій та відкриття акредитивів; синдикованого кредитування, проектного фінансування та інвестиційного кредитування), при цьому за відкриття кредитної лінії стягується комісія (не більше 0,5%). Детально умови по кредитах можна з'ясувати у кредитного менеджера банку; доступні також онлайн-заявки на одержання кредиту.

Обслуговування приватних клієнтів

Клієнтам - фізичним особам Москоммерцбанк надає традиційний перелік послуг: депозити, кредити, грошові перекази по системі Western Union, а також оренда сейфових комірок та прийом платежів. Програма преміального банківського сервісу типу Private Banking в даний момент не розробляється. Послуга інтернет-банкінгу приватним клієнтам надається у вигляді системи «Особистий кабінет».

Будучи учасником системи обов'язкового страхування вкладів згідно з Федеральним законом «Про страхування внесків фізичних осіб у банках Російської Федерації», Москоммерцбанк пропонує своїм клієнтам лінійку з 5 вкладів (включаючи мультивалютний) в рублях, доларах і євро, за ставками від 2,5% (мультивалютний) до 11%, на термін від 31 до 1100 днів.

У лінійці споживчих кредитів Москоммерцбанка для приватних осіб - вісім продуктів: - 2 споживчих (нецільової та «На ремонт» під 14-20% на термін від 6 місяців до 5 років); - 2 автокредиту на придбання нового автомобіля (зі страхуванням життя і без , під 9,5 - 14,5%); - 4 іпотечних кредиту (під 9-15% річних на термін до 25 років).  Дистанційне обслуговування і сайт  Офіційний сайт Москоммерцбанка розташований за адресою http://www.moskb.ru/ (мається лише російська версія).

Зручність юзабіліті сайту можна оцінити як добрий; на головній сторінці представлена в зручній формі вся ключова інформація, знайти потрібний розділ не складає труднощів. Вхід в особистий кабінет інтернет-банку для приватних і юридичних осіб здійснюється за допомогою введення логіна і пароля (дві іконки на загальній сторінці), при цьому необхідні відповідні настройки інтернет-оглядача на ПК користувача. Мобільний банкінг у Москоммерцбанка на даний момент відсутня.

Банк має у своєму розпорядженні єдиним колл-центром - з'єднатися з ним можна в режимі 24/7 за телефоном 8 (800) 100-03-63 (дзвінок по Росії безкоштовний).

Власники пластикових карт можуть оперативно зв'язатися з банком по телефону, вказаному на їх картці. Відгуки про банк Клієнти банку досить активні, тому кількість відгуків про Москоммерцбанк в Інтернеті досить велике.

Серед позитивних моментів нерідко відзначається доброзичливе ставлення до клієнтів, оперативне вирішення питань по кредитах та гарний дизайн сайту; серед негативних - неузгодженість дій філій, не завжди чітке інформування в колл-центрі і (класика банківського жанру) деколи недостатньо досвідчених співробітників в офісах.

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

30 фактів про кредитових картах (ч3) Як відомо, закони Шаріату забороняють лихварство.Суворо заборонені отримання та виплата відсотків, вклади, ... Більше

Кредитний консультант - робота, обов'язки, вимоги У зв'язку з постійним розширенням і ... Більше

Кредитні рейтинги банків і рейтингові агентства - рейтинг банків Росії, України - Moody, Fitch, Standard Poors Для того, щоб ... Більше

Знижки для власників кредитних карт ЮніКредит Банку 2 серпня 2012 0:00 Спільно з ЮніКредит Банком підприємства-партнери підготували масу пропозицій ... Більше

Ханти-Мансійський банк кредитні карти Статус - кредитні карти Ютейр 16 вересня 2012 0:00 Ханти-Мансійський банк ... Більше

Популярне