Як боротися з колекторами?

Як боротися з колекторами

В останні роки банки все частіше воліють користуватися послугами колекторних агентств, замість того, щоб домагатися повернення своїх коштів самостійно. Багато в чому це пов'язано зі зростаючою часткою безповоротних кредитів, що негативно відбивається на якості кредитного портфеля банків і фінансових показниках діяльності кредитних установ. Банки несуть значні втрати у зв'язку з простроченими боргами, саме тому вони намагаються "розправитися" з непогашеною заборгованістю як можна швидше.

Як тільки борг "потрапляє в руки" до колекторів, останні прагнуть отримати "свої" гроші якнайшвидше. При цьому в хід йдуть не тільки стандартні дзвінки і листи позичальникам з проханням повернути борг і описом можливих наслідків неповернення кредиту, але часто застосовуються і більш агресивні методи: погрози і тиск на родичів і колег боржників.

Чи законна продаж боргів колекторам?

Гарячі суперечки між банками і Роспотребнадзором про законність передачі боргу (а разом з ним і особистої інформації про позичальника) колекторським агентствам тривали протягом останніх двох років. У своєму вересневому огляді судової практики Вищий Арбітражний суд поставив крапку в цих суперечках, визнавши право кредиторів поступатися прострочену заборгованість колекторам без згоди на це позичальників.

Що робити, якщо вас «здолали» колектори?

Якщо банк продав ваш борг і вам почали надходити дзвінки та листи з вимогою сплатити заборгованість, простіше за все, зібрати кошти і погасити кредит, щоб не мати ніяких справ з колекторами. Але як вчинити, якщо співробітники агентства поводяться некоректно?

Незважаючи на те, що колекторські агентства з'явилися в Росії відносно недавно, існує певний звід правил, яким повинні підкорятися працівники подібної установи. Колектори мають право зв'язуватися з боржником по телефону, поштою, факсом або за допомогою СМС. Тим не менш, колектор не повинен дзвонити неплатнику в незручне для нього час (до 7 ранку і після 10 годин вечора), турбувати родичів або колег боржника.

Також колектору забороняється робити які-небудь дії, що ображають честь і гідність позичальника.

Тому, якщо ви зіткнулися з неповажних ставленням колекторів, а тим більше з погрозами з їх боку, звертайтеся зі скаргою в Роспотребнадзор або поліцію. Пам'ятайте, навіть якщо ви не виплатили кредит, ви маєте право на захист від неправомірних дій колекторських агентств. Джерело: CreditCardsOnline.ru

Теги: кредит готівкою заборгованість
Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банки Воронежа - взяти кредит в г Воронеж, вибрати банк Незважаючи на те, що Воронеж не є містом-мільйонером (населення ... Більше

Банк DeltaCredit в Московській області почав іпотечне співробітництво з Групою Компаній ПІК 26 липня 2012 ... Більше

Іпотечні кредити БАНКУ УРАЛСИБ БАНК УРАЛСИБ, один з найбільших банків країни, пропонує оформлення різноманітних іпотечних кредитів: в таунхаусі або багатоквартирному будинку, ... Більше

Переказ грошей за номером карти Переказ зі свого рахунку в інший банк часто викликає у ... Більше

ЮніКредит Банк змінив умови автокредитів - початковий внесок за автокредитом 11 жовтня 2012 0:00 ... Більше

Популярне