Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Як безкоштовно перевірити свою кредитну історію


Як безкоштовно перевірити свою кредитну історію?

Як дізнатися свою кредитну історію безкоштовно де можна дізнатися

Сьогодні кредитна історія має велике значення для більшості людей і робить значний вплив на їхнє життя. І це аж ніяк не просто гучна заява. Адже погана кредитна історія, як правило, є причиною того, чому банк відмовляє клієнту у видачі кредиту. А, втративши можливість кредитуватися, і не маючи достатнього рівня фінансового доходу, людина позбавляється та можливої нової квартири, машини, туристичної поїздки і багатьох інших речей, а відповідно - і вражень, гарного настрою, втілення в життя своїх бажань і потреб.

Тому, як не крути, кредитна історія - далеко не порожній звук. Тому в інтересах кожного позичальника своєчасно розраховуватися за наявними у нього зобов'язаннями і періодично цікавитися своїм кредитним досьє. Кредитна історія містить у собі відомості про всіх отриманих позичальником позики (діючих або погашених) і про те, чи виконував він усі свої зобов'язання в строк або мали місце штрафи за прострочену заборгованість. Всі ці відомості представляють для банків великий інтерес і впливають на рішення про видачу нової позики. Можливість вести такі кредитні досьє з'явилася відносно недавно у зв'язку із створенням в нашій країні Бюро Кредитних Історій (БКІ).

Однак, не дивлячись на те, що кредитні бюро функціонують в Росії вже не перший рік, багато хто з нас навіть і не підозрюють про те, що можуть отримати своє досьє на руки. Мало того, таке право росіян навіть прописано у відповідному законодавчому акті (Федеральному законі № 216 від 30.12.2004 «Про бюро кредитних історій»). При цьому кожен з нас може перевірити свою кредитну історію один раз на рік абсолютно безкоштовно. Зробити це можна наступним чином: 1. Потрібно дізнатися свій код суб'єкта, який присвоюється кожному позичальнику при видачі кредиту.

З'ясувати ці дані можна через будь-який банк або БКІ, які займаються наданням подібних послуг. 2. Необхідно з'ясувати, в якому бюро зберігається кредитна історія, так як сьогодні БКІ по країні налічується вже чимало. Кожна кредитна організація укладає договір і співпрацює тільки з одним певним бюро.

Якщо позичальник кредитується постійно в одному і тому ж банку, то клопіт з отриманням власної кредитної історії зводяться до мінімуму. Якщо ж позичальник має (або мав) кілька кредитів у різних банках, то йому потрібно зібрати інформацію про всіх БКІ, в яких по частинах зберігається його досьє. Зробити це можна, зв'язавшись безпосередньо з Центральним Каталогом Кредитних Історій (ЦККІ) по електронній пошті, або відправивши запит через Інтернет-сайт Центрального Банку РФ (http://ckki.www.cbr.ru/). Саме тут і знадобиться вказаний вище код суб'єкта, поряд з яким необхідно буде в спеціальній формі вказати свої прізвище, ім'я, по батькові; серію та номер паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; свою адресу електронної пошти. 3. У відповідь на запит на вказану адресу електронної пошти позичальник повинен отримати відповідь від ЦККІ з інформацією про те, в якому БКІ зберігається кредитна історія.

До речі, БКІ може бути вказано декілька, якщо і кредиторів у позичальника кілька. Крім цих відомостей будуть також вказані контактні дані БКІ, отримавши які на руки, можна сміливо вирушати в зазначене / і БКІ та знайомитися зі своїм досьє. Якщо ж у місті, де живе позичальник, відсутні БКІ або потрібне БКІ знаходиться в іншому населеному пункті, можна направити запит поштою.

Для цього необхідно скласти заяву, вказавши всі свої дані і зворотну адресу, і завірити його у нотаріуса. За законом протягом 10 днів БКІ зобов'язане надіслати на вказану адресу кредитну історію позичальника. Не дивлячись на зовнішню громіздкість такої процедури, насправді вона зовсім не складна.

Якщо ви є позичальником або були їм раніше, але не виключаєте можливості оформлення нових кредитів у майбутньому, не зайвим буде скористатися один раз на рік своїм законним правом і перевірити стан власної кредитної історії, щоб уникнути надалі несподіваних неприємностей і своєчасно усунути можливі помилки в кредитному досьє. Олена Антошенкова, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Apple iPhone в кредит, купити iPhone в кредит Apple iPhone (Айфон), мабуть, найвідоміший смартфон ... Більше

Законопроект "Про освіту" надасть студентам можливість брати кредити на супутні утворенню потреби 26 березня 2012 14:38 Дозвіл на ... Більше

Як вибрати іпотеку, щоб нове житло було в радість, а не в тягар? За останній рік процентні ставки по іпотеці знизилися на 2-3%, ... Більше

Критика банків - як ставитися до негативних відгуками клієнтів про банки В Інтернеті, на форумах, в блогах і інших джерелах ... Більше

Відділення Промсвязьбанка тепер можна знайти по мобільному Останнім часом банки все активніше стали ... Більше

Популярне