Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Світова фінансова криза в Росії 2008 рік умови кризи


Світова фінансова криза в Росії 2008 рік, умови кризи

Світова фінансова криза в Росії 2008 рік умови кризи

2008 однозначно увійде в економічну історію Росії завдяки виниклому фінансовій кризі і безлічі супутніх йому негативних наслідків. Сформована в країні ситуація вже кілька місяців не дає спокою ні урядовому апарату, ні пересічним громадянам. Незважаючи на те, що фінансова криза сьогодні у всіх на вустах, більшість росіян так і залишається в невіданні, чому все склалося саме так, і коли настануть кращі часи.

    

Причини світової фінансової кризи

Причини російського фінансової кризи 2008-2009 років лежать далеко за межами країни. Економічна ситуація погіршилася не за один день, цьому передував ряд інших процесів, наслідки яких поступово накопичувалися і просто не могли не призвести до того, що ми маємо зараз.

США - батьківщина «кризи-2008»

Вперше голосно і багато про фінансову кризу заговорили у вересні 2008 року, коли засоби масової інформації почали висвітлювати банкрутство одного за іншим банків США.

Саме цю велику державу економісти сьогодні вважають винуватицею всіх бід. На думку експертів, причина криється в іпотечній кризі, яка виникла в США внаслідок нестримного прагнення банків видати якомога більше житлових кредитів і отримати тим самим величезний прибуток. Прагнення - абсолютно природне, але при цьому договору іпотеки полягали часто з людьми, чиї фінансові доходи не дозволяли здійснювати регулярні виплати по кредитах. У підсумку, все більше і більше квартир відходило у власність банків, а покупців на них чинився все менше і менше.

Результатом цього стали іпотечна криза і банкрутство кредитних організацій, на руках у яких виявилися мільярди доларів неліквідної нерухомості.

Чому фінансова криза вдарила по Росії?

Несприятлива ситуація в економіці США не могла не відбитися на всьому іншому діловому світі, і Росія не стала винятком.

Найбільш сильно по економіці країни вдарила неможливість подальшого отримання дешевих іноземних кредитів на міжбанківському ринку, а також зниження обсягів експорту продукції. Крім цього причиною виниклого в нашій країні фінансової кризи вважається також падіння цін на нафту - блискавичний і значне - з 150 $ до 40 $ за 1 барель. Енергоносії (газ і нафта) мають першорядне значення для багатої ними Росії, тому зниження цін на сировину різко знизило і доходи від його експорту.

Крім зовнішніх причин фінансової кризи не можна залишати без уваги і причини внутрішні. Починаючи з травня 2008 року, зростання біржових індексів РТС і ММВБ не тільки зупинився, але й почав своє падіння. В цілому, до теперішнього часу індекси впали на 70%. Свою ложку дьогтю в серпні 2008 року вніс і грузино-осетинський конфлікт, що породив протистояння Росії та країн Заходу і спричинила за собою відтік іноземного капіталу з країни. Але багато західні економісти схильні бачити причину цього не стільки у військових діях, скільки у виниклих трохи раніше скандалах навколо енергетичних компаній ТНК-ВР і Мечел, коли західні та російські менеджери також розійшлися в поглядах на управління.

І хоча більша частина цих конфліктів вже врегульована, ставлення Заходу до нашої країни багато в чому змінилося, а фондовий ринок зазнав чимало збитків.

Наслідки кризи

Деякі наслідки фінансової кризи наявності вже зараз, а з деякими Росії ще тільки належить зіткнутися. Девальвація рубля Сьогодні крім занепаду фондового ринку ми маємо зниження курсу рубля по відношенню до головних світових валют - долара і євро.

Тобто девальвація рубля - вже реальність, хоча вона і не така різка як в 1998 році. В цілому, очікується загальне зниження доходів населення на тлі зростання цін на товари і послуги. Промисловість і зайнятість населення

Вплив фінансової кризи в Росії на собі відчули практично всі підприємства, особливо що працюють на експорт. Навіть найбільші компанії згортають багато інвестиційні програми, всіма можливими шляхами скорочують витратну частину свого бюджету, що, в свою чергу, тягне за собою масове звільнення і скорочення робочих місць. Банківська система та заощадження громадян Що стосується банківської системи, то тут можна відзначити посилення вимог банків до потенційних позичальників, підвищення ставок по знову видаваних кредитах, згортання багатьох іпотечних і споживчих програм (наприклад, беззаставних і безпроцентних кредитів). Держава сьогодні всіма силами підтримує сферу банківських послуг, розуміючи її велику значимість для країни, але все ж деяким дрібним регіональним банкам не вдасться уникнути краху.

Основні сили Уряду спрямовані на підтримку найбільш великих і значущих кредитних організацій. Тому хворим питанням у росіян сьогодні є збереження їхніх заощаджень. На цей рахунок особливих причин для занепокоєння бути не повинно, так як якщо банк входить в систему страхування внесків, то всі заощадження в сумі до 700 тис.руб. гарантовано будуть збережені. Земля і нерухомість

Ціни на землю і нерухомість також вже зазнали зміна в бік зменшення. Але фінансова криза в Росії зіграв тут скоріше позитивну роль, позбавивши ринок нерухомості від штучного завищення вартості об'єктів і її безперервного зростання.

Позитивні наслідки фінансової кризи

В цілому, окрім негативних наслідків будь-яка криза має і певні позитивні моменти. На промисловому ринку відбувається так званий «природний відбір». На плаву залишаються лише найбільш життєздатні підприємства, які проводять ефективну політику управління ресурсами. Неконкурентоспроможні ж компанії йдуть з ринку.

Але в боротьбі підприємств за виживання, в умовах жорсткої конкуренції може також відбутися і зниження цін на деякі товари та послуги, що, безумовно, теж є позитивним моментом. Приклад тому - бензин, земля, нерухомість. Криза призводить ринки до природного ціноутворенню.

Крім цього відбувається загальне оздоровлення економіки і вихід на перший план вітчизняних виробників.

Криза: прогноз на 2009 рік

Прогнози щодо того, коли закінчиться фінансова криза, сьогодні будуються самі різні - від песимістичних до оптимістичних. Деякі експерти, такі як Михайло Хазін, передрікають серйозні наслідки кризи. Інші, навпаки, вірять у відносно швидке відродження економіки Росії.

Але всі аналітики сходяться на думці, що початок 2009 року - це ще навіть не середина світової фінансової кризи, пік якого прогнозують на літо. За сприятливої ситуації до кінця року стан справ повинне буде поступово налагоджуватися. Але точні прогнози зараз робити дуже важко, так як результат буде залежати від багатьох факторів і дій всіх країн, а також від того, наскільки успішно Росія налагодить співпрацю з європейськими та іншими державами. Олена Антошенкова, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк DeltaCredit: іпотека по всій Росії Банк DeltaCredit існує на ринку вже більше 10 років і спеціалізується виключно на видачі іпотечних кредитів.Ірина Постнікова, ... Більше

Споживчий кредит банку ВТБ 24 - умови, програми та відсоткові ставки Слідом за динамічними комерційними банками широкий ... Більше

Россельхозбанк знижує ставки Напередодні весняної сівби Россельхозбанк значно знизив процентні ставки на сезонні кредити.Яків Дьомін, директор Пермського регіонального філіалу Россельхозбанка, розповідає «Занімаем.Ру» про те, ... Більше

Надійним позичальникам низькі ставки по кредитах! Російські банки все частіше відмовляються від відсоткової ставки за кредитами, яка однакова для всіх клієнтів ... Більше

Допомога в отриманні кредиту з поганою кредитною історією, безробітним, боржникам Ринок кредитного брокериджа, це по-розумному ... Більше

Популярне