Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Смерть позичальника - поручитель обов'язку погашення кредиту


Смерть позичальника - поручитель, обов'язки погашення кредиту

Татфондбанка пропонує мобільний додаток SMS Банк

Що відбувається з поручительством у разі смерті позичальника? Відкриваємо договір поруки і читаємо таке: «Поручитель бере на себе зобов'язання відповідати за виконання зобов'язань, передбачених Кредитним договором, за Позичальника, а також за будь-якого іншого боржника в разі переведення боргу на іншу особу, а також у разі смерті Позичальника». Причому поручитель відповідає перед кредитором за виконання позичальником умов кредитного договору в тому ж обсязі, як і позичальник. Тобто, включаючи як погашення основного боргу, сплати відсотків за користування кредитом, так і неустойки, відшкодування судових витрат по стягненню боргу та інших витрат кредитора, викликаних невиконанням або неналежним виконанням зобов'язань за кредитним договором позичальником (або особами його заміщають).

Відповідь на поставлене питання бачиться цілком однозначним. Зобов'язання за кредитним договором після смерті позичальника залишаються на поручителе, тим більше, якщо він дав на це свою згоду, а такий пункт в договорі поруки, як ми бачимо, присутній. Окреме питання: успадковується чи борг позичальника і кому сумлінну поручитель, не доводиться позичальнику близьким родичем, що сплатив усі належні платежі по простроченні і погасив терміновий до сплати основний борг померлого позичальника на дату перед банком, може пред'явити вимогу в розмірі сплаченої кредитору суми?

Борги згідно з чинним законодавством передаються в спадщину (в рамках вартості успадкованого майна), так що багато чого буде залежати від поведінки спадкоємців і, як зазначено вище, від тексту договору про поруку. Як правило, в договорі все ж обговорений випадок смерті і можливість витребування поручителем виконаних зобов'язань за кредитним договором. Якщо питання із спадкоємцями не вирішується полюбовно, є можливість вимагати повернення сплачених поручителем кредитору в рахунок боргу померлого позичальника грошей в судовому порядку.

Але при цьому слід враховувати, що в права спадщини родичі вступлять не раніше ніж через півроку після смерті позичальника. Відповідно протягом цього періоду поручителю, цілком ймовірно, доведеться вносити щомісячні платежі за кредитним договором, і тільки через півроку поручитель отримає можливість законно «вибивати» із спадкоємців належні йому гроші. Також залишається сподіватися, що вартості успадкованого майна буде достатньо. Припустимо, у померлого позичальника немає спадкоємців, або наявні потенційні спадкоємці відмовляються вступати в права спадщини, в такому випадку поручитель за допомогою грамотного юриста може претендувати на частину майна померлого, щоб повернути його борг банку-кредитору або поручитель може запропонувати банку зробити це самостійно.

У будь-якому випадку ці процедури забирають багато сил, нервів і часу. До того ж наша законодавча база далека від досконалості. Чи є в цьому позитивний момент для поручителя? Добросовісний поручитель, не ухиляйся від сплати боргу за позичальника, заробляє собі позитивну кредитну історію.

По-крайней мере, такий поручитель в подальшому звернувшись за кредитом, якщо не отримає пільгові умови кредитування, то у всякому разі банк не зустріне його відмовою в наданні кредиту по причині зіпсованою кредитною історії. У разі ж смерті поручителя, обов'язки поручителя не успадковуються, за винятком випадків, коли було винесено рішення про стягнення боргу з поручителя, тобто поручитель фактично став боржником за кредитними зобов'язаннями перед банком-кредитором. Хоча питання спадкування все таки спірне і попадається в інтернеті деколи наступна інформація: ВИЗНАЧЕННЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ РФ від 17.04.2007 N 45-В06-34 ... У задоволенні позову про стягнення боргу за кредитним договором, відсотків, неустойки відмовлено правомірно, оскільки смертю боржника припинено забезпечене порукою кредитне зобов'язання, з припиненням зазначеного зобов'язання припинено і поручительство відповідачів, і передбачених законом підстав для задоволення заявлених банком вимог немає .... Тим не менш, не слід безтурботно відноситися до договору поручительства, особливо з урахуванням, що в договорі все ж прописані зобов'язання поручителя в разі зміни позичальника та смерті теж.

Мабуть, майже єдиним варіантом припинення зобов'язань поручителя по наявної заборгованості позичальника перед кредитором представляється випадок, коли зобов'язання за кредитним договором було змінено, ці зміни спричинили збільшення відповідальності або інші несприятливі наслідки для поручителя, і були проведені без згоди останнього. Наприклад, при перегляді процентної ставки за кредитним договором у бік збільшення. Цвітана Валенкова, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредити в 2012 році - прогноз від банку Уралсиб: споживчі, іпотечні, автокредити Новий фінансовий рік - ... Більше

Банк Москви почав видавати іпотечні кредити за паспортом Отримання іпотечного кредиту в Банку Москви стало ще доступнішим. Банк Москви приготував спеціальну пропозицію для корпоративних і ... Більше

Банк Російський Стандарт оголосив про можливість оформити тримісячну подарункову віртуальну карту 5 липня 2012 10:44 Банк Російський Стандарт розробив для ... Більше

Лізинг в компанії ВТБ-Лізинг - огляд продуктів, умови, вимоги Ну, в общем-то, як ... Більше

Visa, MasterCard, American Express ... А яку платіжну систему ви надаєте перевагу? Одне з ... Більше

Популярне