Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Служба безпеки банку - як перевіряє робота служби


Служба безпеки банку - як перевіряє, робота служби

Служба безпеки банку - як перевіряє робота служби

Робота служби безпеки банку багатогранна - це і запобігання випадкам шахрайства з кредитними, фінансовими, платіжними документами, і захист інформації, охоронні і контрольні функції. У даній статті торкнемося лише одну сторону роботи служби - причетність до процесу кредитування. Позичальник, отримуючи кредит, контактує безпосередньо з кредитним працівником банку.

При цьому за лаштунками, невидимої для клієнта, залишається робота служби безпеки. Позичальникові не доводиться безпосередньо стикатися з представниками служби безпеки, за винятком спільних виїздів кредитного працівника банку і «безпечники» на перевірку застави і дзвінків від інспектора служби безпеки з метою уточнення певної інформації, поданої позичальником в банк. На плечі служби безпеки лягають нелегкі завдання, в тому числі по перевірці достовірності наданих позичальником документів, довідок і відомостей з метою своєчасного прийняття превентивних заходів, припинення випадків шахрайства в області кредитування.

У разі виникнення простроченої заборгованості за кредитом, працівник служби безпеки також бере участь в зборі інформації про причини виникнення прострочення та можливі джерела погашення, веде переговори з позичальником, бере участь в роботі по стягненню заборгованості. Для отримання кредиту клієнти - фізичні особи надають до банку довідки про доходи з місця роботи. За кодом ОГРН (основний державний реєстраційний номер) та номером ІПН (індивідуальний номер платника податків) через певні бази даних пробивається інформація про підприємство-роботодавця потенційного позичальника банку. У базі подана інформацію про всіх зареєстрованих підприємствах, їх місцерозташування, контактні телефони і так далі. До прикладу, в інтернеті на сайті http://www.spark-interfax.ru представлена одна з можливостей використовувати подібну інформацію.

Далі є інформаційні ресурси, через які служба безпеки перевіряє наступні факти: чи не є підприємство банкрутом, чи не знаходиться майно підприємства під арештом, не внесені Чи дані про підприємство - роботодавця в різні «стоп-листи». Перевіряється факт відсутності / наявності неоплаченої картотеки до розрахункових рахунках підприємства, факт сплати податків. За базі відрахувань у пенсійний фонд і фонд соціального страхування виявляється реальність заявленої в довідці заробітної плати і підтверджується офіційний статус працівника на підприємстві.

Як метод перевірки використовуються також і дзвінки в організацію, де, згідно наданих документів, працює позичальник. Перевіряється наявність / відсутність судимості у позичальника і його близьких родичів, а також фактів порушення закону. Далі перевірці підлягає наявність і якість кредитної історії потенційного позичальника, насамперед у банку, в який клієнт звернувся за кредитом.

Значення має як якість обслуговування власного боргу перед банком, так і своєчасне виконання зобов'язань у якості поручителя або заставодавця за кредитами третіх осіб у разі виникнення прострочених платежів і при зверненні стягнення банку на заставу (якщо подібні кредити мали місце бути). Співробітники служб безпеки банків нерідко взаємодіють один з одним з метою обміну професійним досвідом та відомостями про недобросовісних клієнтів. Подібна співпраця, як правило, неофіційне, але очевидно корисне для забезпечення безпеки банку. Відомості про наявність неоплаченої картотеки до розрахункового рахунку підприємства-роботодавця, про кредитну історію, і арештах рахунків можуть бути отримані подібним чином. Використовуються і неофіційні канали у податковій інспекції для отримання інформації про позичальника.

Існує також можливість звернення до бюро кредитних історій з метою отримання інформації про стан кредитної історії потенційного позичальника. Якщо передбачається участь нерухомого майна в угоді, інформацією про наявність обтяжень служить виписка з Єдиного державного реєстру угод з нерухомим майном, а відповідно про отримані кредити або надання забезпечення. Дані, надані позичальником, перевіряються на порівнянність і відповідність.

Перевіряється також і репутація самого позичальника, а також ділова репутація підприємства-роботодавця за допомогою збору та аналізу інформації, розміщеної у ЗМІ, мережі інтернет, ділових колах і за неофіційними каналами. В остаточному підсумку, якщо служба безпеки виносить позитивний вердикт, на цьому робота служби на етапі розгляду заяви клієнта на отримання кредиту закінчується. У відношенні позичальників - підприємств і індивідуальних підприємців працює аналогічна схема перевірки, але так само додається перевірка даних про основні контрагентів підприємства, особливо тих, яким передбачається перерахування грошових коштів за рахунок кредитних ресурсів банку.

Таким чином, знижуються ризики зворотності кредитних ресурсів, оскільки якщо кредитні кошти будуть перераховані на неблагонадійного або проблемного контрагента, і товар не буде поставлений (або послуга не буде надана), це може суттєво вплинути на подальшу роботу підприємства-позичальника і його платоспроможність. Служба безпеки так само проводить аналіз наявності взаємопов'язаних підприємств і виявляє, по можливості, кінцевих власників бізнесу. Якщо є взаємопов'язані структури, що роблять істотний вплив на діяльність підприємства-позичальника або мають можливість впливати на рішення, що приймаються позичальником, банк намагається взяти їх поручительство по кредиту.

Коли кредит виданий, поточна робота служби безпеки полягає в проведенні перевірок наявності заставного майна (якщо таке є). Як було сказано вище, при виникненні у позичальника проблем з погашенням позичкової заборгованості перед банком до роботи по стягненню заборгованості підключається служба безпеки банку. Повторюється частина вищевказаних процедур перевірки, ведеться пошук можливих джерел погашення кредиту. Представник служби безпеки веде роз'яснювальну роботу безпосередньо з клієнтом, що допустили прострочення платежу спочатку у формі переговорів.

При необхідності виявляється майно, що належить позичальнику / поручителям, в тому числі через базу даних ДАІ, Єдиного державного реєстру угод з нерухомим майном. При виявленні шахрайських дій по отриманню кредиту, інспектор служби безпеки як представник банку може виступити ініціатором у порушенні кримінальної справи у відношенні недобросовісного позичальника. Наприклад, у разі виявлення фактів надання позичальником підроблених документів чи недостовірних відомостей, які вплинули на рішення про надання кредиту.

Служба безпеки банку працює в тісній співпраці з юридичною службою. Цвітана Валенкова, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Зв'язок-Банк видав кредит на 200 мільйонів рублів - Геологорозвідувальна експедиція № ... Більше

Кредит в Ощадбанку, відсотки по кредитах в Ощадбанку Як правило, відсоткова ставка - ... Більше

Банк Хоум Кредит почав співпрацювати з сервісом онлайн-кредитування «Все в кредит» Банк Хоум Кредит почав співпрацювати з сервісом онлайн-кредитування «Все в ... Більше

Що таке кредитні карти і кредитна історія Поняття кредитні карти і кредитна історія, і взаімоопределяющей ... Більше

Росгосстрах БАНК розширив мережу банкоматів за рахунок партнерських відносин з банком УРАЛСИБ 26 червня 2012 10:02 Росгосстрах БАНК і банк ... Більше

Популярне