Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Рецесія економіки рецесія економіки - це уповільнення зростання і спад виробництва


Рецесія економіки, рецесія економіки - це уповільнення зростання і спад виробництва

Рецесія економіки рецесія економіки - це уповільнення зростання і спад виробництва

«Коли твій сусід втрачає роботу - це рецесія, коли звільняють тебе - це депресія.» Сідні Харріс Фінансова криза приніс разом із собою багато нових термінів і понять, раніше не відомих багатьом росіянам, і «рецесія» - один з них. Вступати в суперечку про те, чи є сьогодні в економіці нашої країни рецесія чи ні, абсолютно марно. Оскільки зростання безробіття, простої на виробництві, інфляція, зниження курсів біржових індексів, скорочення ділової активності та ряд інших негативних явищ, які ми спостерігаємо в даний час, - незмінні супутники рецесії економіки. Рецесія може бути викликана низкою причин, у тому числі і не економічних. Передумови рецесії можуть носити і політичний характер (аж до військових дій), і психологічний, коли зростає невпевненість і недовіра інвесторів.

Але в більшості випадків рецесія все-таки є наслідком різких незапланованих змін в економіці і ринкових умовах, з чим і довелося зіткнутися безлічі країн сьогодні.

Що таке рецесія?

В цілому, рецесія означає уповільнення темпів економічного зростання і спад виробничих процесів, наслідком чого є нульове зростання або некритичне, помірне падіння валового національного продукту (ВНП) і валового внутрішнього продукту (ВВП) - головних показників загального економічного стану країни.

Прогнози на 2009 рік у цьому плані зовсім невтішні. Якщо за 2008 рік Росії все-таки вдалося відповідати прогнозам зростання ВВП, який склав 6%, то в 2009 році вже очікується не зростання, а спад даного показника на 0,2%. Якщо все дійсно складеться таким чином, нашій країні загрожує істотна втрата позицій в світових рейтингах.

Світова фінансова криза, безумовно, вніс свої корективи в прогнози більшості країн, але при цьому зниження ВВП чекають не всі з них. Наприклад, Китай та Індія, як і раніше очікують зростання ВВП, що дозволить їм тільки зміцнити своє становище на тлі невигідного економічного стану Росії, країн Заходу та США. При цьому, незважаючи на те, що США і Європа постраждали від кризи сильніше РФ, падіння темпів зростання російського ВВП буде більш значним, оскільки ми залежні ще і від цін на енергоносії, які впали в кілька разів. Проте варто зауважити, що рецесію економіки фахівці не розцінюють як абсолютне зло. Це - всього лише одна з фаз економічного циклу, незмінно наступна за бумом економіки.

Сильно тривала рецесія може перейти в депресію, але при вірних діях держави, спрямованих на недопущення депресивного стану економіки, рецесія може стати поштовхом до її оздоровленню. Активні фінансові вливання з коштів державного бюджету, які ми сьогодні і спостерігаємо, - єдино можливий шлях більш-менш безболісного подолання рецесії. Сьогоднішня рецесія економіки - не перша і далеко не остання.

Порівняти дане явище можна з якимсь каталізатором, перевіряючим на міцність не лише фінансову систему країни, але і ефективність дій держави. Олена Антошенкова, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Москви в Красноярську почав оформляти іпотечні кредити - свої і ВТБ24 1 серпня 2012 18:30 Банк Москви в ... Більше

Власники карт самостійно встановлюють ліміти на операції Нордеа Банк надає своїм клієнтам можливість самостійно встановлювати граничні ліміти за всіма операціями по ... Більше

Інвестторгбанк випустить цінні іпотечні папери загальним обсягом майже в 3 млрд рублів 6 липня 2012 17:37 ... Більше

ЮніКредітБанк і Росевробанк знижують ставку по іпотеці 3 квітня 2012 16:21 Банки ... Більше

Ханти-Мансійський і Газпромбанк оголосили про спільну з Єкатеринбурзький забудовником акції 29 ... Більше

Популярне