Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Кредитний відділ у банку - робота організація функції


Кредитний відділ у банку - робота, організація, функції

Кредитний відділ у банку - робота організація функції

Кожен відділ будь-якої організації - це окремий світ, який живе за своїми законами і порядками, що дотримується певних принципів і схем роботи. Безумовно, для успішної діяльності організації в цілому потрібні злагоджені дії всіх її підрозділів. Не існує важливих або неважливих відділів, але, тим не менше, серед них можна виділити виконують першорядні або другорядні завдання. Стосовно до кредитним організаціям відразу кілька відділів визначають роботу всіх інших. Це підрозділи розрахунково-касового обслуговування, валютних операцій, цінних паперів, пластикових карт і, звичайно ж, кредитування.

Від них залежить економічне становище банку, його позиція на фінансовому ринку, здатність виконувати показники бізнес-плану та багато іншого. Тому робота кожного з цих підрозділів повинна бути продумана і вибудувана найкращим чином.

Кредитний відділ Ощадбанку РФ

Зупинимося детальніше на роботі кредитного відділу, а для більшої наочності розглянемо цю тему на прикладі Ощадного Банку РФ. Для початку слід зазначити, що Ощадбанк є найстарішим банком нашої країни, принципи роботи якого складалися роками. На сьогоднішній момент для позичальників (особливо фізичних осіб) - це найвигідніший кредитор, тому пропоновані їм процентні ставки по позиках значно нижче, ніж у решти. У зв'язку з цим Ощадбанк висуває підвищені вимоги до потенційних позичальників, що в свою чергу відбивається на роботі кредитного відділу.

Кожен великий філія будь-якого відділення СБ має своє кредиту підрозділ. Роботу відділу можна умовно розділити на три етапи, пов'язаних з процесом видачі кредиту: 1. Етап оформлення кредитної заявки. 2. Етап розгляду заяви та прийняття рішення щодо нього. 3. Етап підписання кредитного договору і видачі кредиту.

За кожний етап відповідають відповідні співробітники. 1. На етапі оформлення та подачі заяви на кредит першими за роботу приймаються кредитні консультанти. Як правило, вони зустрічають потенційних позичальників в операційному залі, але можуть знаходитися й безпосередньо у відділі. Вони допомагають визначитись з програмою кредитування, підібрати оптимальний варіант, правильно заповнити необхідні документи, тобто зробити процес подачі заяви максимально комфортним і швидким для обох сторін. Далі за роботу беруться кредитні інспектори, які можуть займатися оформленням як окремих видів позик, так і різних.

Інспектор перевіряє наданий позичальником пакет документів; розраховує суму і термін позички; визначає необхідність забезпечення та засвідчується в наявності підтверджуючих його документів. На плечі інспектора також лягає задача визначення платоспроможності позичальника на підставі наданої ним інформації. Крім того, за згодою позичальника робиться запит в бюро кредитних історій з метою встановлення його благонадійності. 2. Розгляд кредитної заявки може здійснюватися досить довго (в порівнянні з іншими банками), до 10 робочих днів. Починається воно з оформлення кредитної справи позичальника, яке потім передається в службу безпеки.

У цьому відділі документи і дані, надані клієнтом, проходять ретельну перевірку на справжність і відповідність дійсності. Крім того, перевіряється «кримінальне минуле» позичальника або його родичів. Вся зібрана інформація залишається у справі і повертається в руки кредитному інспекторові. Після повного оформлення досьє клієнта передається на перевірку начальнику кредитного відділу, а далі секретарю кредитного комітету для включення його до реєстру справ на розгляд.

До складу кредитного комітету банку входять представники (начальники або їх заступники) та інших відділів: економічного, юридичного, безпеки, бухгалтерського обліку, а також керуючий відділення. У філії відділення, де є кредитний відділ, але немає представників відповідних служб, встановлюється свій порядок прийняття рішення, але кредитна справа все одно проходить перед цим всі встановлені інстанції. На комітеті кожен інспектор являє справи своїх клієнтів. 3. Після прийняття кредитним комітетом позитивного рішення інспектор повідомляє про це позичальника, призначає йому дату видачі позики і приступає до підготовки необхідних документів (кредитного договору, договору застави чи поруки та інших).

Форми всіх договорів узгоджуються з юристами банку та підписуються керівництвом. У день видачі кредиту відбувається підписання договору. При цьому і позичальник, і поручителі повинні з'явитися особисто. Після ознайомлення, укладення та роздачі всіх примірників договору позичальника проводжають в операційну касу банку, де він власне і отримує довгоочікуваний кредит. Після цього йому залишається тільки справно погашати його.

Але робота кредитного інспектора на цьому не закінчується. Він передає відомості про позичальника в бюро кредитних історій, а потім починає стежити за своєчасністю погашення позики своїми клієнтами аж до закінчення терміну дії договору. У великих відділеннях ці функції можуть покладатися на працівників відділу супроводу кредитних договорів.

Робота кредитного відділу банку відрізняється підвищеною відповідальністю, уважністю, вимогливістю до позичальників, але в той же час потрібно зробити так, щоб для клієнта це залишалося непоміченим, а процес отримання позики був пов'язаний тільки з позитивними емоціями. Тому робота кредитних фахівців - це не тільки професіоналізм, але й своєрідне мистецтво. Олена Рассказова, спеціально для Занімаем.Ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Законопроект "Про освіту" надасть студентам можливість брати кредити на супутні утворенню потреби 26 березня 2012 14:38 Дозвіл на ... Більше

Чи не требующіу застави кредит Ощадбанку для малого бізнесу "Довіра" з початку року залучив ... Більше

У Челябінську, оформляючи кредит в УБРіР у вихідні, можна отримати ... Більше

Світова фінансова криза в Росії 2008 рік, умови кризи 2008 однозначно увійде в економічну історію Росії завдяки ... Більше

Банк Тольяттіхімбанк г Тольятті - кредити, послуги банку Про банк Закрите акціонерне товариство «Акціонерний комерційний банк« Тольяттіхімбанк »(Тольятті) внесено ... Більше

Популярне