Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Кредитний інспектор в банку - робота обов'язки


Кредитний інспектор в банку - робота, обов'язки

Кредитний інспектор в банку - робота обов'язки

У сучасній банківській практиці існує кілька найменувань професій кредитних фахівців. На жаль, іноді навіть самі працівники (а що вже говорити про клієнтів) не бачать принципової різниці між кредитними консультантами, фахівцями, кредитними інспекторами або менеджерами. Зокрема така ситуація має місце в невеликих кредитних організаціях, або в скромних філіях великих банків, де доводиться поєднувати функції декількох співробітників на одній посаді. Насправді між зазначеними банківськими професіями існує певна грань.

Поговоримо докладніше про роботу кредитного інспектора і про те, чим він відрізняється безпосередньо від кредитного фахівця.

Функції кредитного інспектора

Інспектор по кредитній роботі, також як і фахівець, займається оформленням і видачею банківських позичок.

Він проводить попередні бесіди з потенційними позичальниками, приймає від них заяви та пакет документів, готує справу клієнта до розгляду кредитної комісією, в разі позитивного рішення оформляє видачу позички. Але виконання інспектором всіх зазначених дій завжди носить більш поглиблений характер. Саме поняття «інспектування» має на увазі певний нагляд і постійний контроль в роботі. У зв'язку з цим посаду кредитного інспектора, як правило, присутня в найбільш серйозних банківських структурах, ретельно підходять до надання позикових коштів.

На інспекторів в даному випадку покладається не просто оформлення та надання на кредитний комітет необхідних документів, а попереднє вивчення платоспроможності позичальника і визначення ризикованості угоди. Висока професійна підготовка і хороша інтуїція - головні якості, якими повинні володіти ці співробітники. Робота кредитного інспектора не закінчується і після отримання позичальником кредиту.

До моменту закінчення терміну дії кредитного договору інспектор в обов'язковому порядку простежує своєчасність погашення позики своїми клієнтами (для цього банками розробляється власне програмне забезпечення). У разі виникнення простроченої заборгованості кредитний інспектор вживає всі можливі у такій ситуації дії для якнайшвидшого усунення проблеми (наприклад, переговори з позичальником, його поручителями або навіть родичами). Тільки при систематичному порушенні позичальником умов договору, його справа передається в інші служби банку (юридичну та безпеки). Таким чином, тонкість роботи кредитного інспектора полягає у відповідальності за долю оформлюваних їм позичок, що, в свою чергу, відбивається на пропонованих до позичальника вимогах і якості кредитного портфеля банку.

Але клієнтів з благими намірами не повинно відлякувати слово «інспектор» на бейдж або табличці на столі працівника кредитного відділу. Воно означає лише те, що до Вашій справі поставляться дбайливо і не дозволять Вам зіпсувати собі кредитну історію через банальну забудькуватості. Олена Антошенкова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Безвідсотковий кредит - у чому підступ?Взяти кредит. Обіцянками безвідсоткових кредитів рясніють заголовки рекламних плакатів: досить спокусливі умови позики привертають велику ... Більше

Відпочинок в кредит, тури в кредит Зовсім природна тяга людини до ... Більше

Картки із кредитним лімітом Кредитні карти все міцніше входять в ... Більше

Отримати кредит готівкою, не маючи офіційної роботи, - легко і просто   Сьогодні ... Більше

Компанія Vesco Construction: на індивідуальне будівництво можна отримати кредит без початкового внеску 2 серпня 2012 15:36 Російські банки підвищили активність у напрямку іпотечного кредитування ... Більше

Популярне