Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Колекторське агентство - робота колекторських агентств права колекторів


Колекторське агентство - робота колекторських агентств, права колекторів

Колекторське агентство - робота колекторських агентств права колекторів

Повернення боргів - досить цікава тема. Відразу на думку спадають лихі хлопці в спортивних костюмах, готові витрусити з боржника все до останньої копійки. Однак боржники сьогодні частіше стикаються не з описаними вище людьми, а з співробітниками колекторських агентств (колекторів).

Колекторний бізнес: принципи роботи

З розвитком кредитних відносин перед банками все гостріше постає питання повернення простроченої заборгованості. Якщо ще два-три роки тому цю проблему кожен банк вирішував самостійно, то сьогодні все більш активний розвиток отримує практика передачі проблемної заборгованості спеціальним організаціям, колекторським агентствам або колекторам, які за певний відсоток беруться повернути борг. Бізнес колекторських агентств безпосередньо пов'язаний з потребою банків у зменшенні простроченої заборгованості.

Не завжди банк самостійно може ефективно займатися поверненням боргів, і тут на допомогу готові прийти колектори, чиєю основною компетенцією якраз і є стягнення заборгованості з неплатників. Особливо актуальна робота колекторських агентств сьогодні, коли фінансова криза в Росії набирає силу. У бізнесі колекторів прийнято виділяти дві моделі роботи. Це агентська модель, коли колектор працює за певний відсоток від поверненої суми заборгованості, і придбання заборгованості у банку або іншої кредитної організації.

В основному колектори дотримуються першої моделі роботи, проте ситуація починає змінюватися. Великі колектори, зокрема, ЗАТ «Секвоя кредит консолідейшн», набувають у банків портфелі прострочених боргів. В одному з інтерв'ю директор ЗАТ «Секвоя кредит консолідейшн» Е.А. Докучаєва зізналася, що частка придбаних боргів становить близько тридцяти відсотків в загальному портфелі простроченої заборгованості, з якою працює її агентство.

Не повертаєте борг?

Тоді ми йдемо до Вас ...

Найчастіше з колекторами стикаються клієнти роздрібних банків, не виплачують споживчі кредити. Багато хто з наших співгромадян з різних причин вчасно не повертають узяті в банку гроші або не платять взагалі. Мабуть, частіше всіх це роблять одержувачі споживчих кредитів.

Однак банки не є єдиними клієнтами агентств з повернення боргів. Останнім часом все частіше до колекторів звертаються стільникові оператори та Інтернет-провайдери, практикуючі кредитну систему оплати своїх послуг. Звертаються до колекторським агентствам і юридичні особи, у яких виникли проблеми з поверненням дебіторської заборгованості. Відмінність підходу агентства по роботі з «поганими боргами» від нелегальних методів повернення грошей полягає в суворому дотриманні всіма нормами законодавства. Стягнення боргів за допомогою погроз заподіяння шкоди здоров'ю або життю боржника або його близьких не допускається.

Тим не менш, колекторські агентства розробили і застосовують на практиці свої алгоритми дій для успішного повернення простроченої заборгованості. Перш за все, колектори прагнуть стандартизувати всі операції по роботі з боржниками, створюючи своєрідний конвеєр з повернення отриманих позичальниками грошових коштів. Грунтуючись на наявних статистичних даних, колектори сегментують боржників з точки зору ймовірності стягнення заборгованості. Далі, приймається рішення, які комунікації слід використовувати.

Для когось буде достатньо одного телефонного дзвінка, а когось краще відразу викликати в суд. Часто практикується виїзд до боржника, що відрізняє колекторний бізнес в Росії від США і Європи, де фахівці з «кредит консолідейшн» відвідують неплатників особисто тільки у виняткових випадках. Говорячи про ефективність роботи колекторів, можна відзначити, що в середньому їм вдається повернути 20-30 відсотків переданої їм заборгованості.

Ринок повернення боргів в Росії

Ринок повернення боргів в Росії ще тільки зароджується. На відміну від США, де колекторські агентства є активним учасником кредитного ринку, в нашій країні цей вид діяльності робить перші кроки назустріч своїм клієнтам. Тим не менш, можна відзначити дуже динамічний розвиток галузі «кредит консолідейшн» (Сredit Сonsolidation).

За останні кілька років кількість виданих кредитів зросла на порядок. Не дивлячись на це, і донині зберігаються досить високі темпи зростання. Обсяг заборгованості тільки фізичних осіб по кредитах перед банками на 01.07.2008 склав більше трьох трильйонів рублів.

Паралельно зростає і обсяг простроченої заборгованості, а значить, в колекторських агентств з'являється все більше і більше роботи по стягненню боргів. Разом із зростанням боргу «фізиків» зростає і борг юридичних осіб, що знову-таки на руку колекторам, що пропонують юридичним особам послугу повернення простроченої дебіторської заборгованості. Разом з тим, на ринку стягнення боргів існують і деякі проблеми, які стримують його зростання.

Перш за все, і це в своїх інтерв'ю відзначають багато керівників колекторських агентств, - це брак кваліфікованих кадрів. Конкуренція за персонал на ринку праці на сьогоднішній день висока, і потрібну кількість важливих, стресостійкість, схильних до ведення переговорів та вміють це робити співробітників знайти не так просто. Колекторські агентства, слідуючи зростаючому попиту на свої послуги, з'являються в різних містах Росії. Їх послугами користуються не тільки банки Санкт-Петербурга чи Москви. Колектори сьогодні допомагають банків по всій Росії.

Відкриваються як філії великих федеральних агентств, так і виходять на ринок нові регіональні гравці. Ринок повернення заборгованості в нашій країні чекає бурхливий розвиток. Роман Іванов, спеціально для Занімаем.Ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Зв'язок-Банк приймає заявки на кредит в режимі онлайн 29 серпня 2012 21:22 ... Більше

Банк Сосьете Женераль Схід (BSGV): нові та вживані авто в кредит Банк Сосьете Женераль Схід у 2003 році, через десять років після ... Більше

Красноярці отримають іпотеку в DeltaCredit під 10,5% річних 18 вересня 2012 16:16 У мережі одного з найбільших російських ... Більше

Банк ПромСервісБанк г Санкт-Петербург - кредити, послуги Про банк «ПромСервісБанк» - кредитна організація, створена в 1991 ... Більше

Знайдена причина гальмування ринку пластикових карток у Росії Центробанк, дослідивши ринок міжбанківських комісій, прийшов до висновку: комісії, встановлені міжнародними ... Більше

Популярне