Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Економічна криза в Україні - причини наслідки


Економічна криза в Україні - причини, наслідки

Економічна криза в Україні - причини наслідки

Якщо на початку осені 2008-го року українська преса рясніла заголовками «Чи буде криза в Україні?» І «Світова криза Україні не загрожує», то початок 2009-го країна зустрічала вже іншими анонсами: «Ціни продовжують зростати», «Українська економіка знижується обвально »і т.д. Яка ж нинішня економічна ситуація в Україні? Хвалитися нічим: спад темпів виробництва, зростання цін, дестабілізація валютного курсу, зростання безробіття, тимчасова відмова в наданні другого траншу кредиту МВФ. А тепер детальніше.

Економічна криза в Україні та проблеми виробництва

Україна є експортозалежною країною, головна проблема якої, за словами президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняко, гігантоманія: більше 60% ВВП України створюється металургійної та хімічної галузями. Але в даний час, в умовах фінансової кризи, попит на продукцію даних галузей з боку країн-імпортерів став падати, а слідом за ним і темпи українського виробництва, які скоротилися на третину в порівнянні з січнем минулого року.

Відкрито озвучуються цифри про спад хімічної промисловості на 50%, металургійної та легкої - на 40%,, харчової - на 15%. Поєднаної з проблемою залежності від експорту є проблема нерозвиненості малого та середнього бізнесу. А в умовах зростання кредитних ставок і так званих партнерських програм у сфері кредитування малим підприємствам доводиться зовсім не солодко.

Дестабілізація курсу гривні та зростання цін

Однією з умов надання кредиту МВФ значиться гнучкий валютний курс, тобто його вільне плавання. Але низка українських економістів стверджує, що зараз - чи не найгірший для «відпускання» курсу, тому як це викличе подорожчання валютних кредитів для бізнесу і населення і може негативно позначитися на стійкості банківської системи.

До слова, такі банки як Укрпромбанк, банки "Нарди» і «Родовід» вже мають серйозні проблеми і близькі до банкрутства. Що стосується цін, то за січень вони виросли майже на 3%. За прогнозами, загальний ріст цін протягом 2009 року складе близько 25%. Дослідження та опитування показують, що населення починає скорочувати свої витрати, в тому числі і на продукти харчування.

Крім того, криза викликала різкий стрибок безробіття, тільки в столиці збільшивши число безробітних в два рази.

Кредит МВФ

Українське керівництво дуже енергійно домагалося даного кредиту, який, за їхніми словами, дозволить впоратися з негативними наслідками фінансової кризи на Україні і, в першу чергу, розрахуватися за зовнішніми боргами, в тому числі і приватних компаній. По суті, гроші, що прийшли із заходу, на захід і підуть, так і не вирішивши основної проблеми української економіки - падіння попиту на експортну українську продукцію. Як часто відзначається в пресі, МВФ - не тільки і не стільки економічна, як політична організація, яка, видаючи кредити і диктуючи їх адресатам умови, перекладає частину «кризового» вантажу з плечей країн-учасниць МВФ на плечі тих самих країн-одержувачів кредитів.

Як і у випадку з «білоруським» кредитом, основними вимогами МВФ є: жорсткість умов стягнення боргів як юридичних, так і фізичних осіб, недопущення зростання реальних доходів населення, девальвація національної валюти. Все це свідчить про єдиний підхід фонду до подібних кредитах без урахування специфічних рис кризи в окремих країнах. Кредит буде наданий частинами протягом двох років.

Перший транш «пішов» в Україну в листопаді минулого року в розмірі 4,5 млрд. доларів. В другому транші, який повинен був відбутися в лютому, Україна тимчасово відмовлено через неналежного виконання умов, висунутих МВФ. У пошуках кредитних ресурсів для боротьби з економічною кризою Україна звернулася до цілого ряду країн, серед яких Японія, Великобританія, Росія, Швейцарія, ОАЕ і т.д. Катерина Трубовіч, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Де можна взяти кредитну карту Оформити кредитну картку досить просто, для цих цілей всього лише потрібно прийти в ... Більше

Банки Краснодара - кредити в кубанських банківських установах В останні роки розвиток банківської системи в Краснодарському краї йде особливо швидкими темпами.Практично повна ... Більше

Споживчий кредит Ощадбанку під поручительство У статтях Занімаем.ру ми вже розповідали про основні умови надання ... Більше

Кредитна карта або споживчий кредит - що вибрати? Сьогодні банки пропонують масу кредитних ... Більше

Шахрайство по кредитах юридичних осіб: чого побоюватися, як уникнути? Там, ... Більше

Популярне