Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Договір завдатку - попередній договір купівлі продажу завдатку


Договір завдатку - попередній договір купівлі продажу завдатку

Договір завдатку - попередній договір купівлі продажу завдатку

При стрімко зростаючому ринку нерухомості покупцям нерідко доводиться стикатися з ситуацією, коли доводиться складати договір завдатку, щоб гарантувати продавцю виконання зобов'язань за угодою. Договір завдатку застосовується і в інших сферах бізнесу, хоча найбільше поширення отримав саме в операціях з нерухомістю. На сьогоднішній день, договір завдатку виступає забезпеченням виконання зобов'язань за договором купівлі-продажу нерухомості або інших об'єктів. Згідно з чинним законодавством, завдатком є сума (або ж рухоме майно), які боржник або покупець передає кредитору, або продавцю, тим самим, забезпечуючи виконання зобов'язань за договором.

Договором завдатку також передбачається механізм переходу завдатку в разі, якщо угода не відбулася: якщо невиконання зобов'язань мало місце з вини боржника (покупця), сума завдатку залишається у продавця, але якщо ж винен був продавець, то завдаток повинен бути повернений покупцеві.

Функції задатку

Юридично завдаток має три функції: він запобігає невиконання зобов'язань, доводить укладення договору і має платіжний характер. Як правило, договір завдатку супроводжує основне угоду, тобто, договір купівлі-продажу. Отже, обидва ці документи складаються у письмовому вигляді.

Договір завдатку по операції з об'єктами нерухомості обов'язково реєструється нотаріально. Сума завдатку обмовляється обома сторонами в індивідуальному порядку і фіксується в договорі завдатку. У деяких випадках договір завдатку може вважатися попереднім договором і бути гарантією здійснення угоди.

Договір завдатку: значущі умови

Існує ряд нюансів, які треба обов'язково врахувати при складанні договору завдатку. По-перше, в договорі необхідно вказати реальну суму угоди.

Не варто турбуватися, це не спричинить ніяких податкових зобов'язань, так як договір завдатку - це внутрішній документ. Але, тим не менше, якщо ви вкажете в ньому меншу суму, покупець (або продавець) може «забути» про те, якою була реальна домовленість і операція не відбудеться. А тоді неминучий конфлікт: адже кожна зі сторін буде претендувати на суму завдатку. Крім того, в договорі завдатку повинна бути обговорена дата, дол якої планується провести операцію купівлі-продажу: це не дозволить одній із сторін «тягнути час», відкладаючи по яких-небудь причин виконання зобов'язань.

Як і в будь-якому іншому подібному документі, в договорі завдатку повинні бути вказані паспортні дані сторін, їх місце проживання. Також обов'язково має бути зазначено підставу, на якому продавець розпоряджається даним майном (нерухомістю), тобто, на підставі чого зараз йому належать майнові права. У договорі завдатку, як продавець, так і покупець, повинні чітко позначити свої права та обов'язки, пов'язані з цією домовленістю. У цьому документі має бути зазначено, що дана сума є завдатком за квартиру (або інший об'єкт нерухомості), при цьому вказується, яку саме, включаючи реєстраційні дані.

Природно, що при складанні договору завдатку, навряд чи можна врахувати всі і передбачити можливі варіанти. Але, тим не менш, скориставшись нашими порадами, ви зможете скласти договір грамотно і зможете бути впевнені в успіху операції. Юридично грамотний, зрозумілий і виключає спірні моменти договір завдатку є гарантією вашого спокою. Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Москви уклав угоду про субсидування МСБ столиці з ГБУ ... Більше

Банки Благовещенська - кредити в банківських установах Благовещенська Благовєщенськ - невелике ... Більше

Мікрофінансові організації не поспішають працювати з БКІ Мікрофінансові організації (МФО), що спеціалізуються на видачі експрес-кредитів на короткі терміни, не дуже активно ... Більше

Як вибрати іпотеку, щоб нове житло було в радість, а не в тягар? За останній рік процентні ставки по іпотеці знизилися на 2-3%, ... Більше

Банк "ФІНАМ" - оформити картку стало простіше! З 1 березня ... Більше

Популярне