Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Договір застави - складання реєстрація заставу майна


Договір застави - складання, реєстрація, заставу майна

Договір застави - складання реєстрація заставу майна

Поняття застави передбачає гарантії виконання зобов'язань, будь то повернення кредиту або погашення позики. Звичайно, договір застави знайшов широке застосування в багатьох сферах ділового життя, але одним з найпопулярніших способів його застосування є забезпечення кредитів. У цій статті ми поговоримо про те, як грамотно скласти договір застави і які зобов'язання він передбачає для сторін. Перш за все, потрібно пам'ятати, що договір застави складається в письмовій формі і підписується обома сторонами.

У договорі має бути вказаний предмет застави, його оцінка в грошовому еквіваленті, обумовлено істота зобов'язання, обсяг і терміни його виконання. Крім того, договір застави повинен містити інформацію про те, у кого знаходиться заставлене майно. Як ми вже говорили вище, договір застави обов'язково повинен бути складений у письмовій формі, при чому як в простій, так і в нотаріальній. Якщо в якості застави виступає нерухомість, такий договір застави повинен супроводжуватися державною реєстрацією та бути завірений нотаріально. Сторонами договору застави - заставодержателем і заставодавцем - можуть виступати як фізичні, так і юридичні особи.

Найчастіше заставодержателем є банк або інша фінансова установа, а застава виступає гарантією повернення кредиту або позики. У свою чергу, боржником за основним зобов'язанням, згідно з договором застави, є заставодавець. Крім того, заставодавцем може виступати і третя особа - поручитель.

Види застави

Відповідно до законодавства, заставу буває п'яти видів: іпотека, заклад, заставу товарів в обороті, майнових прав, а також цінних паперів. Іпотека представляє собою забезпечення зобов'язань нерухомим майном, це досить поширений вид договору застави. Такий договір застави оформляють нотаріально і предметом застави можуть виступати як земельні ділянки, так і будь-яке нерухоме майно, у тому числі об'єкти незавершеного будівництва.

На відміну від іпотеки, заклад - це навпаки, операція, де заставою виступає рухоме майно. За угодою сторін предмет застави до терміну погашення зобов'язань може перебувати, як у заставодавця, так і у заставодержателя, що окремо обумовлюється в договорі застави. Крім того, договір застави повинен передбачати відповідальність заставодержателя за нестачу чи псування заставного майна. Також в якості застави може виступати товар в обороті, тобто, сировина, продукція, комплектуючі і т.д. У цьому разі заставодавець повинен зберегти за собою право використовувати це майно і розпоряджатися ним у своїх виробничих цілях.

У цьому випадку важливо грамотно скласти договір застави і чітко визначити вид товару і його родові ознаки. Застава майнових прав, у свою чергу, передбачає в якості об'єкта договору застави права вимоги за зобов'язаннями, в яких заставодавець виступає в якості кредитора, а також авторські права і права на об'єкти інтелектуальної власності. У випадку з цінними паперами, за договором застави заставодержателю можуть бути передані векселі або будь-які інші цінні папери.

Значущі умови договору застави

Хотілося б звернути увагу читачів на найважливіші умови договору застави, які необхідно врахувати при його складанні і підписанні. Перш за все, договір застави повинен містити дані обох сторін договору, включаючи місцезнаходження. Суть та розмір основного зобов'язання повинні бути описані в договорі детально, так само як і термін його виконання. Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Росгосстрах Банк підвищує привабливість кредитів Росгосстрах Банк продовжує переглядати програми ... Більше

Думки експертів Інтерв'ю з експертами Антон Павлов Абсолют Банк Олена Леванкова ОТП Банк ... Більше

ТОП 10 найпопулярніших кобрендовою карт у росіян Прагнення залучити якомога більше клієнтів весь час підштовхує ... Більше

Іпотека на спецумовах запущена банку «Глобекс» в Краснодарі 7 грудня 2012 0:00 Банк «Глобекс» почав ... Більше

Погашення кредитів ОТП Банку - тепер і через салони МТС ОТП Банк оголосив про початок спільної роботи з сервісом "Золота Корона ... Більше

Популярне