Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Державний борг Росії - внутрішній борг зовнішній борг


Державний борг Росії - внутрішній борг, зовнішній борг

Подолання економічної кризи за рахунок фінансових вливань з боку держави крім позитивних моментів має і свою темну сторону: зростання державного боргу. В останні роки Росія всіма силами прагнула скоротити борги, накопичені ще з часів СРСР і попередньої кризи десятирічної давності, але економічні потрясіння 2008 року знову відкинули держава в боротьбі зі своїм боргом на кілька позицій назад.

Зовнішній борг РФ - тенденції і перспективи

Сьогодні ми можемо наочно спостерігати трансформацію приватного корпоративного боргу в борг державний.

Рятуючи великі, стратегічно важливі підприємства від банкрутства і купуючи їх за рахунок власних коштів, держава також отримує «в подарунок» та всі наявні у цих компаній борги. На відміну від розміру державного боргу, який в попередні роки стрімко скорочувався і навіть був визнаний найнижчим зі всіх країн світу, заборгованість реального та банківського секторів економіки, які прагнули за дешевими іноземними кредитами, постійно зростала. Багато в чому саме ця обставина і визначило сьогоднішнє тяжке становище більшості компаній.

В цілому, в 2009 році Росії належить виплатити зовнішніх боргів на суму 141 млрд. доларів, з яких на частку держави припадає лише 5 млрд. доларів, а решта - борги банківського та інших секторів економіки. У світлі сформованого стану справ Міністерство фінансів РФ заявило про те, що в 2009 році нашій країні, швидше за все, доведеться вдатися до зовнішніх запозичень, яких вже не було в останні роки. Ці заходи стануть можливими при падінні цін на нафту нижче 40 доларів за барель, що поставить під удар виконання затвердженого бюджету.

Незважаючи на те, що Росія досі має значними розмірами золотовалютних резервів, збільшення державного боргу РФ Уряд вважає більш раціональним у порівнянні з витрачанням коштів резервного фонду.

Що очікує внутрішній борг Росії в 2009 році

Внутрішній борг держави, який спочатку оцінюється як менш болісний для економіки країни, також продовжує зростати. Різкий стрибок його зростання стався восени 2008 року, коли криза впритул добрався і до Росії. Тільки за жовтень місяць минулого року внутрішній державний борг, виражений в цінних паперах держави, збільшився майже на 8 млрд. рублів і склав 1 трлн.

378,500 млрд. рублів. На 1 лютого 2009 року ця сума збільшилася вже до 1 трлн. 423,268 млрд. рублів. Крім того, в 2009 році пропонується збільшити внутрішній борг держави ще на 300 млрд. рублів. Ці фінансові ресурси будуть виступати в якості гарантій держави по кредитам, отриманим стратегічно важливими організаціями і підприємствами оборонно-промислового комплексу (100 млрд. рублів) і підприємствами, відібраними і віднесеними урядом до числа найбільш значущих для економіки країни (200 млрд. рублів).

Зростання державного боргу є невід'ємна частина боротьби з будь-яким фінансовою кризою. В умовах зниження платоспроможного попиту і купівельної спроможності громадян бездіяльність держави може призвести до значного занепаду економіки країни. Активні ж державні дії дозволяють подолати кризові явища і уникнути стану економічної депресії, у порівнянні з якою зростання державного боргу - відносно мала ціна. Олена Антошенкова, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Споживчі кредити Россельхозбанка - вимоги, умови, програми Один з найбільших банків нашої країни з 100%-ним державною участю, Россельхозбанк активно кредитує підприємства агропромислового ... Більше

Чи можна отримати кредит або позику з поганою кредитною історією   Спробуємо розібратися чи можливо отримати ... Більше

Документи для кредиту юридичних осіб - банківські кредити юридичним особам Побіжний аналіз сайтів великих банків показує, що повного переліку документів, які необхідно надати позичальнику ... Більше

Банк Москви випустить кредитку-проїзний Банк Москви оголосив про випуск банківської картки з додатковими опціями.Клієнти-власники карти можуть оплачувати проїзд ... Більше

Іпотека ВТБ - ВТБ24 пророкує зростання ставок по іпотеці 17 листопада ... Більше

Популярне