|
Депозитний сертифікат, ощадний сертифікат, іменні банківські сертифікати

Депозитні та ощадні сертифікати - це один з видів цінних паперів, емітуються комерційними банками. Такий сертифікат є документом, що засвідчує факт і суму внесеного в банк вкладу, а також право власника (утримувача) сертифіката на отримання суми вкладу разом з відсотками за вкладом після закінчення встановленого строку. Засоби згідно сертифікату можуть бути отримані в будь-якій філії банку, що видав сертифікат.
В даний час депозитні і ощадні сертифікати пропонують своїм клієнтам більше 25 російських комерційних банків. Як будь-які цінні папери, сертифікати можуть бути іменними та на пред'явника. Різниця між депозитними та ощадними сертифікатами полягає тільки в тому, що депозитні сертифікати призначені для обслуговування юридичних осіб, а ощадні - для обслуговування фізичних осіб. Умови випуску і тих, і інших сертифікатів, а також умови їх обігу, нічим один від одного не відрізняються.
Права по депозитним і ощадним сертифікатам можуть переходити від однієї особи до іншої. Цей банківський продукт є досить новим на російському ринку, проте популярність його постійно зростає, особливо популярність ощадних сертифікатів. Такий сертифікат може бути придбаний як за готівкові кошти, так і за рахунок коштів, які розміщені на вкладі клієнта банку. Для чого потрібні банківські сертифікати?
Зручність їх використання полягає в тому, що сертифікат з'єднує в собі властивості банківського вкладу і цінного паперу. Процентна ставка за сертифікатом є фіксованою і виплачується в момент погашення сертифіката. Сертифікат можна передати іншій особі, подарувати чи заповісти.
Якщо сертифікат оформлений на пред'явника, ніяких дій, окрім вручення сертифікату, проводити не потрібно. Для іменного сертифіката проводиться процедура оформлення цесії (уступки вимоги). Ще одне призначення сертифікатів - вони застосовуються в якості застави при отриманні кредиту, в цьому випадку сам сертифікат передається на зберігання в банк. Сертифікат можна взяти з собою в тривалу поїздку замість готівки, однак дострокове погашення сертифіката тягне за собою втрату відсотків, до того ж не варто забувати про те, що сертифікат на пред'явника не повинен потрапити до рук третіх осіб. Банківський сертифікат при необхідності може виступати в якості засобу розрахунків.
До недоліків ощадних сертифікатів можна віднести те, що вони не підпадають під закон про страхування вкладів фізичних осіб, а доходи за сертифікатами оподатковуються. Найбільшою популярністю користуються сертифікати Ощадбанку Росії. Ставка по них приблизно відповідає ставці за депозитними вкладами або кілька її перевищує, правда, по сертифікатах не передбачена капіталізація відсотків, оскільки ставка є фіксованою.
Ощадний банк Росії випускає тільки сертифікати «на пред'явника». Іван Вєтров, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку
Перекладено: zanimaem.ru
Похожие статьи:
- Лізинг обладнання - придбання обладнання в лізинг, договір, умови
- Законопроект "Про освіту" надасть студентам можливість брати кредити на супутні утворенню потреби
- Росгосстрах БАНК пропонує МСБ рефінансування в сумі до 20 млн руб
- Кредитні карти Ощадбанку, умови їх одержання і застосування
- Банк Крайінвестбанк г Краснодар - кредити, послуги