Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Чрний список неплатників кредитів


Чорний список неплатників кредитів

Чрний список неплатників кредитів

Горезвісні «чорні списки» позичальників ... чи існують вони? І так, і ні. Перш за все, необхідно розуміти, що в кожної кредитної організації ведеться облік всіх операцій в певній комп'ютерній програмі, відповідно, в цій же програмі міститься база даних, в тому числі і інформація індивідуально по кожному конкретній фізичній або юридичній особі, яка є клієнтом банку.

Сама програма може називатися як завгодно, але функціональні можливості приблизно однакові. Зокрема, в програмі можна сформувати кредитну історію по заданому фізичній особі, індивідуальному підприємцю або юридичній особі, переглянути кількість виданих кредитів, якість обслуговування боргу. На основі даних, отриманих з програми, робиться аналіз історії відносин банку з клієнтом, про добросовісність клієнта, про обсяги виданих кредитів, про кількість використовуваних банківських продуктів тощо. На підставі аналізу руху грошових коштів по розрахункових рахунках робляться припущення про пов'язаності підприємств, індивідуальних підприємців і фізичних осіб. Ця інформація також необхідна для подальшого аналізу.

Ті підприємства або фізичні особи, які допустили тривалу прострочення платежу, мають поточну непогашену прострочену заборгованість потрапляють в «стоп-листи» або «чорні списки» кредитної організації. Це означає, що перелік послуг, що надаються банком для даних клієнтів, різко скорочується. Клієнти, що знаходяться в «стоп-листах», не зможуть отримати кредит.

У тому числі не зможуть отримати кредити і ті підприємства, засновники яких або взаємопов'язані особи (фізичні чи юридичні) знаходяться в «стоп-листах» або «чорних списках». Знаходження в «стоп-листі» або «чорному списку» - це не назавжди. Для виключення з негативних списків клієнту достатньо виконати в повному обсязі зобов'язання перед кредитною організацією. У залежності від ступеня «злісності» допущених порушень, що послужили причиною внесення до «стоп-листи» або «чорні списки», перед клієнтом рано чи пізно відкриються можливості подальшого кредитування і використання більш широкого спектру банківських продуктів. Яким чином банківські організації обмінюються інформацією про добросовісність клієнтів?

Самі списки безпосередньо не передаються з одного кредитного установи в іншу. Крім усього іншого адже існують норми банківської таємниці, а це означає, що частина інформації не може бути передана без безпосереднього згоди (причому письмового) самого клієнта. Для обміну інформацією в частині кредитних історій, а відповідно про добросовісність позичальників, використовуються інші можливості, такі як: - звернення в бюро кредитних історій, - витребування довідок безпосередньо від позичальників з інших банків (в основному це стосується індивідуальних підприємців та юридичних осіб, які мають відкриті розрахункові рахунки в інших банках) про наявність / відсутність позикової заборгованості, про якість кредитної історії, про наявність / відсутність картотеки, про залишок на поточну дату на розрахунковому рахунку. Також можна припустити, що співробітники служби безпеки можуть неофіційно отримувати інформацію про неплатників інший банківської організації.

Перевірити свою кредитну історію позичальник може, звернувшись у бюро кредитних історій, крім того, можна звернутися до кредитної установи за отриманням довідки про якість кредитної історії. Спосіб виправити ситуацію тільки один - виконати в повному обсязі зобов'язання перед кредитором. І, як усім відомо, профілактика краще лікування. Не варто доводити до крайності, при виникненні труднощів необхідно вишукувати всі можливі шляхи і виконувати взяті на себе зобов'язання. Крайнім рішенням проблеми часом може слугувати так звана «перекредитування» - погашення наявного кредиту новим кредитом.

Цей варіант не вітається банками, тому новий кредит, швидше за все, доведеться брати в іншому банку, і до того ж перекредитування прийнятна і здійсненна, тільки якщо позичальник уже не загнав себе в кут, адже банк повинен порахувати позичальника платоспроможним і кредитоспроможним, щоб надати новий кредит. Інший варіант - рефінансування кредиту (послаблення умов кредитування за рахунок відстрочок, перегляду сум щомісячного погашення або та ж перекредитування, тільки офіційно) - багато в чому залежить від умов кредитування конкретного банку. Причиною потрапляння в «стоп-лист» або «чорний список» може послужити не тільки зіпсована кредитна історія, непогашені вчасно зобов'язання перед кредитною організацією, але й наявність неоплаченої картотеки до розрахункових рахунках або зупинення операцій за розрахунковими рахунками, а також арешт рахунку. Ці питання вирішуються насамперед з податковими органами, службою судових приставів - тобто з першоджерелом, з тим, хто виставив вимоги до розрахункового рахунку, інкасові і т.п.

Платіжні вимоги та інкасові відгукуються або оплачуються, арешт знімається при усуненні причини, зупинення операцій за рахунком відгукується, і тоді банківська організація прибирає інформацію про клієнта з «стоп-листа» чи «чорного списку». Підводячи підсумок викладеного, ще раз підкреслимо необхідність своєчасного виконання взятих на себе зобов'язань, а перш ніж покласти на себе зобов'язання сім разів відміряйте і вісім разів порахуйте. Цвітана Валенкова, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Автокредити Росгосстрах Банку - ставки по автокредитах 26 вересня 2012 0:00 Росгосстрах Банк оновив умови по автокредитах.Змінена вся лінійка позик на купівлю автомобіля.Зокрема, поліпшена ... Більше

Де знайти гроші в борг терміново Життя не попереджає нас про її наміри на наш рахунок, і кожен з нас може потрапити в ситуацію, ... Більше

УБРіР випустив кредитку з 10% cash back'ом по кожній покупці 29 серпня 2012 21:07 Уральський банк реконструкції та розвитку додав ... Більше

Як повернути борг - як правильно себе вести і повернути борг Ви взяли кредит ... Більше

Іпотека Московського кредитного банку - іпотечні суботи 26 вересня 2012 0:00 Московський кредитний банк з ... Більше

Популярне