Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Бюро кредитних історій - Національне бюро кредитних історій та інші БКІ в Росії


Бюро кредитних історій - Національне бюро кредитних історій та інші БКІ в Росії

Бюро кредитних історій - Національне бюро кредитних історій та інші БКІ в Росії

Бюро кредитних історій (БКІ) збирає інформацію про всіх позичальниках, хто отримував кредит у нашій країні і дав дозвіл на передачу своїх даних у базу одного з бюро. Робота з БКІ вигідна як для банку, так і позичальника: кредитор знижує ризики неповернення, а у клієнта з'являється можливість швидко отримати нову позику і, можливо, на більш вигідних умовах. БКІ в Росії     На сьогоднішній день в Росії функціонує більше 30 БКІ.

Всі вони абсолютно різні за масштабами: в одних зібрано кілька тисяч досьє позичальників, в інших - кілька мільйонів. Найбільша база кредитних історій зберігається в Національному БКІ. У Національне Бюро Кредитних Історій обов'язково потрапляють дані про позичальників провідних банків Росії, наприклад, Ощадбанку або Альфа банку.

Інші великі гравці ринку: «Інфокредіт», Приволзькому бюро кредитних історій, «Експіріан-Інтерфакс», Північно-Західне бюро кредитних історій. У базах даних цих організацій перебуває близько 90% всієї інформації про російських позичальників. Існують і регіональні БКІ. В цілях економії такі організації викуповують інформацію тільки позичальниках з конкретного регіону. Звичайно, бувають випадки, коли іногородні жителі знаходяться в тривалому відрядженні, в кінці кінців, людина може змінити місце проживання.

Тому в разі потреби БКІ подає запит у той бюро, де може зберігатися історія позичальника. Обмін інформацією між бюро - звична практика. Як банки працюють із БКІ Схема взаємодії банку і бюро наступна.

1. Позичальник звертається за кредитом до комерційного банку. Банк запитує дозвіл клієнта на отримання його кредитного досьє з бази БКІ. Позичальник повинен надати банку письмовий дозвіл.

2. Банк надсилає запит в БКІ, з яким він має договірні відносини. 3. БКІ формує кредитний звіт на підставі інформації, отриманої від інших банків. 4. На основі отриманого звіту банк приймає рішення про видачу або відмову у наданні кредиту.

Сьогодні банки перевіряють клієнтів по базі БКІ (за наявності дозволу позичальника) в 100% випадків, взаємодія між банком і бюро, найчастіше, автоматизовано. Наприклад, у Національного Бюро Кредитних Історій є сайт із закритою частиною і web-сервісами, які доступні лише співробітникам банку-партнера. Заходячи на сайт, співробітник вводить ПІБ, паспортні дані позичальника і практично миттєво отримує відповідь.

У багатьох банках встановлена програма «Робоче місце кредитного менеджера», яка сама робить запит в НБКИ і отримує відповідь, в результаті, на перевірку по базі бюро йде близько хвилини. Як дізнатися свою кредитну історію? Щоб отримати свою кредитну історію, необхідно дізнатися, в якому або в яких БКІ вона зберігається.

Для цього достатньо надіслати запит до Центральний каталог кредитних історій Центрального Банку Росії http://ckki.www.cbr.ru/. Після цього, ви можете звертатися в потрібне вам бюро. За законом, кожен громадянин Росії має право раз на рік зробити письмовий запит у БКІ і безкоштовно дізнатися свою кредитну історію. За повторне звернення вже доведеться заплатити. Зазвичай ця сума невелика: від 200 до 500 рублів.

Для отримання кредитного досьє можна особисто прийти в бюро з паспортом. Якщо такий варіант не влаштовує, ви можете надіслати свій запит рекомендованим листом, вказавши ПІБ, свої паспортні дані і запевнивши це все нотаріально. БКІ зобов'язана дати відповідь протягом двох тижнів. І пам'ятайте, не існує можливості отримати своє кредитне досьє в Інтернеті за певну плату. Всі подібні пропозиції, не більше ніж виверти шахраїв.

Крім того, не купуйтеся на обіцянку отримати інформацію з «єдиного» бюро кредитних історій, таких немає. Що стосується центрального каталогу кредитних історій, то він збирає лише інформацію про БКІ, а також тимчасово зберігає бази даних ліквідованих бюро. Ганна Смирнова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Смоленський Банк про підсумки року, що минає Смоленський Банк і «Занімаем.Ру» підводять підсумки 2010 року.На запитання порталу відповідає керуючий Московським філією Смоленського Банку Павло Шитов. ... Більше

"Програми державного кредитування вигідні всім учасникам ринку" Останні місяці аналітики ... Більше

Порука за кредитом: договір поруки, кредит під поручительство Кредит і кредитні відносини все сильніше вплітаються в наше життя.Банки розсилають пропозиції скористатися кредитними картками, ... Більше

ОТП Банк підвищив граничний вік претендентів на нецелеие кредити 8 липня 2012 9:06 ОТП Банк по-новому глянув на ... Більше

Русфінансбанк Москва - адреси філій і офісів Русфінанс банку в місті Москві, кредити, внески Про ... Більше

Популярне