Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Бюро кредитних історій - Національне бюро кредитних історій та інші БКІ в Росії


Бюро кредитних історій - Національне бюро кредитних історій та інші БКІ в Росії

Бюро кредитних історій - Національне бюро кредитних історій та інші БКІ в Росії

Бюро кредитних історій (БКІ) збирає інформацію про всіх позичальниках, хто отримував кредит у нашій країні і дав дозвіл на передачу своїх даних у базу одного з бюро. Робота з БКІ вигідна як для банку, так і позичальника: кредитор знижує ризики неповернення, а у клієнта з'являється можливість швидко отримати нову позику і, можливо, на більш вигідних умовах. БКІ в Росії     На сьогоднішній день в Росії функціонує більше 30 БКІ.

Всі вони абсолютно різні за масштабами: в одних зібрано кілька тисяч досьє позичальників, в інших - кілька мільйонів. Найбільша база кредитних історій зберігається в Національному БКІ. У Національне Бюро Кредитних Історій обов'язково потрапляють дані про позичальників провідних банків Росії, наприклад, Ощадбанку або Альфа банку.

Інші великі гравці ринку: «Інфокредіт», Приволзькому бюро кредитних історій, «Експіріан-Інтерфакс», Північно-Західне бюро кредитних історій. У базах даних цих організацій перебуває близько 90% всієї інформації про російських позичальників. Існують і регіональні БКІ. В цілях економії такі організації викуповують інформацію тільки позичальниках з конкретного регіону. Звичайно, бувають випадки, коли іногородні жителі знаходяться в тривалому відрядженні, в кінці кінців, людина може змінити місце проживання.

Тому в разі потреби БКІ подає запит у той бюро, де може зберігатися історія позичальника. Обмін інформацією між бюро - звична практика. Як банки працюють із БКІ Схема взаємодії банку і бюро наступна.

1. Позичальник звертається за кредитом до комерційного банку. Банк запитує дозвіл клієнта на отримання його кредитного досьє з бази БКІ. Позичальник повинен надати банку письмовий дозвіл.

2. Банк надсилає запит в БКІ, з яким він має договірні відносини. 3. БКІ формує кредитний звіт на підставі інформації, отриманої від інших банків. 4. На основі отриманого звіту банк приймає рішення про видачу або відмову у наданні кредиту.

Сьогодні банки перевіряють клієнтів по базі БКІ (за наявності дозволу позичальника) в 100% випадків, взаємодія між банком і бюро, найчастіше, автоматизовано. Наприклад, у Національного Бюро Кредитних Історій є сайт із закритою частиною і web-сервісами, які доступні лише співробітникам банку-партнера. Заходячи на сайт, співробітник вводить ПІБ, паспортні дані позичальника і практично миттєво отримує відповідь.

У багатьох банках встановлена програма «Робоче місце кредитного менеджера», яка сама робить запит в НБКИ і отримує відповідь, в результаті, на перевірку по базі бюро йде близько хвилини. Як дізнатися свою кредитну історію? Щоб отримати свою кредитну історію, необхідно дізнатися, в якому або в яких БКІ вона зберігається.

Для цього достатньо надіслати запит до Центральний каталог кредитних історій Центрального Банку Росії http://ckki.www.cbr.ru/. Після цього, ви можете звертатися в потрібне вам бюро. За законом, кожен громадянин Росії має право раз на рік зробити письмовий запит у БКІ і безкоштовно дізнатися свою кредитну історію. За повторне звернення вже доведеться заплатити. Зазвичай ця сума невелика: від 200 до 500 рублів.

Для отримання кредитного досьє можна особисто прийти в бюро з паспортом. Якщо такий варіант не влаштовує, ви можете надіслати свій запит рекомендованим листом, вказавши ПІБ, свої паспортні дані і запевнивши це все нотаріально. БКІ зобов'язана дати відповідь протягом двох тижнів. І пам'ятайте, не існує можливості отримати своє кредитне досьє в Інтернеті за певну плату. Всі подібні пропозиції, не більше ніж виверти шахраїв.

Крім того, не купуйтеся на обіцянку отримати інформацію з «єдиного» бюро кредитних історій, таких немає. Що стосується центрального каталогу кредитних історій, то він збирає лише інформацію про БКІ, а також тимчасово зберігає бази даних ліквідованих бюро. Ганна Смирнова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Джі Ваб Банк - кредити, робота банку, офіси і мережу філій Закрите акціонерне товариство «Джии Ваб Банк» внесено ... Більше

Програми іпотечного кредитування - огляд ринку іпотеки Незважаючи на те, що на ... Більше

Банк Петрокоммерц запропонував своїм клієнтам скористатися кредитною ко-бренд картою ... Більше

Споживчі кредити Росгосстрах БАНКУ: зниження ставок, покращення умов Тенденція до пом'якшення умов споживчого кредитування рано чи пізно призводить банки до розробки комплексних підходів до лібералізації ... Більше

АК БАРС Банк дає кредит на Daewoo в Пскові, Туймази і Жовтневому 20 серпня 2012 ... Більше

Популярне