Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Безробіття в Росії - рівень безробіття статистика проблеми


Безробіття в Росії - рівень безробіття, статистика, проблеми

Безробіття в Росії - рівень безробіття статистика проблеми

Нинішній 2008 рік став роком початку всесвітньої економічної кризи, який був спровокований крахом американської іпотечної системи. Зараз економічна криза вже торкнулася економік усіх країн світу, Росія, на жаль, не виняток. Експерти попереджають, що найбільш тяжкі наслідки кризи будуть відчуватися на початку 2009 року, а поліпшення економічної ситуації слід чекати не раніше ніж до літа-осені 2009 року. Будь економічна криза незалежно від причин його виникнення завжди супроводжується спадом виробництва, пов'язаним зі зниженням попиту у потенційних покупців, а також з браком у підприємств грошових коштів на реалізацію проектів.

Виробники змушені заощаджувати і скорочувати виробництво. Одним з досить поширених способів економії є скорочення робочого персоналу. При скороченні людей в масовому порядку збільшується рівень безробіття.

Безробіття в Росії - дані статистики

У 90-ті роки безробіття в Росії носила масовий характер.

Найвищий рівень безробіття в нашій країні був зафіксований в 1995-2000 рр.. - До 7 млн. чол. мали офіційний статус безробітних. У період з 2002 по 2007 рік рівень безробіття в РФ щорічно знижувався. А в 2007 році була досягнута мінімальна позначка - 4,2 млн. чол. Світова фінансова криза викликала виробничий спад у багатьох економічних галузях.

У жовтні 2008 року по Росії пішла хвиля скорочень. Найслабшими ланками виявилися будівництво, металургія, автопром, а також кредитні та банківські установи. За оперативними даними Федеральної служби державної статистики, безробіття в РФ в листопаді 2008 року збільшилася в порівнянні з III кварталом 2008 р. на 8%. Службою зайнятості було поставлено на облік по безробіттю 1,5 млн. чол. У той час як, за результатами опитувань, проведених Держстату, безробітними на кінець листопада себе вважали 5 млн. чол., Що становить 6,6% всього працездатного населення. При цьому не можна забувати про категорії так званої латентної безробіття.

Справа в тому, що офіційна статистика враховує тільки тих безробітних, які звернулися в службу зайнятості, а також тих, хто під час опитування зізнався у втраті роботи. Однак ніяк не враховуються ті громадяни, які працювали без офіційного оформлення по ТК і втратили джерело доходу у зв'язку з кризовими труднощами роботодавця. Специфіка зайнятості в Росії така, що рівень латентної безробіття цілком може бути порівняний з офіційними даними.

Безробіття і криза - а як у них?

Необхідно відзначити, що підвищення рівня безробіття спостерігається не тільки в Росії, але і практично в усьому світі. На початку листопада 2008 р. безробіття в США дійшла до найвищого рівня за 14-річний період і склала 6,5% від усього працездатного населення. Економіка України, розхитана тривалим кризою політичної системи, серйозно постраждала і від світової фінансової кризи.

Офіційне число безробітних в Україні за листопад місяць зросла на 30%. На початок грудня було зареєстровано 695 тис. безробітних, тоді як на 1 листопада статус безробітних мали 530 тисяч громадян України. У рамках боротьби з підвищенням рівня безробіття Уряд Росії розробило спеціальні антикризові заходи. У Державну Думу РФ вже був внесений законопроект, в якому пропонується збільшити допомогу з безробіття. У кризовому 2009 році у відповідності з нормами законопроекту допомогу з безробіття отримуватимуть громадяни, що звільнилися не тільки по скороченню, але і за власним бажанням.

Само підвищення допомоги по безробіттю істотно. Раніше безробітний міг отримати лише 1275 рублів протягом 6 місяців. При вступі в силу нового закону люди, що залишилися без роботи, будуть отримувати цілий рік допомога у розмірі 75% від заробітку, проте не перевищує 4900 рублів. Офіційна ціна державної підтримки ринку праці складе орієнтовно 10-50 млрд. руб.

Така амплітуда у вартості програми пов'язана з тим, що прогнозувати рівень безробіття в РФ досить складно, адже ще до кінця не відомий сценарій, за яким буде розвиватися світова економічна криза. В рамках прогнозу макроекономічного розвитку країни замміністра економіки Андрій Клепач наводить наступні прогнозовані дані: зростання безробіття в Росії може досягти в 2009 р. 7,4%, а загальне число людей, що втратили роботу у зв'язку з кризою, досягне 5,4 млн. чоловік. Що ж, прогноз є прогноз, а час - покаже. Марія Стрєлкова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Єнісей - кредити в банку Єнісей Про банк АКБ «Єнісей» був ... Більше

Петрокоммерц відкрив у Москві додатковий офіс нового формату Бізнес Центр 2 липня 2012 21:21 Банк Петрокоммерц (Москва) оголосив про відкриття не просто додаткового ... Більше

Зобов'язання поручителя - виконання зобов'язань по кредиту Хто такий поручитель?Які ... Більше

За деякими кредитами Східного експрес банку ліміт виріс до 1 млн 23 серпня 2012 13:36 Східний експрес банк збільшив для клієнтів - фізичних осіб ... Більше

У Ростові Банк Москви позначив основні етапи розвитку в регіонах 23 травня 2012 21:32 Банк Москви (Ростовська область) офіційно позначив свою ... Більше

Популярне