Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Банкрутство індивідуального підприємця неспроможність ІП


Банкрутство індивідуального підприємця, неспроможність ІП

Банкрутство індивідуального підприємця неспроможність ІП

Про взаємини банків з ІП ми писали раніше, сьогодні поговоримо про те, що, на жаль, іноді відбувається - процедурі банкрутства. Визнання банкрутом індивідуального підприємця має деякі особливості, які відрізняють цю процедуру від банкрутства юридичної особи. Необхідно відзначити, що банкрутство ІП проводиться на підставі відповідної статті Цивільного Кодексу РФ, а також Федерального закону. Так як індивідуальне підприємництво не передбачає утворення юридичної особи, то індивідуальний підприємець отримує особливий статус, який не відносить його ні до фізичних, ні до юридичних осіб. Певними особливостями відрізняється також процедура банкрутства індивідуального підприємця, який займається сільськогосподарською діяльністю (фермер).

Особливості банкрутства індивідуального підприємця

Під банкрутством індивідуального підприємця розуміють його нездатність задовольнити вимоги кредиторів або внести в строк необхідні платежі. Ознаки банкрутства індивідуального підприємця дещо відрізняються від ознак банкрутства юридичної особи.

Індивідуальний підприємець вважається банкрутом, якщо він не може задовольнити вимоги кредиторів або виконати свої зобов'язання по закінченні трьох місяців, що минули з тієї дати, коли вони повинні були бути виконані. При цьому сума зобов'язань повинна перевищувати вартість майна, яке належить підприємцю. Остання вимога не є необхідним для визнання банкрутом юридичної особи.

Для того, щоб судом було порушено справу про визнання підприємця банкрутом, необхідно, щоб вимоги до нього з боку кредиторів становили не менше 10 тисяч рублів. Для юридичних осіб ця сума в десять разів більше. Наступна особливість банкрутства індивідуального підприємця полягає в тому, що заяву про початок процедури банкрутства може бути спрямоване їм самим, а також кредиторами, вимоги яких пов'язані із здійсненням боржником підприємницької діяльності.

Заява також може бути подана відповідними органами. Провадження у справі про визнання індивідуального підприємця банкрутом може бути припинено, у разі, якщо відповідач подасть суду план погашення боргів. Цей план може бути прикладений до заяви, яке підприємець подав про визнання його банкрутом.

Якщо в ході справи про банкрутство ІП виявляються нові обставини, які можуть допомогти боржнику задовольнити свої зобов'язання (наприклад, отримання ним спадщини або кредиту), розгляд справи може бути відкладено на строк до одного місяця.

Процедура банкрутства індивідуального підприємця

Процедури банкрутства, що встановлюються законом про банкрутство для юридичних осіб та приватних підприємців, також різняться.

Для індивідуальних підприємців можуть бути застосовані процедури мирової угоди або конкурсного виробництва, а також деякі інші. Для юридичних осіб це будуть процедури зовнішнього управління, спостереження, фінансового оздоровлення, а також ті ж, що і передбачені для індивідуальних підприємців. Втім, якщо індивідуальний підприємець є главою фермерського господарства, у відношенні його можуть застосовуватися зовнішнє управління і фінансове оздоровлення. У випадку, якщо у строки, визначені арбітражним судом, індивідуальний підприємець не відновив свою платоспроможність, він буде оголошений банкротом, після чого буде відкрито конкурсне виробництво.

Майно індивідуального підприємця піддається стягненню, і за рахунок цього задовольняються претензії кредиторів. Право першої черги отримують кредитори, щодо яких підприємцем були зроблені дії, що спричинили загрозу життю і здоров'ю громадян, після чого проводяться виплати по вихідної допомоги, заробітної плати і винагород. Інші вимоги задовольняються в останню чергу. Після того, як індивідуальний підприємець розрахувався з кредиторами, він позбавляється від необхідності виконувати інші зобов'язання, що виникли в ході його підприємницької діяльності.

Для задоволення претензій кредиторів майно боржника продається службою судових приставів. Іван Вєтров, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Іпотечний кредит в Ощадбанку, умови іпотеки на житло, що будується Іпотечний кредит найчастіше беруть для придбання готового житла.Проте у ряді випадків ... Більше

Визначено найкращого в Росії іноземний банк! Незалежне видання EMEA Finance присудило Райффайзен Банк Інтернаціональ звання "Кращий банк Центральної та Східної Європи ... Більше

Послуги факторингу, схема факторингу для малого бізнесу Сьогодні нерідко можна почути, що за малим і середнім бізнесом ... Більше

Банк СКБ-Банк г Єкатеринбург - кредити, послуги Про банк «Комерційний Банк Сприяння Комерції ... Більше

Автокредитування в банках, умови автокредитування, робота банків На простій обивательський погляд - на ринку автокредитування сьогодні все складається більш ніж успішно.Все ... Більше

Популярне