Главная » Що потрібно знати якщо ви вирішили взяти кредит » Банкрутство банків у Росії - причини закони особливості банкрутства банків


Банкрутство банків у Росії - причини, закони, особливості банкрутства банків

Банкрутство банків у Росії - причини закони особливості банкрутства банків

На порталі Банкі.ру є сторінка, присвячена банкам, «наказали довго жити»: http://www.banki.ru/banks/memory/ 59 банків припинили свою діяльність внаслідок ліквідації або відкликання ліцензії Банком Росії в 2009 році. З них 15 ліквідовано, у 44-х відкликана ліцензія. Якщо дивитися по містах, то в Москві не стало (або змінилася вивіска) 33 банків, у Ростові-на-Дону і Санкт-Петербурзі - по 3 банку, в Пермі - 2, ще в 18-ти містах - по одному. Найбільш активно йшов процес ліквідації і відкликання ліцензій (точніше виражений його результат) на початку року (лютий) та в кінці року (грудень).

Проаналізуємо основні причини: Пальму першості тримає відкликання ліцензії у комерційного банку Центральним Банком РФ, як відомо, в нашій країні дворівнева банківська система. Перший рівень - це ЦБ РФ, що визначає кредитно-фінансову політику, регламентацію та нормативи діяльності комерційних банків і здійснює емісію грошових коштів. Другий рівень - комерційні банки.

Статус комерційного банку підтверджується ліцензією ЦБ, відкликання ліцензії фактично позбавляє банк права займатися банківською діяльністю. У яких випадках відгукується ліцензія у банківській організації? Ліцензія відкликається у зв'язку з невиконанням банком федеральних законів, що регулюють банківську діяльність, нормативних актів Банку Росії, встановленням фактів суттєвої недостовірності звітних даних, нездатністю кредитної організації задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та виконати обов'язок по сплаті обов'язкових платежів. Зокрема була відкликана ліцензія ВАТ «Комерційний Банк« Банк Розвитку Промисловості »за порушення банком протягом одного року вимог Федерального закону« Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму ».

ВАТ «Комерційний Банк« Банк Розвитку Промисловості »несвоєчасно направляв в Росфінмоніторинг повідомлення про операції, що підлягають обов'язковому контролю. У другій половині 2009 року діяльність банку була значною мірою орієнтована на проведення транзитних клієнтських операцій, що мають ознаки невідповідності їх заявленій меті. Друга причина відходу банків з арени кредитно-фінансової діяльності - ліквідація шляхом реорганізації кредитної організації у формі приєднання. А це вже говорить про набирає обертів тенденції укрупнення банків. Базельський комітет з банківського нагляду виробив угоду (Базель II) про нові підходи вимірювання капіталу і стандартів капіталу фінансово-кредитних організацій з метою підвищення якості управління ризиками у банківській справі.

Мета угоди - зміцнення стабільності фінансової системи в цілому шляхом зміни підходу до вимірювання кредитного ризику. Не заглиблюючись у тонкощі, можна судити про те, що дана угода веде за собою як наслідок укрупнення банків, з метою збереження напрацьованих регіональних зв'язків, оскільки банки з низькою нормою капіталу ризикують вийти з бізнесу. З вищевикладеного ми бачимо, що не підтвердилося раніше висунуте припущення, що «сотні кредитних установ стануть банкрутами вже до кінця 2009 року». Це припущення базувалося в основному на розумінні, що в умовах кризи підтримкою держави користуються тільки близько 30-ти найбільш значущих кредитних організацій, іншим доводиться випливати більш-менш самостійно. Складно було прогнозувати рівень простроченої заборгованості, лякали темпи зростання прострочення по кредитах, відповідно лякав потенційно великий розмір збитків, які міг зазнати банківський сектор.

За підсумками роботи за 2009 рік можна попередньо сказати, що банківський сектор вийшов на позитивний фінансовий результат. Після березня 2009 року почалося пожвавлення на фондовому ринку. Дно було пройдено навесні, літо супроводжувалося зростанням показників, осінь закріпила зростання, зима показала «різдвяне ралі». В цілому оптимізму додалося.

Фондовий ринок (в особливості ринок акцій кредитних організацій) в даному випадку служить нам непрямим індикатором стану банківського сектора. Цвітана Валенкова, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Хоум Кредит з'ясував: 41% росіян готові проводити відпустку в кредит 5 червня 2012 10:59 ... Більше

За кредитом на рефінансування ЗУБ СБ РФ дає 90% початкової іпотеки 23 серпня ... Більше

Поради позичальникам Інтерв'ю з експертами Михайло Воронько Банк УРАЛСИБ Павло Ільїн Агропромкредит Антон Канунніков Центр повернення банківських комісій Антон Канунніков Центр повернення банківських комісій ... Більше

Банк Агропромкредит продовжує збільшення лімітів споживчих кредитів 25 січня 2012 ... Більше

Банк Лада-Кредит г Тольятті - кредити, послуги банку Про банк Історія банку «Лада-Кредит» ... Більше

Популярне