Главная » Рефінансування кредиту. Умови рефінансування » Страхування ризику непогашення кредиту


Страхування ризику непогашення кредиту

Страхування ризику непогашення кредиту

Кредитні взаємовідносини несуть у собі певні ризики для обох сторін. Одержувач кредиту не завжди може бути стовідсотково упевнений в тому, що йому вдасться вчасно виконати свої зобов'язання по кредиту. А кредитор, в свою чергу, не може бути впевнений, що виданий їм кредит повернеться до нього в повному обсязі. Для того, щоб знизити ризик видачі кредиту для кредитно-фінансових організацій, на ринку страхування з'явився такий продукт, як страхування ризику непогашення кредиту.

Подібний вид страхування є для банку практично єдиною існуючою сьогодні можливістю гарантувати повернення грошових коштів, навіть за наявності фінансових труднощів у позичальника. Для позичальника, в свою чергу, даний вид страхування надає ту перевагу, що він може отримати кредит навіть при відсутності застави або неможливості знайти поручителів по кредиту. Однак при цьому варто пам'ятати, що деяке забезпечення, яке буде поширюватися на величину відсотків по боргу, уявити все ж доведеться. Завдання по організації отримання страховки лежить на банку, але часто бувають ситуації, коли в страхову компанію за роз'ясненням з цього питання звертається сам позичальник, який вирішив скористатися тією чи іншою програмою кредитування банку.

Для того, щоб отримати страховку - застрахувати ризик непогашення кредиту, необхідно надати практично ті ж документи, що і для отримання кредиту. Страхова компанія, яка видає страховку ризику непогашення кредиту, має право вимагати інші документи, які вважатиме за потрібне. Незважаючи на те, що фактично страхувальником є банк, і він же виплачує внески за страховкою, в остаточному підсумку всі виплати по страхуванню кредиту лягають на плечі позичальника. Очевидно, що отриманий на таких умовах кредит буде для нього більш дорогим. Як правило, величина страховки становить кілька відсотків від тієї суми кредиту, яка була застрахована.

Однак при тривалому терміні повернення кредиту щомісячні виплати по ньому збільшуються не надто суттєво. Страховка обійдеться кредитоотримувачу тим дешевше, чим більше розмір франшизи. Під франшизою розуміється та частина кредиту, під яку позичальник надає заставу. На зниження ставки по страховці можуть розраховувати ті кредитоотримувача, у яких немає на момент отримання кредиту інших заборгованостей.

Для юридичних осіб враховується термін існування компанії. Береться до уваги також наявність інших страхових договорів з даною страховою компанією. При даному виді страхування страховим випадком вважається факт неповернення кредиту в тому обсязі і в ті терміни, які зазначені в договорі на його отримання.

Настання страхового випадку має бути підтверджено відповідними документами. Страхова компанія залишає за собою право на перевірку відповідності використання кредитних коштів цілям кредитування. Буває, що позичальник не в змозі погасити кредит з незалежних від нього причин, наприклад, зірвалася запланована угода. Якщо кредит був використаний за призначенням, вважається, що стався страховий випадок, і страхова компанія виплачує збитки банку. Однак якщо з'ясовується, що кредит був використаний не за призначенням, а банк не простежив за тим, куди пішли видані їм кошти, він може позбутися права отримання відшкодування за страховкою.

Користуватися страховкою ризику непогашення кредиту банку слід в тому випадку, коли його клієнт не в змозі надати забезпечення по кредиту, або все майно клієнта вже знаходиться в заставі. У випадку, якщо яка звернулася за кредитом компанія має реальні перспективи повернути кредит - а з'ясовувати це будуть аналітики банку - кредит може бути отриманий. Якщо фінансові умови позичальника в ході виплат по кредиту змінюються в кращу сторону, частина кредиту може бути виведена з-під страховки, що, в свою чергу, призведе до зменшення щомісячних платежів.

Повернення страхової премії в цьому випадку може становити до 50 відсотків. Іван Вєтров, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Абсолют Банк і банк УРАЛСИБ майже одночасно оголосили про початок іпотечних акцій 9 квітня 2012 22:28 Абсолют Банк зробив ... Більше

Куди краще вкладати свої гроші Через великі розмаїття вкладів не завжди легко визначитися з тим, куди вкласти гроші.Для початку слід вирішити, яка мета ... Більше

У ЮніКредит Банку з 1 серпня можна оформити кредит на будь-яку модель марки Hyundai 8 ... Більше

Банк Дельтакредит знизив комісію по іпотеці 7 грудня 2012 0:00 Комісія по іпотечних кредитах банку Дельтакредит була знижена ... Більше

Банк УРАЛЛІГА г Челябінськ - кредити, послуги банку Про банк Закрите ... Більше

Популярне