Главная » Рефінансування кредиту. Умови рефінансування » Рефінансування кредиту банки кредити - рефінансування рефінансування кредитів інших банків


Рефінансування кредиту, банки, кредити - рефінансування; рефінансування кредитів інших банків

Центробанк відзначив зростання рефінансування іпотеки в 2011 році

Багато хто з нас в епоху великих заробітків і ейфорії від майбутніх доходів з легкістю понабирали «таких доступних» кредитів, особливо не хвилюючись про розмір щомісячних платежів. Але прийшла криза, проблеми з доходами, а з ними і проблеми з платежами за банківськими кредитами та кредитними картками. Якщо виходити з тези про те, що проблема - це невірно сформульоване завдання, то вирішення такої проблеми (правильніше сказати «завдання») є. Навіть два: перше - вести переговори з банком про реструктуризацію кредиту, що діє (по суті - про зміну умов кредитування) - та більшість банків йдуть на це.

Друге - рефінансувати кредит в іншому банку. Скажу чесно, зі свого особистого досвіду, друге - складніше, ніж перше, але можливо. Отже, що таке рефінансування кредиту? Це надання нового кредиту для гасіння чинного.

Насправді багато програм реструктуризації діючих кредитних договорів, по суті, є рефінансуванням кредитів - тобто банк (в складній для вас фінансовій ситуації) пропонує вам не змінити умови чинного договору, а укласти новий кредитний договір на нових прийнятних для вас умовах. До речі кажучи, підписуючи новий кредитний договір, не забувайте про нюанси і тонкощі, про яких ми писали в статті про споживче кредитування, щоб не вийшло так, що, вирішивши сьогодні одну проблему, ви отримаєте бомбу уповільненої дії. Пакет документів, який вам доведеться зібрати, відповідно, такий же, як і при оформленні звичайного споживчого кредиту. Скажу відверто - у відповідності з правилами Банку Росії кредит, наданий на цілі гасіння раніше взятого кредиту, відноситься до вищої групи ризику, під який банк зобов'язаний сформувати максимальний резерв. Тому, якщо ви прийдете в банк і, що називається, «з порогу» скажете, що кредит вам потрібен для гасіння кредиту в іншому банку - з імовірністю 95% вам відмовлять.

Як мінімум, банк сильно ризикує: як проконтролювати, що отриманий кредит ви використовуєте на гасіння кредиту, що діє, а не витратите просто так, збільшивши свій борг ще більше. Моя порада: якщо вам здається, що якийсь банк сьогодні пропонує набагато кращі умови по кредитах (терміни, ставки і т.д.), попросіть у банку кредит, але на звичайні цілі типу ремонт квартири, дачі, туристичну поїздку, лікування, навчання і т.д. Банк, звичайно ж, по бюро кредитних умов виявить наявність у вас діючого кредиту і те, як ви його обслуговуєте (чи були прострочені платежі і т.д.).

Але ніхто заздалегідь не знає, як влаштована скорингова система банку, і яка кредитна політика в даний момент діє в банку. Не виключений варіант, при якому, якщо у вас немає прострочених платежів за діючим кредитом або вони були незначними, вам нададуть новий кредит. «Прихована» форма рефінансування кредиту - коли ви оформляєте кредит на родича або знайомого (якщо звичайно, вони погодяться) і гасите свій кредит. Але в цьому випадку юридично відповідальність перед банком, природно, буде нести безпосередній позичальник: ваш родич або знайомий. Хоча якщо в цій ролі виступає чоловік або дружина, я думаю, емоційних проблем виникнути не повинно. Нарешті, останній варіант - рефінансувати кредит в іншому банку.

Вище я вже відзначав, чим загрожує для банків надання кредитів з метою гасіння заборгованості за іншими кредитами. Як мінімум, більш висока норма резервування означає безпосередньо більш високу процентну ставку за кредитом у порівнянні зі стандартними кредитними продуктами. Тим не менш, дуже рідко (у мене в місті такий випадок один) зустрічаються спеціальні програми банків саме на рефінансування споживчих кредитів.

Зазвичай вони йдуть під рекламним гаслом «покращення умов за діючими кредитами», «проблеми з виплатами по кредитах - ми допоможемо їх вирішити!». Коли я особисто звернувся з рефінансуванням свого споживчого кредиту, виявилося, що щомісячний платіж став менше, але за рахунок терміну загальна переплата виявилася відчутно більше. Тому перш, ніж погоджуватися на рефінансування споживчого кредиту - попросіть розрахунок платежів, повної вартості кредиту та величини переплати і тільки розглянувши його приймайте рішення. Програм рефінансування автокредитів в чистому вигляді я, наприклад, не зустрічав, та й виходячи з юридичної суті договору кредиту на придбання машини - це те ж саме, що і споживчий кредит. Насправді, ключове слово скрізь «кредит».

Всі інші приставки «авто», «споживчий» та інші - маркетинговий хід. Виняток становить іпотека - правовідносини по іпотечних кредитах неї регулюються не тільки Цивільним кодексом, але і законом про іпотеку. Пакет документів, який вам доведеться зібрати для рефінансування кредиту, в принципі типовий (документи, що засвідчують особу, дохід, працевлаштування).

Доповненням стануть довідка з банку, в якому у вас кредит, про залишок заборгованості і вашій кредитній історії, ну і копія самого кредитного договору. Як банк подивиться на наявність затримок платежів? Заздалегідь вгадати неможливо ... Тим не менше, «тільки прагнучи до неможливого можна досягти максимального».

Удачі. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.Ру 26 грудня 2010

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Балтійський - кредити, робота Балтійського банку Про банк Банк «Балтійський» був ... Більше

Середня сума «кредиту на відпочинок» в КРЕДИТ ЄВРОПА БАНКу - 60 тис. рублів 18 вересня 2012 ... Більше

Банк Москви і Ощадбанк ввели «особливий сервіс» для своїх клієнтів 10 квітня 2012 7:07 Банк Москви і нижегородський офіс Ощадбанку Росії кожен по-своєму ... Більше

Русь-Банк про автокредитування Василь Палаткін, заступник голови Правління Русь-Банку, який пропонує екпрес-автокредити, відповідає на питання порталу «Занімаем.Ру» і розповідає про стан ринку, а ... Більше

Банк Пермінвестбанк г Перм - кредити, послуги банку Про банк Історія ВАТ АКБ «Пермінвестбанк» в Пермі почалася ... Більше

Популярне