Главная » Рефінансування кредиту. Умови рефінансування » Рефінансування іпотечного кредиту програми перекредитування в банках


Рефінансування іпотечного кредиту - програми перекредитування в банках

Рефінансування іпотечного кредиту програми перекредитування в банках

Іпотечний ринок розвивається, ресурсна база банків зростає одночасно з їх бажанням знову видавати іпотеку. Інша справа, де взяти хороших позичальників, особливо в умовах млявої кризи? Але це проблема банків, і вирішують вони її не тільки шляхом активних рекламних кампаній, але й шляхом рефінансування іпотечних кредитів, виданих іншими банками.

З урахуванням того, що сьогодні ставки по іпотеці істотно нижче «кризових», благонадійні позичальники мають можливість поліпшити умови по іпотечних кредитах.

Нагадаємо, що «рефінансування» означає зміну умов за чинним кредитним договором: або шляхом отримання нового кредиту, або шляхом зміни умов чинного договору. Зверніть увагу на наступні моменти: 1. Рефінансування кредиту можливо необмежену кількість разів (законодавчих обмежень на це немає). 2. Банк не вправі на рівні кредитного та / або іпотечного договорів заборонити вам здійснювати процедуру рефінансування.

Тепер найголовніше питання: навіщо вам потрібно рефінансування іпотечного кредиту?

Які вигоди можна з цього отримати? Варіант перший - ваші доходи зменшилися і платити щомісяця ануїтетні платежі вам важко або навіть є прострочена заборгованість. Рефінансування - досить ефективний спосіб домовитися з банком про новий графік платежів.

Навіть якщо у вас є прострочення, але є розумні пояснення, наприклад, зниження доходу, тимчасова непрацездатність і так далі. Результативніше в першу чергу вирішувати питання з «рідним» банком, ніж шукати варіанти перекредитування «на стороні».

Самі розумієте, що видав іпотечний кредит банку треба терміново вирішувати проблему з простроченням. Новому банку проблемний позичальник, навіть став боржником з об'єктивних причин, швидше, не потрібен. Варіант другий, ви - ідеальний позичальник.

Тоді можете спробувати полегшити навантаження на сімейний бюджет і пошукати варіанти з більш низькою процентною ставкою або з більш тривалими термінами кредитування.

Якщо вартість вашої квартири з моменту отримання іпотечного кредиту збільшилася, ви можете рефінансувати його на велику суму і таким чином вирішити деякі свої фінансові завдання на більш лояльних умовах.

Будьте готові до того, що для рефінансує банки ви - абсолютно новий позичальник. Тому для рефінансування іпотечного кредиту вам доведеться заново зібрати весь пакет документів і пройти той же шлях, що і при оформленні звичайної іпотеки. Це збір довідок з паспортного столу та бюро технічної інвентаризації, підписання договорів кредитного обслуговування та іпотеки, реєстрація угоди в реєстраційній палаті, зміна договору або договорів страхування або укладання нових і незліченна безліч інших дій, вже знайомих вам по першому досвіду іпотечного кредитування.

Тепер про нюанси рефінансування іпотеки в іншому банку. Банк, який спочатку надав вам іпотечний кредит, може утримати з вас штраф або комісію за дострокове погашення кредиту. Кілька років така норма включалася в кредитні договори, хоча сьогодні стягування таких зборів банками вважається неправомірним.

Деякі банки відмовляються рефінансувати «чужі» кредити, якщо в кредитному договорі в якості цілі іпотечного кредитування чітко не прописано, кредит отриманий «на придбання житла».

З юридичної точки зору рефінансування іпотеки може бути оформлено трьома способами: 1) Цесія - поступка права вимоги. У відповідності з Цивільним кодексом, згода позичальника в даному випадку не потрібно, а от згода банку-кредитора - просто необхідно. 2) Викуп заставної.

Наявність письмової згоди власника заставної - тобто банку, який видав вам іпотеку, - природно, обов'язково. 3) Видача нового кредиту з реєстрацією подальшого застави.

Ось тут сама «делікатна» для рефінансує банки ситуація, він видає вам кредит на гасіння «старого» кредиту фактично без забезпечення - до моменту гасіння кредиту в «першому» банку і зняття обтяження в реєстраційній платі заставу «належить» «першого банку». Правильне оформлення - коли оформляється договір подальшого застави. Такий договір є гарантією для рефінансуються іпотеку банку: застава відразу перереєстровується саме на нього.

Але для цього потрібна згода банку-кредитора, а також утримувача застави.

На відміну від рефінансування споживчого кредиту, перекредитування іпотеки не можна провести таємно від банку.

Тому, вибудовуючи схему, грамотно і ввічливо вибудовуйте діалог з кредитними спеціалістами. Хоча не виключена ситуація, в якій банк погодиться з вашим варіантом рефінансування і піде вам на зустріч. Раніше ми неодноразово писали, і повторимося ще раз, уважно вивчіть умови нового кредитного договору та вимоги до вас і до вашої квартирі за новими умовами до того, як договір про кредитування підписаний.

Іпотечні кредити під заставу нерухомості відрізняються від простих споживчих тим, що одночасно з кредитним договором підписується договір застави (іпотеки) або складається заставна - цінний папір, що підтверджує факт наявності обтяження та права вимоги до об'єкту застави.

І в тому, і в іншому випадку обов'язкова реєстрація в реєстраційній палаті, інакше вони не мають юридичної сили. І це основний принциповий момент: яким би чином не відбувалася у вашому випадку процедура рефінансування іпотеки, всі зміни умов кредитування - терміни, відсоткові ставки, графік платежів та інші - повинні в обов'язковому порядку бути зареєстровані в реєстраційній палаті. Особливо це важливо при рефінансуванні проблемних іпотечних кредитів.

Перекредитування іпотечного кредиту пропонують багато банків, ми розглянемо декілька пропозицій топових фінансових інститутів. Ощадбанк РФ

Рефінансування іпотечного кредиту Ощадбанк пропонує в рамках спеціальної програми. Максимальний термін кредитування - 30 років. Максимальна сума кредиту розраховується виходячи з залишку боргу за рефінансуються кредитом та оціночної вартості квартири (80%).

Відсоткова ставка залежить від строків кредитова. З моменту перереєстрації договору застави на користь Ощадбанку при кредитуванні на строк до 10 років - 12,75% річних, на термін 10-20 років - 13%, 20-30 років - 13,25%.

Платежі - ануїтетні. Комісія за розгляд заявки і надання кредиту не стягується. Обов'язковим є страхування переданого в заставу майна від ризиків втрати / загибелі, пошкодження на користь банку на весь термін дії кредитного договору.

Термін розгляду заявки - 12 днів. Зауважимо, що зараз Ощадбанк поступово ускоряеь розгляд кредитів, іпотечних в тому числі. Банк Москви

Також пропонує рефінансуватися на строк до 30 років. Процентна ставка після реєстрації всіх документів складе 12,75% по кредитах в рублях і 10,20% - у валюті. Максимальна сума кредиту не повинна перевищувати 80% ринкової вартості об'єкта застави.

Про комісії за розгляд заявки і надання кредиту, умови дострокового погашення необхідно уточнювати безпосередньо в банку. До речі, для позичальників Банку Москви діє ще й програма реструктуризації іпотечних кредитів. Якщо ви брали кредит на 15-20 років, можна збільшити термін кредитування до 30 років, знизивши розмір щомісячного платежу. Альфа-Банк

Рефінансує іпотечні кредити інших банків та в рублях, і в доларах. Терміни кредитування варіюються від 5 до 25 років. Суми кредитування: в рублях - від 500 000 до 15 000 000 рублів (але не більше 80% оціночної вартості), у валюті - від 20 000 до 500 000 доларів США (але не більше 60% оціночної вартості).

Ставки рефінансування іпотеки залежать від форми підтвердження доходу позичальників. У разі надання довідки за формою 2-ПДФО процентна ставка по рублевому кредиту буде варіюватися від 13,25 (на 5 років) до 14,25% (на 21-25 років), по валютному - від 10,5 до 11,7% , відповідно. Платежі - ануїтетні.

Обов'язково страхування не тільки об'єкта застави, але і життя і здоров'я позичальника та созаемщика, якщо такий буде притягнутий. Про додаткові збори і комісіях на сайті банку написана «улюблена фраза»: «відповідно до тарифів банку». Тарифи необхідно обов'язково уточнити до моменту подачі заявки на кредит. ВТБ 24

Пропонує, до речі, іпотечне перекредитування не тільки для класичних кредитів, але і нецільових кредитів, виданих на довільні цілі. Останні кредити видаються, правда, тільки під заставу нерухомості. Забезпеченням за такими кредитами виступає - в юридичному контексті - ваш договір іпотеки.

Відповідно, при рефінансуванні іпотечних кредитів, наданих на купівлю квартири в новобудові або на вторинному ринку, терміни кредитування складають від 5 до 50 років, при рефінансуванні нецільових кредитів під заставу наявної квартири - від 5 до 20 років.

Кредит оформляється в будь-якій валюті на ваш розсуд: доларах США, євро або рублях. Сума кредиту - від 10 000 доларів США або еквівалент у відповідній валюті. Максимальний розмір кредиту також розраховується виходячи з вартості придбаної або закладеної раніше за кредитом квартири (не більше 80%).

Зверніть увагу: при цьому частина коштів направляється на погашення старого кредиту, а залишок ви можете витратити на будь-які споживчі цілі.

Так само як і в інших банків - обов'язково страхування і квартири, і життя, і здоров'я позичальника / созаемщика.

Вимоги і до позичальників, і до об'єкту нерухомості - такі ж як і при звичайній іпотеці: відповідно, для рефінансування вам доведеться зібрати практично такий же пакет документів по позичальнику і по об'єкту нерухомості. Більш докладно ми писали про це в статтях про пакет документів на рефінансування іпотечного кредиту. У банку існує кілька варіантів іпотечних програм, ставки по яких варіюються в зазначених діапазонах в залежності від умов, обираних позичальником.

Тому рекомендуємо уважно вивчити або порахувати їх на кредитному калькуляторі на сайті. Страхування

Уточніть у банку, з яким плануєте укладати договір про рефінансування, перелік акредитованих страхових компаній. Цілком можливо, що за чинним договором іпотечного кредитування ви вже застраховані в одній з таких компаній. У цьому випадку не треба буде повторно страхуватися.

Досить переписати вигодонабувача на новий банк.

Якщо компанія, у якої ви були застраховані в минулому, не акредитована рефінансує банки, завжди можна розірвати договір страхування. Інший варіант - можна домовитися з банком про те, що до кінця періоду страхування ви міняєте вигодонабувача, а в наступному страховому періоді страхуєтеся в акредитованій компанії. Н. Бабурін, спеціально для Занімаем.ру

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Альфа-Банк спрощує процедуру оформлення заявки Альфа-Банк планує спростити процедуру оформлення заявок ... Більше

Банк Проектного Фінансування пропонує іпотечним позичальникам інших банків оформити кредит на рефінансування під ... Більше

ВТБ24 збільшив обсяг портфеля кредитних карт Банк ВТБ24 відзвітував за результатами випуску кредитних карт в першій половині ... Більше

Колектори поза законом: коли колектор переступає закон Скільки б не переймала Росія досвід американських і західних компаній, а діяти згідно ... Більше

Банківські картки, кредитні картки, використання банківських карт Перші банківські пластикові картки з'явилися в 50-ті роки ХХ століття в США.За наступні 50 років ... Більше

Популярне