Главная » Рефінансування кредиту. Умови рефінансування » Рефінансування іпотечного кредиту програми перекредитування в банках


Рефінансування іпотечного кредиту - програми перекредитування в банках

Рефінансування іпотечного кредиту програми перекредитування в банках

Іпотечний ринок розвивається, ресурсна база банків зростає одночасно з їх бажанням знову видавати іпотеку. Інша справа, де взяти хороших позичальників, особливо в умовах млявої кризи? Але це проблема банків, і вирішують вони її не тільки шляхом активних рекламних кампаній, але й шляхом рефінансування іпотечних кредитів, виданих іншими банками.

З урахуванням того, що сьогодні ставки по іпотеці істотно нижче «кризових», благонадійні позичальники мають можливість поліпшити умови по іпотечних кредитах.

Нагадаємо, що «рефінансування» означає зміну умов за чинним кредитним договором: або шляхом отримання нового кредиту, або шляхом зміни умов чинного договору. Зверніть увагу на наступні моменти: 1. Рефінансування кредиту можливо необмежену кількість разів (законодавчих обмежень на це немає). 2. Банк не вправі на рівні кредитного та / або іпотечного договорів заборонити вам здійснювати процедуру рефінансування.

Тепер найголовніше питання: навіщо вам потрібно рефінансування іпотечного кредиту?

Які вигоди можна з цього отримати? Варіант перший - ваші доходи зменшилися і платити щомісяця ануїтетні платежі вам важко або навіть є прострочена заборгованість. Рефінансування - досить ефективний спосіб домовитися з банком про новий графік платежів.

Навіть якщо у вас є прострочення, але є розумні пояснення, наприклад, зниження доходу, тимчасова непрацездатність і так далі. Результативніше в першу чергу вирішувати питання з «рідним» банком, ніж шукати варіанти перекредитування «на стороні».

Самі розумієте, що видав іпотечний кредит банку треба терміново вирішувати проблему з простроченням. Новому банку проблемний позичальник, навіть став боржником з об'єктивних причин, швидше, не потрібен. Варіант другий, ви - ідеальний позичальник.

Тоді можете спробувати полегшити навантаження на сімейний бюджет і пошукати варіанти з більш низькою процентною ставкою або з більш тривалими термінами кредитування.

Якщо вартість вашої квартири з моменту отримання іпотечного кредиту збільшилася, ви можете рефінансувати його на велику суму і таким чином вирішити деякі свої фінансові завдання на більш лояльних умовах.

Будьте готові до того, що для рефінансує банки ви - абсолютно новий позичальник. Тому для рефінансування іпотечного кредиту вам доведеться заново зібрати весь пакет документів і пройти той же шлях, що і при оформленні звичайної іпотеки. Це збір довідок з паспортного столу та бюро технічної інвентаризації, підписання договорів кредитного обслуговування та іпотеки, реєстрація угоди в реєстраційній палаті, зміна договору або договорів страхування або укладання нових і незліченна безліч інших дій, вже знайомих вам по першому досвіду іпотечного кредитування.

Тепер про нюанси рефінансування іпотеки в іншому банку. Банк, який спочатку надав вам іпотечний кредит, може утримати з вас штраф або комісію за дострокове погашення кредиту. Кілька років така норма включалася в кредитні договори, хоча сьогодні стягування таких зборів банками вважається неправомірним.

Деякі банки відмовляються рефінансувати «чужі» кредити, якщо в кредитному договорі в якості цілі іпотечного кредитування чітко не прописано, кредит отриманий «на придбання житла».

З юридичної точки зору рефінансування іпотеки може бути оформлено трьома способами: 1) Цесія - поступка права вимоги. У відповідності з Цивільним кодексом, згода позичальника в даному випадку не потрібно, а от згода банку-кредитора - просто необхідно. 2) Викуп заставної.

Наявність письмової згоди власника заставної - тобто банку, який видав вам іпотеку, - природно, обов'язково. 3) Видача нового кредиту з реєстрацією подальшого застави.

Ось тут сама «делікатна» для рефінансує банки ситуація, він видає вам кредит на гасіння «старого» кредиту фактично без забезпечення - до моменту гасіння кредиту в «першому» банку і зняття обтяження в реєстраційній платі заставу «належить» «першого банку». Правильне оформлення - коли оформляється договір подальшого застави. Такий договір є гарантією для рефінансуються іпотеку банку: застава відразу перереєстровується саме на нього.

Але для цього потрібна згода банку-кредитора, а також утримувача застави.

На відміну від рефінансування споживчого кредиту, перекредитування іпотеки не можна провести таємно від банку.

Тому, вибудовуючи схему, грамотно і ввічливо вибудовуйте діалог з кредитними спеціалістами. Хоча не виключена ситуація, в якій банк погодиться з вашим варіантом рефінансування і піде вам на зустріч. Раніше ми неодноразово писали, і повторимося ще раз, уважно вивчіть умови нового кредитного договору та вимоги до вас і до вашої квартирі за новими умовами до того, як договір про кредитування підписаний.

Іпотечні кредити під заставу нерухомості відрізняються від простих споживчих тим, що одночасно з кредитним договором підписується договір застави (іпотеки) або складається заставна - цінний папір, що підтверджує факт наявності обтяження та права вимоги до об'єкту застави.

І в тому, і в іншому випадку обов'язкова реєстрація в реєстраційній палаті, інакше вони не мають юридичної сили. І це основний принциповий момент: яким би чином не відбувалася у вашому випадку процедура рефінансування іпотеки, всі зміни умов кредитування - терміни, відсоткові ставки, графік платежів та інші - повинні в обов'язковому порядку бути зареєстровані в реєстраційній палаті. Особливо це важливо при рефінансуванні проблемних іпотечних кредитів.

Перекредитування іпотечного кредиту пропонують багато банків, ми розглянемо декілька пропозицій топових фінансових інститутів. Ощадбанк РФ

Рефінансування іпотечного кредиту Ощадбанк пропонує в рамках спеціальної програми. Максимальний термін кредитування - 30 років. Максимальна сума кредиту розраховується виходячи з залишку боргу за рефінансуються кредитом та оціночної вартості квартири (80%).

Відсоткова ставка залежить від строків кредитова. З моменту перереєстрації договору застави на користь Ощадбанку при кредитуванні на строк до 10 років - 12,75% річних, на термін 10-20 років - 13%, 20-30 років - 13,25%.

Платежі - ануїтетні. Комісія за розгляд заявки і надання кредиту не стягується. Обов'язковим є страхування переданого в заставу майна від ризиків втрати / загибелі, пошкодження на користь банку на весь термін дії кредитного договору.

Термін розгляду заявки - 12 днів. Зауважимо, що зараз Ощадбанк поступово ускоряеь розгляд кредитів, іпотечних в тому числі. Банк Москви

Також пропонує рефінансуватися на строк до 30 років. Процентна ставка після реєстрації всіх документів складе 12,75% по кредитах в рублях і 10,20% - у валюті. Максимальна сума кредиту не повинна перевищувати 80% ринкової вартості об'єкта застави.

Про комісії за розгляд заявки і надання кредиту, умови дострокового погашення необхідно уточнювати безпосередньо в банку. До речі, для позичальників Банку Москви діє ще й програма реструктуризації іпотечних кредитів. Якщо ви брали кредит на 15-20 років, можна збільшити термін кредитування до 30 років, знизивши розмір щомісячного платежу. Альфа-Банк

Рефінансує іпотечні кредити інших банків та в рублях, і в доларах. Терміни кредитування варіюються від 5 до 25 років. Суми кредитування: в рублях - від 500 000 до 15 000 000 рублів (але не більше 80% оціночної вартості), у валюті - від 20 000 до 500 000 доларів США (але не більше 60% оціночної вартості).

Ставки рефінансування іпотеки залежать від форми підтвердження доходу позичальників. У разі надання довідки за формою 2-ПДФО процентна ставка по рублевому кредиту буде варіюватися від 13,25 (на 5 років) до 14,25% (на 21-25 років), по валютному - від 10,5 до 11,7% , відповідно. Платежі - ануїтетні.

Обов'язково страхування не тільки об'єкта застави, але і життя і здоров'я позичальника та созаемщика, якщо такий буде притягнутий. Про додаткові збори і комісіях на сайті банку написана «улюблена фраза»: «відповідно до тарифів банку». Тарифи необхідно обов'язково уточнити до моменту подачі заявки на кредит. ВТБ 24

Пропонує, до речі, іпотечне перекредитування не тільки для класичних кредитів, але і нецільових кредитів, виданих на довільні цілі. Останні кредити видаються, правда, тільки під заставу нерухомості. Забезпеченням за такими кредитами виступає - в юридичному контексті - ваш договір іпотеки.

Відповідно, при рефінансуванні іпотечних кредитів, наданих на купівлю квартири в новобудові або на вторинному ринку, терміни кредитування складають від 5 до 50 років, при рефінансуванні нецільових кредитів під заставу наявної квартири - від 5 до 20 років.

Кредит оформляється в будь-якій валюті на ваш розсуд: доларах США, євро або рублях. Сума кредиту - від 10 000 доларів США або еквівалент у відповідній валюті. Максимальний розмір кредиту також розраховується виходячи з вартості придбаної або закладеної раніше за кредитом квартири (не більше 80%).

Зверніть увагу: при цьому частина коштів направляється на погашення старого кредиту, а залишок ви можете витратити на будь-які споживчі цілі.

Так само як і в інших банків - обов'язково страхування і квартири, і життя, і здоров'я позичальника / созаемщика.

Вимоги і до позичальників, і до об'єкту нерухомості - такі ж як і при звичайній іпотеці: відповідно, для рефінансування вам доведеться зібрати практично такий же пакет документів по позичальнику і по об'єкту нерухомості. Більш докладно ми писали про це в статтях про пакет документів на рефінансування іпотечного кредиту. У банку існує кілька варіантів іпотечних програм, ставки по яких варіюються в зазначених діапазонах в залежності від умов, обираних позичальником.

Тому рекомендуємо уважно вивчити або порахувати їх на кредитному калькуляторі на сайті. Страхування

Уточніть у банку, з яким плануєте укладати договір про рефінансування, перелік акредитованих страхових компаній. Цілком можливо, що за чинним договором іпотечного кредитування ви вже застраховані в одній з таких компаній. У цьому випадку не треба буде повторно страхуватися.

Досить переписати вигодонабувача на новий банк.

Якщо компанія, у якої ви були застраховані в минулому, не акредитована рефінансує банки, завжди можна розірвати договір страхування. Інший варіант - можна домовитися з банком про те, що до кінця періоду страхування ви міняєте вигодонабувача, а в наступному страховому періоді страхуєтеся в акредитованій компанії. Н. Бабурін, спеціально для Занімаем.ру

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредитний фахівець в банку - робота, обов'язки Серед всіх банківських професій посаду кредитного фахівця коштує особливої рядком, так як банк ... Більше

Капіталізація процентів по вкладу - вклад з щомісячною капіталізацією Люди, які вирішують довірити свої заощадження банку, неминуче ... Більше

Кредит інвалідам - чи дають кредит інвалідам, як взяти кредит з інвалідністю Російські банки найчастіше охоче підтримують організації та ... Більше

Банк Інтеза змінив умови беззаставних кредитів для малого бізнесу 25 січня 2012 0:00 Банк Інтеза змінив ... Більше

РОСАВТОБАНК: кредитування малого та середнього бізнесу в 2012 році Сьогоднішній гість редакції Занімаем.ру - Максим Командирів, керівник ... Більше

Популярне