Главная » Позика без банку. Кредит не в банку. Ломбарди і кредитні спілки » Неовзврат кредиту - відповідальність чи є кримінальна відповідальність


Неовзврат кредиту - відповідальність, чи є кримінальна відповідальність

Неовзврат кредиту - відповідальність чи є кримінальна відповідальність

Як відомо, велика частина громадян Європи і Америки фактично живе в кредит. На основі кредиту там здобувають освіту, набувають будинок або машину. Подібна практика поступово впроваджується і в нашій країні.

Десятиліття фінансового благополуччя, яке передувало кризі, а також ті безсумнівні зручності, які несе з собою отримання товару в кредит, призвели до того, що багато росіян стали активними споживачами кредитів, в достатку що пропонувалися банками. Легкість отримання кредиту та удавана легкість його виплати призвела до того, що багато громадян, самі того не помітивши, набрали кредитів більше, ніж в змозі погасити. Багатьох підвів і настільки недоречно нагрянула фінансова криза, в ході якого люди позбулися джерела доходів і, отже, можливості виплачувати зобов'язання за кредитом. Їх, безумовно, цікавить, чим чреваті невиплати по кредитах, що чекає неплатників за неповернення кредиту банку вчасно?

В першу чергу, неплатник зіткнеться з тим, що йому будуть нараховані пені та штрафи, які збільшать суми виплат банку. Далі, якщо виплат по кредитах і раніше не проводиться, банк, як правило, подає позов до суду, і рішення по справі про непогашення кредиту приймається в судовому порядку. Тут слід розрізняти два варіанти розвитку подій. Якщо кредит був забезпечений заставою, банк має право реалізувати майно позичальника, утримати суму боргу по кредиту, а залишок коштів повернути позичальнику.

Якщо ж кредит був незабезпеченим, тобто позичальник не надавав своє майно в заставу, банк має право стягнути будь-яке майно неплатника, щоб погасити заборгованість. Однак тут необхідно взяти до уваги два моменти. Перший: подібну можливість банк набуває тільки на підставі відповідної постанови судових органів. І другий: банк не має права відібрати у боржника квартиру, якщо вона є єдиним місцем для його проживання. Неплатники мають бути готові і до ще одного варіанту розвитку подій.

У разі неповернення кредиту (порушення кредитного договору) банк може продати їх зобов'язання сторонньої компанії, при цьому банк не зобов'язаний отримувати на це згоду позичальника, а тільки поставити його до відома про те, що кредитор змінився. В залежності від того, хто купує борг неплатника у банку, ситуація з боргом буде вирішуватися різними способами. Колекторські агентства можуть застосувати цілий арсенал засобів психологічного тиску, закликаючи позичальника повернути борг у що б то не стало. Але про колекторах ми розповімо нижче Багатьох цікавить питання, чи передбачена кримінальна відповідальність за неповернення кредиту. Дійсно, така можливість існує, але тільки в тому випадку, якщо банку вдасться довести в суді, що позичальник брав кредит з метою розкрадання і з самого початку не планував його повертати.

Останнім часом у зв'язку з питаннями невиплат по кредитах часто згадуються фірми-колектори. Діяльність подібних компаній полягає в тому, щоб скуповувати у банків зобов'язання, за якими не проводяться виплати, або надавати послуги стягування боргів за кредитами на прохання банків, які не хочуть займатися цим самі. Згоди позичальника при передачі його зобов'язань колекторам не потрібно. Схема роботи колекторів укладається, як правило, в наступному. В першу чергу, вони повідомляють неплатника, по телефону або листом, про необхідність повернення боргу, пропонуючи мирне вирішення проблеми.

Якщо досягти домовленості не вдається, колектори можуть діяти більш грубими методами, наприклад, турбувати позичальника постійними телефонними дзвінками, приходити до нього на будинок або на роботу та ін Відома також практика дій колекторів «сірими» методами, не завжди відповідають вимогам законодавства (простіше кажучи, в рідкісних випадках борг може потрапити в руки відвертих бандитів). Можливо, в самий найближчий час практика роботи з неповерненнями кредитів в Росії істотно зміниться з прийняттям закону про неспроможність фізичних осіб, який врегулює багато спірних на поточний момент питання. Не варто панікувати, адже в тому, щоб ви виплатили кредит, зацікавлені не тільки ви, але і банк. Особливо лояльні банки до тих, хто до певного часу справно вносив щомісячні платежі.

Тому кращим способом в цьому випадку буде не зачаїтися і сподіватися, що про вас забудуть, а спробувати домовитися з банком - і чим раніше, тим краще. Іван Вєтров, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредитоспроможність позичальника, оцінка кредитоспроможності позичальника Серед сучасних економістів досі не існує єдиної думки з приводу визначення ... Більше

Юніаструм Банк видає кредитну історію клієнта будь-якого банку Зі 2 квітня 2012 Юніаструм Банк і ... Більше

Десять причин, чому електронні гроші це вигідно 1.Час - гроші, а електронні ... Більше

Отримати кредит готівкою, не маючи офіційної роботи, - легко і просто   Сьогодні ... Більше

Банкрутство індивідуального підприємця, неспроможність ІП Про взаємини банків з ІП ми писали раніше, сьогодні поговоримо про те, що, на жаль, іноді ... Більше

Популярне