Главная » Позика без банку. Кредит не в банку. Ломбарди і кредитні спілки » Комерційний кредит товарне кредитування - види відсотки особливості


Комерційний кредит, товарне кредитування - види, відсотки, особливості

Комерційний кредит товарне кредитування - види відсотки особливості

Одними з перших видів кредитних взаємовідносин між організаціями є товарний і комерційний кредит. Підприємству завжди вигідніше залучати кредити для розвитку бізнесу, ніж вилучати кошти з обороту. Особливо велике поширення він отримує у часи відсутності повноцінної кредитної системи. Для невеликих організацій з низькою платоспроможністю така форма кредитування є одним з небагатьох способів для ведення бізнесу. Розглянемо основні його види та форми надання.

Поняття комерційного кредиту Незважаючи на свою назву, комерційний кредит не є класичною формою кредитування. Більш того, він не виступає в ролі самостійної угоди, а лише є доповненням до основного договору, регламентуючи порядок розрахунку між продавцем і покупцем. Надають його не кредитні організації, а різні підприємства та організації один одному. Ліцензія для цього не потрібно.

Можливо також надання подібної послуги і між фізичними особами. Будь-який договір купівлі-продажу, оренди, надання послуг може включати в себе умови комерційного кредиту. Суть його полягає в передачі одного боку (кредитором) іншій стороні (позичальникові) грошових коштів або речей, визначених загальними родовими ознаками. Договір комерційного кредиту між юридичними особами укладається в простій письмовій формі, як підпункт до основного договору, на короткі терміни.

Форми надання В якості кредитора може виступати як покупець, так і продавець. У випадку, коли кредитором є покупець, комерційний кредит надається у вигляді авансу або передоплати. Тобто покупець заздалегідь оплачує певну частину товару (послуги) до моменту його постачання (виконання). Натомість продавець може знизити вартість на товар, що і буде платою за кредитом.

Іншим його видом є відстрочка платежу або розстрочка, коли в якості кредитора виступає вже продавець. У цьому випадку визначаться термін, після закінчення якого покупець зобов'язаний внести оплату (відстрочення) або протягом якого він повинен частинами оплатити товар або послуги (розстрочка). За надану відстрочку (розстрочку) платежу підприємство зобов'язане заплатити певний відсоток.

Переваги та недоліки Основною перевагою такого кредиту є те, що відсотки по ньому набагато нижче, ніж по банківському, оскільки подібна операція вигідна для обох сторін - продавець отримує можливість розширити свою клієнтську базу, а покупець - придбати товар, сплатити який повністю у нього немає можливості. При цьому прискорюється оборотність оборотних коштів, що і є основною метою надання комерційного кредиту.

Ще один плюс в тому, що відсотки покупець закладе у вартість товару. Одна і та ж організація може одночасно бути і покупцем і продавцем (отримувати і видавати кредит), що дозволяє значно знизити витрати. Недолік комерційного кредиту полягає в тому, що він обмежений з одного боку розміром товарного запасу продавця, а з іншого боку - рівнем кредитоспроможності покупця. Щоб збільшити свої можливості підприємства використовують такі кредитні засоби обігу, як вексель і чек.

Існують також певні ризики, особливо для постачальника, які можуть бути пов'язані з банкрутством покупця, з недотриманням термінів і зі зміною цін на товар. Також одним з недоліків цього кредиту є його короткостроковість. Нарахування відсотків

Відсотки по комерційному кредиту встановлюються в індивідуальному порядку і, як вже було сказано, звичайно бувають нижче банківських. У деяких випадках (коли за договором передаються не гроші, а інші речі) відсотки по кредиту можуть не нараховуватися, а виплачуватися тільки у разі порушення строків за договором, тобто є свого роду штрафом за несумлінне виконання зобов'язань. Якщо розмір відсотків не зазначений в договорі, то для розрахунку застосовується ставка рефінансування.

Разновідності кредиту Існують різні види комерційного кредиту: з фіксованим терміном погашення, з погашенням після реалізації товарів, по відкритому рахунку (коли підприємству черговий кредит дається до погашення попереднього). Остання форма більш застосовна між підприємствами, які вже досить давно співпрацюють один з одним. Є також такий вид, як вексельний кредит, при якому створюється платіжний засіб у вигляді векселя, по якому векселедавець зобов'язується сплатити векселедержателю у визначений термін певну суму.

У випадку, коли реалізується новий товар, попит на який неможливо спрогнозувати, застосовується така форма кредиту, як консигнація. При ній грошові кошти виплачуються продавцю тільки у разі реалізації товару, в іншому випадку товар повертається продавцю. Ще один з різновидів - це сезонний кредит. Виробнику товару такий вид кредиту дає змогу не затрачатися на зберігання та складування, а покупцеві - забезпечити себе достатнім запасом товару для сезонного розпродажу. Також в рамках комерційного кредиту може передбачатися надання знижок покупцеві за умови оплати товару у визначений термін.

Найчастіше розмір цих знижок знаходиться в межах 1-3%. К. Михайлова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Договір позики між фізичними особами - складання договору Всі майнові відносини, як ... Більше

Відділення Промсвязьбанка тепер можна знайти по мобільному Останнім часом банки все активніше стали ... Більше

Альфа банк починає полювання на шахраїв! У лютому 2012 Альфа Банк, найбільший приватний банк ... Більше

Режими кредитування - кредитна лінія, овердрафт Які умови по кредиту вам найбільш підходять?Що вибрати: кредитну лінію, кредит або овердрафт?Розрізняють такі режими ... Більше

Хоум Кредит на захисті інтересів споживачів Приділяючи особливу увагу взаєминам з клієнтами, банк Хоум Кредит ввів нову посаду - фінансовий примиритель.Завдання нового посадової особи ... Більше

Популярне