Главная » Позика без банку. Кредит не в банку. Ломбарди і кредитні спілки » Фінансування стартапів кредити інвестиції венчурні фонди та конкурси стартапів


Фінансування стартапів - кредити, інвестиції, венчурні фонди та конкурси стартапів

Фінансування стартапів кредити інвестиції венчурні фонди та конкурси стартапів

На Занімаем.ру ми вже писали на тему, де взяти грошей на початок власної справи або на розвиток абсолютно нового напрямку бізнесу. У цьому матеріалі ми розповімо про нестандартні способи залучення інвестицій в стартапи. Способи ці, дійсно, «екзотичні» і не дуже широко поширені. Чому не поширені?

Я брав участь як експерт в одному схожому проекті. Як тільки була дана широка реклама на тему «підтримка починаючих бізнесменів», так відразу до нас повалила купа народу з абсолютно божевільними ідеями на немислимі суми інвестицій. Як правило, у таких людей крім «геніальної» ідеї та абсолютної впевненості в успішності реалізації нічого не було: ні розрахунків, ні маркетингових досліджень.

Отже, розглянемо кілька способів фінансування стартапів. Франшиза Варіант перший - франшиза. Якщо ви не винаходите «перпетум мобіле» і йдете по шляху «копіювання бізнесу», 80% початківців так і роблять і це нормальна схема бізнесу, - пошукайте варіанти франшиз. Що це дає?

Купуючи франшизу, ви отримуєте А) відпрацьований бізнес-процес з докладними інструкціями як продавати; Б) вже розкручене ім'я (бренд) компанії; В) економію на рекламі - «материнська» компанія все одно витрачається на рекламу і ви їй, загалом-то , цікаві як додатковий канал продажу, (рекламні зразки, проспекти і так далі зазвичай надаються). Кредит на стартап найпростіше отримати саме при франчайзингової моделі бізнесу. З одного боку, деякі банки пропонують спеціалізовані кредитні програми під франчайзинговий бізнес. З іншого боку, деякі франчайзери у співпраці з банками й самі готові надати кредит на часткове фінансування вашого починання, або товарний кредит.

До числа перерахованих вище позитивних моментів можна віднести те, що надає франшизу компанія не матиме до вас ніякого юридичного відношення - тобто юридично бізнес буде оформлений на вас тільки торгова марка буде чужа. «Зворотний бік медалі» - оціните наскільки ви зможете відповідати вимогам, що пред'являються до вас, як франчайзі? Найголовніше - це мінімальний обсяг продажу, який необхідно витримувати в місяць. Фонди Інший варіант - це інвестиції в стартапи від венчурних фондів. Так-так, аналогія того, про що ми чули «що є на заході» починає з'являтися і у нас.

Деякі фонди, дійсно, є представниками зарубіжних, але є й чимало російських. Принцип роботи у всіх фондів схожий: ви поводитеся з ідеєю, оформленої у вигляді нормального класичного бізнес-плану (у деяких фондів є свої вимоги до змісту бізнес-планів, їх можна знайти на сайтах фондів). Якщо фонд виявиться зацікавлений у реалізації проекту, фінансування ви отримаєте. Треба враховувати, що такі організації як правило не дають кредит на стартап, а воліють брати участь у бізнесі. Умови участі зазвичай припускають, що створюється спільне юридична особа, до складу якого входите ви і венчурний фонд.

Тут є дуже важливий момент: це статут фонду та установчий договір. Швидше за все, вам запропонують підписати типові документи. Дуже-дуже уважно їх читайте.

На що слід обов'язково звернути увагу: - умови входу та виходу учасників створюваної юридичної особи, - перелік рішень, прийнятих одноосібним виконавчим органом і колегіальним органом управління, - як проводиться реорганізація, перетворення та ліквідація створюваної юридичної особи, - які зобов'язання накладаються особисто на вас як фізична особа, як розподіляється відповідальність між засновниками, - як розподіляється прибуток фонду. Змінити потім підписані документи буде практично неможливо, необхідно буде згода та дотримання порядку внесення змін, передбачених цими документами. Статут може становити і 100 листів - уважно прочитайте його «від корки до корки» - ви повинні максимально чітко розуміти все, що там написано. Наступний схожий варіант - інвестиційні фонди. Принцип роботи у них в общем-то такий же як і у венчурних фондів, але як правило на сайті таких організацій можна знайти пріоритетні напрямки для інвестування та умови отримань фінансування.

Якщо у випадку з венчурним фондом кожен проект розглядається індивідуально, то інвестиційні компанії і фонди, як правило, орієнтовані на фінансування певних галузей. Конкурси стартапів Нарешті, є ще один варіант - це участь в різних конкурсах, які проводять і венчурні фонди, і державні органи влади, і органи місцевого самоврядування, і великі компанії, і університети, та й багато хто інший. В останні роки конкурси стартапів організували Яндекс, Forbes, компанія Synergy Soft, деякі з університетів, що мають статус національних дослідницьких, а також багато інших організацій. Як дізнатися про такі події?

Слідкувати за новинами на сайтах університетів і органів влади, за проведеними виставками, конференціями, форумами і іншими подібними заходами у вашому регіоні. Фінансування стартапів за допомогою конкурсів може приймати дуже різні форми. Якщо ваш проект перемагає в конкурсі, вам може бути надана невелика сума безоплатно (зазвичай близько 100 тисяч рублів), або більш вагоме фінансування на умовах безпроцентної позики. Деякі конкурси являють собою, по суті, огляд проектів тими ж венчурними та інвестиційними фондами, а переможці конкурсу отримують від фонду інвестиції на стандартних умовах.

Нарешті, інші конкурси є, по суті, вітриною, де підприємці представляють свій проект десяткам зацікавлених фондів і приватних інвесторів, а фінансування отримують не тільки номінальні переможці, але й будь-який вподобаний комусь з інвесторів проект. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 1 лютого 2012 Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

"Вигідне неділю" у банку Радянський Для тих, хто не має можливості ... Більше

Сбербанк Росії в г Новосибірськ - відділення, кредити, вклади, послуги, телефон Ощадбанк в Новосибірську представлений Сибірським банком Ощадбанку Російської Федерації, ... Більше

Юніаструм Банк кредит готівкою - програма «Доступний кредит готівкою» 12 серпня 2012 0:00 Юніаструм Банк запустив ... Більше

Хоум Кредит знизив рівень кредитного шахрайства Хоум Кредит є одним з лідерів на ринку споживчого кредитування.Банк постійно прагне до того, щоб зробити свої ... Більше

Сбербанк Росії в г Челябінськ - робота відділень, адреси філій, кредити, депозити, ... Більше

Популярне