Главная » Послуги кредитного брокера. Вартість послуг кредитного брокера. Вибір брокера » Як стати кредитним брокером франшиза кредитні агенти або свій бренд


Як стати кредитним брокером - франшиза, кредитні агенти або свій бренд

Багатьом здається, що бізнес кредитних брокерів досить простий. А що тут складного, з'ясував у клієнта, що йому потрібно, взяв пакет документів, віддав в кілька банків. Де-небудь кредит і дадуть. Але не все так просто.

Отже, як стати кредитним брокером, не маючи зв'язків в банках? Складності в бізнесі кредитних брокерів Для початку розглянемо бар'єри, які заважатимуть вам при виході на ринок кредитного брокериджа.

Перша проблема: де брати клієнтів? Відповідь на це питання для вас повинен бути ключовим, як і в будь-якому виді бізнесу. З урахуванням того, що на ринку присутня достатня кількість «сірих» або навіть «чорних» кредитних брокерів, багато потенційні клієнти побоюються йти до посередників. Якщо ви будете брати аванс за свої послуги, найімовірніше, з вами ніхто працювати не буде.

По-друге, з особистого досвіду, звертаючись до посередника за отриманням кредиту, клієнти хочуть «гарантовано» отримати кредит. А тепер самі подумайте, чому клієнт сам не йде оформляти кредит в банк, а йде до посередника? З мого досвіду дуже небагато клієнти дійсно дуже зайняті. В інших випадках у позичальника є проблеми з кредитною історією або з офіційним підтвердженням доходів або і з тим, і з іншим.

І тут ми підходимо до самої основної проблеми бізнесу кредитного брокериджа. Банки і раніше, і зараз не сильно люблять кредитних брокерів, тим більше маловідомих. Логіка у них дуже проста, мовляв, хороший клієнт сам прийде в банк і отримає кредит, а ось той, у кого не все гаразд - піде через посередників. Тому, якщо у вас немає певних зв'язків в банках, починати бізнес кредитного брокера буде складно. Перший же клієнт задасть питання: а за що ви берете гроші?

А ви гарантуєте отримання кредиту? Гарантувати ви, очевидно, не зможете. Рішення про видачу кредиту приймає кредитний комітет банку - колегіальний орган, що складається з багатьох людей. Крім цього, в кожному банку перед цим проходить перевірка позичальника по лінії безпеки.

Відповідно, якщо у клієнта «за спиною» кримінальне минуле або проблемні кредити в інших банках, жодної кредитний брокер йому не допоможе. Ви, звичайно, можете заробляти «на процесі» і на аванси, тобто брати аванси за сприяння в отриманні кредиту, заповнювати анкети, заявки, збирати пакет документів і віддавати це все в банки. Але для нормального заробітку вам потрібні відбулися кредити, відповідно, вдячні клієнти, які порекомендують вас іншим, і довго на аванси ви не протягнете. Стати кредитним агентом

Є дуже пристойне рішення - стати кредитним агентом. По суті, це ті ж кредитні брокери, але діють від імені конкретного банку. За великим рахунком, вони працюють менеджерами з продажу банківських кредитів, які отримують агентську винагороду. Такі програми є в банків Тінькофф Кредитні Системи, Хоум Кредит енд Фінанс Банку.

У свій час були у СКБ-банку, Уральського банку реконструкції та розвитку, Сітібанку. У чому вигода від такої співпраці? Банки самі хочуть, щоб ви наводили їм клієнтів, забезпечують вас рекламними матеріалами, навчають по всіх наявних кредитних продуктах, з радістю приймають від вас клієнтів.

Перед вами стоять два завдання: знайти потенційних клієнтів, бажаючих отримати кредит або оформити кредитну карту і умовити їх оформити заявку. Розмір винагород банків різний, але десь коло 150 рублів за схвалену заявку. Невелика обмовка - ці програми розраховані на продаж кредитних продуктів фізичним особам. Працюйте по франшизі Є ще один спосіб працювати кредитним брокером - це працювати по франшизі від федеральних кредитних брокерів.

Плюси такої співпраці очевидна. По-перше, вам будуть передавати клієнтів, які хочуть скористатися послугами кредитного брокера у вашому регіоні. По-друге, у таких структур вже відпрацьовано взаємодію з федеральними банками, так що вам буде досить просто вибудовувати відносини з філіями банків. З іншого боку, вам доведеться ділитися комісійною винагородою. Розпочати власний проект

Отже, як ми з'ясували, банки побоюються працювати з невідомими ними посередниками. Їм здається, що хороший клієнт і так міг би прийти в банк за кредитом, а за допомогою кредитного брокера не виключений варіант фальсифікації кредитних документів. Ще кілька років тому кредитні брокери відносно спокійно оформляли заявки та анкети на кредити фізичним особам, а потім оптом передавали їх в банки, тепер же банки вимагають, щоб позичальник особисто подавав заявку в офісі банку. Так що, якщо у вас немає «зв'язків» в банках, краще сконцентруватися на роботі з підприємцями і юридичними особами. Суми кредитів (і винагороди посереднику) за такими проектами найчастіше вище, внесок брокера більш відчутний.

Але є свої нюанси. Збір пакету документів та розгляд кредитної заявки в банку займає майже місяць. І це без гарантованого результату, можна місяць пробігати і не заробити ні копійки. Щоб уникнути «холостого» пробігу, у вас повинні бути серйозні знання, як мінімум, фінансово-економічного аналізу та бухгалтерії, це допоможе відразу проаналізувати і зрозуміти, як виглядає клієнт з точки зору банку.

Що краще Що краще, вирішувати вам. Але стати кредитним брокером сьогодні не просто.

Робота під власним брендом, без гарантованої клієнтської бази та зв'язків у банках - найскладніший варіант. Краще почати працювати по франшизі або кредитним агентом, а вже потім «йти у вільне плавання». Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 7 червня 2012 Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Россельхозбанк знижує ставки Напередодні весняної сівби Россельхозбанк значно знизив процентні ставки на сезонні кредити.Яків Дьомін, директор Пермського регіонального філіалу Россельхозбанка, розповідає «Занімаем.Ру» про те, ... Більше

Ханти-Мансійський банк: вклади, кредити, карти, відгуки клієнтів Відкрите акціонерне товариство «Ханти-Мансійський банк» внесено Центральним банком РФ в КГР 27.07.1992, ... Більше

Нордеа Банк дозволив купувати в кредит дачні будиночки 5 липня 2012 10:54 Нордеа Банк слідом ... Більше

Кредити споживчі - Связь-Банк видає великий кредит 4 квітня 2012 0:00 «Великий кредит на будь-які цілі» - нова створена Зв'язок-Банком програма споживчого кредитування.Кредит ... Більше

ВТБ 24 кредит Комерсант - кредит малому бізнесу У цій статті мова ... Більше

Популярне