Правила дострокового погашення кредиту

Асоціація російських банків хоче внести банкрутів за роздрібними кредитами в чорний список

З минулого року право позичальника на дострокове погашення кредиту закріплено законодавчо. Федеральний закон від 19 жовтня 2011 N 284-ФЗ, згідно з яким відповідні зміни були внесені до Цивільного кодексу РФ, набув чинності 1 листопада 2011 року.

Однак, мати право - не означає вміти ним користуватися. На що потрібно звернути увагу, якщо ви решішілі погасити кредит достроково?

Повністю або частково. Якщо клієнт бажає погасити борг достроково, повністю або частково, банк зобов'язаний йому цю можливість надати. Це стосується будь-яких роздрібних кредитів, в тому числі іпотеки.

У випадку часткового дострокового погашення банк, як правило, пропонує позичальникові два варіанти: за рахунок зменшення заборгованості знизити щомісячний платіж або скоротити термін кредиту. При цьому банк зобов'язаний ознайомити позичальника із новим графіком платежів.

При повному достроковому погашенні позичальник вносить суму, достатню для погашення всіх поточних зобов'язань, і кредитний договір закривається.

Попередити банк. Законодавчо позичальник має право погашати кредит достроково без згоди банку, але попередити банк про свій намір він зобов'язаний, причому, мінімум за 30 днів до дати погашення. Тобто, якщо ваш банк вимагає оформити заяву на дострокове погашення заздалегідь (наприклад, ВТБ 24 - як мінімум за 1 день), він має на це право.

Головне, щоб встановлений банком термін не перевищував 30 днів.

Яким чином можна попередити банк - залежить від самого банку. Наприклад, Ощадбанк і ВТБ 24 вимагають оформити заяву у відділенні. В Альфа-Банку для повного дострокового погашення можна просто скористатися банкоматом, в якому є потрібний пункт меню (заява на часткове погашення оформляється в офісі банку).

Деякі банки вважають заявкою на повне дострокове погашення просто наявність на дату чергового платежу потрібної суми.

Спосіб, яким можна повідомити банку про намір погасити кредит достроково, треба уточнювати в банку, або шукати у відповідних документах. У договорі порядок дострокового погашення може бути не прописаний, але тоді має бути посилання на якісь загальні умови кредитування. Умови, в свою чергу, слід шукати на офіційному сайті банку.

Терміни, суми, відсотки. Як правило, дострокове погашення здійснюється в найближчу за графіком дату сплати платежу. При цьому банк має право отримати з позичальника відсотки, нараховані до дня повернення боргу (відсотки нараховуються тільки за період користування кредитом).

У багатьох банках встановлена мінімальна сума дострокового погашення. А ось встановлювати обмеження на зразок: "дострокове погашення дозволено через N місяців після початку виплат по кредиту" банк не може.

При повному достроковому погашенні особливо уважно поставтеся до суми, яку ви внесете на свій рахунок. Якщо внесена сума виявиться хоча б на копійку менше необхідної - дострокового погашення не відбудеться, а з рахунку буде списано звичайний щомісячний платіж.

Комісії. За законом банк не вправі брати з позичальника комісію за дострокове погашення кредиту. Що не заважає деяким банкам встановлювати комісії, наприклад, за перерахунок графіка платежів.

Тому, побачивши в умовах кредитування "дострокове погашення без комісій", не поспішайте робити висновки. Слід або уважно вивчити кредитний договір, або уточнити інформацію в банку.

Проконтролювати банк. Отже, день, на який було призначено дострокове погашення, пройшов. Знайдіть час і зверніться в банк, щоб переконатися, що борг дійсно погашений.

Особливо, якщо мова йде про повне дострокове погашення кредиту.

Не зайвим буде взяти в банку довідку про відсутність заборгованості за вашим кредитним договором, щоб уникнути прикрих непорозумінь. Якщо погашення було частковим - перевірте виписку по рахунку для погашення кредиту.

Порядок дій. Визначимо, що потрібно зробити позичальникові, який зібрався достроково погасити кредит:

 • Зателефонувати фахівцям банку або подивитися в кредитний договір, щоб дізнатися, яким чином треба попередити банк про намір погасити кредит достроково.
 • Уточнити найближчу дату, в яку можна погасити кредит.
 • Дізнатися точну суму до погашення (особливо для випадку повного дострокового погашення). Не потрібно намагатися розрахувати суму самостійно, краще уточнити її в банку або через систему дистанційного обслуговування (наприклад, в Інтернет-Банку).
 • Попередити банк про дострокове погашення.
 • Переконатися, що дострокове погашення пройшло коректно.
 • Отже, збираючись достроково погасити кредит, підійдіть до цієї справи відповідально. Краще зайвий раз звернутися до банку для уточнення деталей, ніж потім мати неприємний сюрприз у вигляді несподіваного заборгованості та / або зіпсованої кредитної історії. Джерело: CreditCardsOnline.ru

  Теги: кредит готівкою заборгованість
  Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
  Ваше имя *
  Ваш Email *

  Сумма цифр справа: код подтверждения


  Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

  Зміст

  Може бути корисним

  Кредитна карта Тинькофф: різноманітність вибору Різноманітність вибору Відразу що впадає в очі, при оформленні кредитної карти Тинькофф це великий вибір рішень, які ... Більше

  ЮніКредітБанк і Росевробанк знижують ставку по іпотеці 3 квітня 2012 16:21 Банки ... Більше

  Власники карт самостійно встановлюють ліміти на операції Нордеа Банк надає своїм клієнтам можливість самостійно встановлювати граничні ліміти за всіма операціями по ... Більше

  Як отримати кредитну карту онлайн На сьогодні досить багато банків вирішили піти ... Більше

  Освітній кредит, альтернатива освітньому кредиту Перед тим, як вирішити, де ж брати освітній кредит, варто розглянути ринок існуючих пропозицій по кредитах ... Більше

  Популярне