Главная » Послуги кредитного брокера. Вартість послуг кредитного брокера. Вибір брокера » Поручителі в Ощадбанку - вимоги до поручителя документи


Поручителі в Ощадбанку - вимоги до поручителя, документи

Всім відомо, що в кредитній угоді приймають участь два головних суб'єкти - кредитор і позичальник. У ряді випадків вони - основні та єдині. Але у випадку, наприклад, з Ощадним банком РФ ситуація складається інакше: в гнітючому числі укладаються кредитних договорів задіяно ще й третя особа - поручитель (іноді навіть не один). Порука для Ощадбанку - один з ключових моментів кредитної політики. Розглянемо докладніше, що ж воно собою являє, чому на ньому робиться такий акцент, і які вимоги і умови банку при роботі з поручителями.

 

Хто такий поручитель по кредиту?

Поручитель - це людина, що покладає на себе відповідальність за виконання позичальником своїх зобов'язань за кредитним договором (сплатою основного боргу і нарахованих відсотків). Причому, відповідає він за позичальника не тільки «на словах», а й матеріально (в т.ч. і своїм майном). Тобто в разі ухилення від погашення позики її власником, банк вправі звернутися до поручителя по кредиту з вимогою погасити заборгованість. Таким чином, порука - один із видів забезпечення кредиту (поряд із заставою майна і гарантією юридичних осіб).

 

Так як процентні ставки по видаваних позик Ощадбанку набагато нижче пропонованих багатьма іншими кредитними організаціями, ризик неповернення і фінансових втрат зростає у декілька разів. Порука ж третіх осіб дозволяє цей ризик знизити.

Скільки потрібно поручителів для отримання кредиту?

Число поручителів по кредиту залежить від суми видаваного позики. При особливо великих його розмірах може ще знадобитися і заставу майна.

 

Ощадбанк в цьому питанні встановлює наступні вимоги: - при оформленні позики на суму до 45 тисяч рублів - ні поручителів, ні застави не вимагається; - при оформленні позики на суму від 45 до 300 тисяч рублів - необхідно надати 1 поручителя, застава не потрібна; - при оформленні позики на суму від 300 до 700 тисяч рублів - банк зажадає 2-х поручителів, заставу і раніше не обов'язковий; - при оформленні позики на суму 700 і більше тисяч рублів - буде потрібно поручительство 3-х чоловік і заставу майна. До поручителям по кредиту Ощадбанк пред'являє точно такі ж вимоги, як і до позичальників. У тому числі, офіційна заробітна плата поручителя повинна відповідати розміру, необхідного для погашення кредиту у випадку недобросовісності позичальника або невиконання ним зобов'язань за якихось інших причин (і навіть смерті). Не рідкісні ситуації, коли людині відмовляють у видачі кредиту через те, що його поручителі не підходять по яких-небудь параметрах.

Причому, банк, як правило, не повідомляє причину відмови (і це його право), хоча можна було б просто замінити поручителя. Тому ще при виборі кандидата на роль поручителя треба бути впевненим у його стабільному фінансовому стані і «чистої» біографії.

Договір поруки

Всі права та обов'язки, як поручителя, за кредитом так і Ощадбанку, містяться в договорі поруки, укладеному в момент видачі кредиту.

 

З кожним поручителем укладається окремий договір, один примірник якого залишається у банку, а інший передається поручителю. На роль поручителів по кредиту Ощадбанк охочіше бере близьких родичів (в першу чергу, дружина / у). Дуже часто у випадку, коли заробітна плата чоловіка / і не відповідає необхідним розміром, на роль поручителя вибирається інша людина, а чоловік (або дружина) оформляється в додатковий поручительство. Але, якщо чоловік / а виступає в якості созаемщика по кредиту, поручителем він / вона бути не може.

У разі розлучення, зобов'язання за кредитним договором та договором поруки продовжують діяти на тих же умовах.

Що ще потрібно знати поручителю?

Оформлюючи кредит, ми сподіваємося тільки на краще і не замислюємося про можливе форс-мажорі. Банк же завжди намагається підстрахуватися на випадок непередбачених обставин, тому приділяє підвищену увагу, розглядаючи кандидатури не тільки потенційних позичальників, але і потенційних поручителів.

 

Поручитель по кредиту, в свою чергу, повинен поставитися до цього не менш серйозно. Приймаючи рішення виступити в подібній ролі, необхідно уявити собі найгірший варіант розвитку подій і об'єктивно оцінити свої можливості. Крім того, потрібно знати, що поручительство зменшує розмір кредиту, який поручитель, можливо, захоче оформити в майбутньому. А у разі непогашення позики псується не тільки кредитна історія позичальника, але і його поручителя. Все це - не заклик відмовлятися від поручительства.

Адже відмовивши одного разу одному виступити в цій якості, можна отримати і відповідь відмова в майбутньому. Просто брати на себе відповідальність за виконання зобов'язань за кредитом іншою людиною можна тільки у разі повної в ньому впевненості. Олена Рассказова, спеціально для Занімаем.Ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Джі Ваб Банк - кредити, робота банку, офіси і мережу філій Закрите акціонерне товариство «Джии Ваб Банк» внесено ... Більше

Банк Південний Схід г Воронеж - кредити, послуги банки Про банк Відкрите акціонерне товариство ... Більше

Іпотека Нордеа Банку стає ще доступнішим З 27 серпня 2012 Нордеа Банк скорочує перелік необхідних ... Більше

У Ростові Банк Москви позначив основні етапи розвитку в регіонах 23 травня 2012 21:32 Банк Москви (Ростовська область) офіційно позначив свою ... Більше

Росгосстрах БАНК модернізує програми споживчого кредитування 11 травня 2012 12:37 Росгосстрах Банк оголосив про продовження модернізації: програми споживчого кредитування змінилися «по двох ... Більше

Популярне