Главная » Послуги кредитного брокера. Вартість послуг кредитного брокера. Вибір брокера » Поручителі в Ощадбанку - вимоги до поручителя документи


Поручителі в Ощадбанку - вимоги до поручителя, документи

Всім відомо, що в кредитній угоді приймають участь два головних суб'єкти - кредитор і позичальник. У ряді випадків вони - основні та єдині. Але у випадку, наприклад, з Ощадним банком РФ ситуація складається інакше: в гнітючому числі укладаються кредитних договорів задіяно ще й третя особа - поручитель (іноді навіть не один). Порука для Ощадбанку - один з ключових моментів кредитної політики. Розглянемо докладніше, що ж воно собою являє, чому на ньому робиться такий акцент, і які вимоги і умови банку при роботі з поручителями.

 

Хто такий поручитель по кредиту?

Поручитель - це людина, що покладає на себе відповідальність за виконання позичальником своїх зобов'язань за кредитним договором (сплатою основного боргу і нарахованих відсотків). Причому, відповідає він за позичальника не тільки «на словах», а й матеріально (в т.ч. і своїм майном). Тобто в разі ухилення від погашення позики її власником, банк вправі звернутися до поручителя по кредиту з вимогою погасити заборгованість. Таким чином, порука - один із видів забезпечення кредиту (поряд із заставою майна і гарантією юридичних осіб).

 

Так як процентні ставки по видаваних позик Ощадбанку набагато нижче пропонованих багатьма іншими кредитними організаціями, ризик неповернення і фінансових втрат зростає у декілька разів. Порука ж третіх осіб дозволяє цей ризик знизити.

Скільки потрібно поручителів для отримання кредиту?

Число поручителів по кредиту залежить від суми видаваного позики. При особливо великих його розмірах може ще знадобитися і заставу майна.

 

Ощадбанк в цьому питанні встановлює наступні вимоги: - при оформленні позики на суму до 45 тисяч рублів - ні поручителів, ні застави не вимагається; - при оформленні позики на суму від 45 до 300 тисяч рублів - необхідно надати 1 поручителя, застава не потрібна; - при оформленні позики на суму від 300 до 700 тисяч рублів - банк зажадає 2-х поручителів, заставу і раніше не обов'язковий; - при оформленні позики на суму 700 і більше тисяч рублів - буде потрібно поручительство 3-х чоловік і заставу майна. До поручителям по кредиту Ощадбанк пред'являє точно такі ж вимоги, як і до позичальників. У тому числі, офіційна заробітна плата поручителя повинна відповідати розміру, необхідного для погашення кредиту у випадку недобросовісності позичальника або невиконання ним зобов'язань за якихось інших причин (і навіть смерті). Не рідкісні ситуації, коли людині відмовляють у видачі кредиту через те, що його поручителі не підходять по яких-небудь параметрах.

Причому, банк, як правило, не повідомляє причину відмови (і це його право), хоча можна було б просто замінити поручителя. Тому ще при виборі кандидата на роль поручителя треба бути впевненим у його стабільному фінансовому стані і «чистої» біографії.

Договір поруки

Всі права та обов'язки, як поручителя, за кредитом так і Ощадбанку, містяться в договорі поруки, укладеному в момент видачі кредиту.

 

З кожним поручителем укладається окремий договір, один примірник якого залишається у банку, а інший передається поручителю. На роль поручителів по кредиту Ощадбанк охочіше бере близьких родичів (в першу чергу, дружина / у). Дуже часто у випадку, коли заробітна плата чоловіка / і не відповідає необхідним розміром, на роль поручителя вибирається інша людина, а чоловік (або дружина) оформляється в додатковий поручительство. Але, якщо чоловік / а виступає в якості созаемщика по кредиту, поручителем він / вона бути не може.

У разі розлучення, зобов'язання за кредитним договором та договором поруки продовжують діяти на тих же умовах.

Що ще потрібно знати поручителю?

Оформлюючи кредит, ми сподіваємося тільки на краще і не замислюємося про можливе форс-мажорі. Банк же завжди намагається підстрахуватися на випадок непередбачених обставин, тому приділяє підвищену увагу, розглядаючи кандидатури не тільки потенційних позичальників, але і потенційних поручителів.

 

Поручитель по кредиту, в свою чергу, повинен поставитися до цього не менш серйозно. Приймаючи рішення виступити в подібній ролі, необхідно уявити собі найгірший варіант розвитку подій і об'єктивно оцінити свої можливості. Крім того, потрібно знати, що поручительство зменшує розмір кредиту, який поручитель, можливо, захоче оформити в майбутньому. А у разі непогашення позики псується не тільки кредитна історія позичальника, але і його поручителя. Все це - не заклик відмовлятися від поручительства.

Адже відмовивши одного разу одному виступити в цій якості, можна отримати і відповідь відмова в майбутньому. Просто брати на себе відповідальність за виконання зобов'язань за кредитом іншою людиною можна тільки у разі повної в ньому впевненості. Олена Рассказова, спеціально для Занімаем.Ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Огляд кращих кредитних карт Усі банківські інститути Росії можна поділити на два ... Більше

Споживчі кредити в 2012 році - тенденції, ставки, програми Більшість аналітиків сходяться на думці, що ... Більше

НБКИ відкрило доступ до бази заставних автомобілів "Національне бюро кредитних історій" (НБКИ) сьогодні надає всім бажаючим можливість перевірити автотранспортний засіб на предмет ... Більше

У першому кварталі кредитні портфелі Россельхозбанка і Татфондбанка виросли 16 квітня 2012 9:54 Россельхозбанк і Татфондбанка підбили підсумки першого кварталу 2012 року.І в тому, ... Більше

Хоум Кредит знизив процентні ставки - потреб кредити ХКФ банк 2 грудня 2012 0:00 Процентні ставки по споживчих кредитах готівкою від банку Хоум Кредит енд ... Більше

Популярне