Чому росіяни не знають свою кредитну історію

Чому росіяни не знають свою кредитну історію

Кредитна історія (КІ) - це щось на зразок особистого досьє, в якому зібрана інформація з банків та інших кредитних організацій про те, скільки і на які терміни позичальник оформляв кредити, чи вчасно вносив платежі і числиться за ним заборгованість.

Якщо КИ показує, що позичальник дисциплінований в платежах і кредитоспроможний, банки охоче нададуть йому кредит. Клієнт вперше звернувся в банк? Кредитне рішення буде прийнято на підставі його платоспроможності.

Здавалося б, все зрозуміло. Однак трапляється так, що в кредитну історію порядного позичальника потрапляють некоректні дані, наприклад, неіснуюча прострочення або інформація про невідому заборгованості. Таке відбувається часто з причини людського фактора, а саме роботи банківських службовців, які відправляють дані в бюро кредитних історій.

У підсумку сталася помилки, кредитне рішення приймається не на користь позичальника.

Саме тому, важливо перевіряти КИ перед подачею заявки в банк, але, на жаль, це роблять деякі. За даними проведеного фахівцями CreditCardsOnline.ru опитування, лише 13% респондентів перевіряють свою кредитну історію, 38% - не цікавилися КІ, 49% опитаних хотіли б отримати кредитну історію, але не знають, як це зробити.

Експертам порталу також регулярно задаються питання: де і як дізнатися історію? Це говорить про те, що у росіян є інтерес до перевірки КІ, але заважає незнання процедури отримання.

Насправді нічого складного в цьому немає. Позичальник, який раніше брав кредити в банку / банках, надсилає запит у Центральний каталог кредитних історій з метою дізнатися, в якому саме бюро зберігається його КІ. Запит можна надіслати декількома способами:

 • з сайту Центробанку при використанні коду суб'єкта;
 • через бюро кредитних історій, кредитну організацію чи поштове відділення, яке пропонує послуги телеграфного зв'язку, без використання коду.
 • Код суб'єкта формується при укладенні кредитного договору. Якщо з якихось причин код не був сформований, позичальнику слід звернутися в банк або будь БКІ і отримати код, правда, на платній основі.

  Після того, як позичальник дізнається адресу БКІ, він відправляє в бюро рекомендований лист з нотаріально завіреним заявою, і протягом 10 днів отримує кредитний звіт у письмовій формі, або в електронному вигляді. Все!

  Варто також згадати, що один раз на рік отримати свою історію можна безкоштовно, а при необхідності повторної перевірки - за кілька сотень рублів. Наприклад, в Національному бюро кредитних історій повторний запит для фізичних осіб коштує 450 руб., Для юридичних - 1200 руб. Джерело: CreditCardsOnline.ru

  Теги: опитування
  Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
  Ваше имя *
  Ваш Email *

  Сумма цифр справа: код подтверждения


  Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

  Зміст

  Може бути корисним

  Росгосстрах БАНК оголосив про початок страхових виплат вкладникам МІ-БАНКу 17 квітня 2012 11:15 Росгосстрах БАНК (Москва) офіційно ... Більше

  Автокредитування в банках, умови автокредитування, робота банків На простій обивательський погляд - на ринку автокредитування сьогодні все складається більш ніж успішно.Все ... Більше

  Платіжне доручення - заповнення, статус, оплата Способів безготівкових розрахунків існує декілька, але, безумовно, самим простим, зручним і поширеним ... Більше

  Документи для факторингу, договір факторингу, схема факторингу в Росії Отже, ви погодилися (чи вас умовили) організувати фінансування під дебіторську заборгованість за ... Більше

  Де можна взяти кредитну карту Оформити кредитну картку досить просто, для цих цілей всього лише потрібно прийти в ... Більше

  Популярне