Чому росіяни не знають свою кредитну історію

Чому росіяни не знають свою кредитну історію

Кредитна історія (КІ) - це щось на зразок особистого досьє, в якому зібрана інформація з банків та інших кредитних організацій про те, скільки і на які терміни позичальник оформляв кредити, чи вчасно вносив платежі і числиться за ним заборгованість.

Якщо КИ показує, що позичальник дисциплінований в платежах і кредитоспроможний, банки охоче нададуть йому кредит. Клієнт вперше звернувся в банк? Кредитне рішення буде прийнято на підставі його платоспроможності.

Здавалося б, все зрозуміло. Однак трапляється так, що в кредитну історію порядного позичальника потрапляють некоректні дані, наприклад, неіснуюча прострочення або інформація про невідому заборгованості. Таке відбувається часто з причини людського фактора, а саме роботи банківських службовців, які відправляють дані в бюро кредитних історій.

У підсумку сталася помилки, кредитне рішення приймається не на користь позичальника.

Саме тому, важливо перевіряти КИ перед подачею заявки в банк, але, на жаль, це роблять деякі. За даними проведеного фахівцями CreditCardsOnline.ru опитування, лише 13% респондентів перевіряють свою кредитну історію, 38% - не цікавилися КІ, 49% опитаних хотіли б отримати кредитну історію, але не знають, як це зробити.

Експертам порталу також регулярно задаються питання: де і як дізнатися історію? Це говорить про те, що у росіян є інтерес до перевірки КІ, але заважає незнання процедури отримання.

Насправді нічого складного в цьому немає. Позичальник, який раніше брав кредити в банку / банках, надсилає запит у Центральний каталог кредитних історій з метою дізнатися, в якому саме бюро зберігається його КІ. Запит можна надіслати декількома способами:

 • з сайту Центробанку при використанні коду суб'єкта;
 • через бюро кредитних історій, кредитну організацію чи поштове відділення, яке пропонує послуги телеграфного зв'язку, без використання коду.
 • Код суб'єкта формується при укладенні кредитного договору. Якщо з якихось причин код не був сформований, позичальнику слід звернутися в банк або будь БКІ і отримати код, правда, на платній основі.

  Після того, як позичальник дізнається адресу БКІ, він відправляє в бюро рекомендований лист з нотаріально завіреним заявою, і протягом 10 днів отримує кредитний звіт у письмовій формі, або в електронному вигляді. Все!

  Варто також згадати, що один раз на рік отримати свою історію можна безкоштовно, а при необхідності повторної перевірки - за кілька сотень рублів. Наприклад, в Національному бюро кредитних історій повторний запит для фізичних осіб коштує 450 руб., Для юридичних - 1200 руб. Джерело: CreditCardsOnline.ru

  Теги: опитування
  Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
  Ваше имя *
  Ваш Email *

  Сумма цифр справа: код подтверждения


  Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

  Зміст

  Може бути корисним

  Абсолют Банк запустив в обіг кредитні карти, пільговий період кредитування яких становить до 56 днів 11 липня 2012 23:13 ... Більше

  Як правильно вибрати кредит - вибір між банківським споживчим, цільовим і ... Більше

  Як вибрати іпотеку, щоб нове житло було в радість, а не в тягар? За останній рік процентні ставки по іпотеці знизилися на 2-3%, ... Більше

  Чи варто оформляти страховку власникам кредитних карток Все більше кредитних організацій пропонують послуги страхування банківських ... Більше

  «Золота» VISA АГРОПРОМКРЕДІТа принесла своїм власникам шампанське 28 серпня 2012 15:54 Три клієнта Банку Агропромкредит (двоє - з Пермського філіалу, третій - клієнт ... Більше

  Популярне