Главная » Порівнюємо процентні ставки по автокредитах - огляд ринку автокредитів » Умови автокредиту автокредит в салоні - умови отримання автокредиту у дилерів


Умови автокредиту, автокредит в салоні - умови отримання автокредиту у дилерів

Умови автокредиту автокредит в салоні - умови отримання автокредиту у дилерів

АвАвтомобіль в наш час перестав бути розкішшю і став не стільки засобом пересування, скільки предметом «першої необхідності». Приходячи в автосалон останнім часом, ми стикаємося з пропозиціями не лише банківських варіантів кредитування - багато продавців автомобілів пропонують придбати машину в кредит або в розстрочку від виробника або дилера. Наскільки це цікаво майбутньому автовласникові, які умови автокредиту можна очікувати в дилерському центрі і на що обов'язково потрібно звернути увагу, ми розповімо в цій статті.   Автокредит в салоні - вибір дилера і програми

Правило перше - не поспішайте приймати рішення: купівля автомобіля, а тим більше в кредит (або розстрочку - що по суті те ж саме) - досить відповідально рішення, тому приймаючи рішення, зважте всі «за» і «проти». Найімовірніше менеджер автосалону буде умовляти вас взяти автокредит в салоні або отримати розстрочку - це цілком зрозуміло: дилер або виробник в даному випадку зароблять на наданні, по суті, банківської послуги - тобто на відсотках. Будьте обережні з рекламними гаслами типу «безпроцентний кредит від виробника». Як правило, умови автокредиту в такому випадку мають невеликий підступ, схема виглядає таким чином: при купівлі за готівковий розрахунок автомобіль продається з відчутною знижкою (і це один з «козирів» продажів за готівковий розрахунок), тоді як у випадку «безпроцентної» розстрочки знижка не надається. Хоча не виключено, що великі автомобільні концерни, володіючи потужними фінансовими ресурсами, з метою стимулювання продажів можуть іноді піти і на такий крок, як реальна безвідсоткова розстрочка.

Зазвичай в салонах присутні кредитні експерти банків та організацій, що надають кредити. Не полінуйтеся порівняти розрахунки, виходячи з двох базових умов: початкового внеску і терміну кредитування. Найпростіший спосіб порівняти умови автокредиту в різних банках - зіставити загальну суму платежів, які вам доведеться заплатити за час користування кредитом або розстрочкою. Хоча порівнювати можна і за іншими параметрами, наприклад, мінімальний щомісячний платіж.

Якщо дозволяє час - пошукайте в інтернеті пропозиції інших банків, не представлених в автосалоні, - часто можна знайти пропозицію з більш низькими ставками і м'якими умовами. У ряді випадків вигідніше взяти простий споживчий кредит, ніж автокредит в салоні: може виявитися, що ефективна процентна ставка за споживчим кредитом виявиться менше, ніж процентна ставка по автокредиту з урахуванням обов'язкової страховки. Які умови автокредиту звичайно впливають на розміри платежу: - сума початкового внеску, - період кредитування, - процентна ставка (вона як правило залежить від попередніх двох пунктів), - тип платежу (одно спадної або ануїтетний), - страховка, - комісії і збори ( наприклад, за розгляд кредитної заявки, за видачу кредиту, щомісячне обслуговування і т.д.).

Як порівнювати умови автокредиту за різними програмами Коли будете порівнювати умови автокредиту за різними програмами, зверніть увагу на перераховані моменти, щоб зіставлення варіантів було коректним. Якщо берете автокредит в салоні, з'ясуйте, хто реальний кредитор, хто насправді дає гроші для покупки машини в борг.

Ця інформація дуже корисна: якщо позика надається банком, відомості про автокредиті автоматично потраплять до Бюро кредитних історій. Якщо кредит надається автосалоном або безпосередньо виробником, то, швидше за все, дані в бюро кредитних історій ними надаватися не будуть. Відповідно, і при перевірці вашої заявки в першому випадку банк напевно виявить особливості вашої кредитної історії. Це небажано, якщо у вас були деякі затримки по платежах в інших банках.

Автосалони і автовиробники, як правило, не використовують послуги Бюро кредитних історій: за надання інформації треба, по-перше, платити гроші, а по-друге, наявність автомобіля в заставу вважається достатньою гарантією поворотності коштів. Виберіть час і прочитайте уважно документи, які вам доведеться підписати. У пакеті документів може бути типовий кредитний договір або договір позики, список вимог, що пред'являються до позичальника, експлуатації та обслуговування транспортного засобу.

Усі терміни мають бути розшифровані, всі умови автокредиту повинні бути зрозумілі. У договорі не повинно бути двозначностей («ну, це написано так, а насправді мається на увазі ...») - це юридичний документ, тому вимагайте пояснень до тих пір, поки не переконаєтеся, що така форма запозичень для вас безпечна і ваші обов'язки вам зрозумілі і ви з ними згодні. Зверніть увагу на те, в чий власності буде автомобіль в період кредитування.

Найправильніший варіант - коли ви є власником, але одночасно оформляється заставу. Не виключений варіант, що автосалон залишить автомобіль у своїй власності, а ви будете розпоряджатися за дорученням. Не дуже хороший варіант, оскільки формально машину можна буде продати ще комусь.

Але головне, в разі виникнення проблем у автосалону як юридичної особи, на цю машину може бути накладений арешт до вилучення в рахунок задоволення вимог кредиторів. Страховка при автокредитуванні: на що слід звернути увагу Важливий момент - страхування автотранспорту. Найімовірніше, що вам доведеться страхувати автомобіль, що купується від ВСІХ видів ризику. Уточніть перелік страхових компаній, в яких необхідно буде застрахувати автомобіль.

Не виключений варіант, в якому автосалон зобов'яже вас страхуватися в певній компанії, умови страхування в якій будуть не зовсім «ринковими». Таким чином може бути компенсована «дешевизна» автокредиту. На що слід звернути увагу при страхуванні: А) хто є вигодонабувачем? Ідеальний варіант - це ви. Інакше (якщо вигодонабувач дилер) при настанні страхового випадку відшкодування збитку піде банку в рахунок гашення кредиту.

А вам, наприклад, у випадку аварії на які кошти відновлювати машину? Б) сума, на яку потрібно страхувати машину? Правильний варіант - на суму не менше залишку боргу за кредитом. Але можуть зажадати страхувати повну ринкову вартість машини.

Ще один принциповий момент - надаючи кредит або розстрочку, автодилер може зажадати проходити технічне обслуговування і ремонт тільки у нього. Ні для кого не секрет, що розцінки на аналогічні роботи у сторонніх автосервісах значно менше, але часто нітрохи не менш якісні. У разі застави, безумовно, буде право кредитора (салону або виробника) звернути стягнення на об'єкт застави у разі невиконання вами умов кредитного договору (розстрочки) - тобто «відібрати» придбаний автомобіль. Уважно вивчіть умови автокредиту і зрозумійте чітко для себе, в яких випадках вони можуть до цього вдатися. Бажано, щоб не було пункту «кредитор має право звернути стягнення на заставу в досудовому порядку» (ключове слово досудового).

Якщо така фраза є, це означає, що дилер (виробник) зможе напряму звернутися в службу судових приставів з вимогою вилучити у вас автомобіль, навіть якщо присутній спірна ситуація. Краще, щоб такої фрази в договорі не було - в цьому випадку у вас залишиться шанс у разі спору дозволити його в суді, а не залишитися без машини. В общем-то, договір розстрочки, автокредиту в салоні або позики від автодилера багато в чому схожий на звичайний банківський кредитний договір.

Зверніть увагу на додаткові збори за кредитами та умови страхування при кредитуванні. Рекомендую звертати увагу на додаткові акції по автокредитах в салонах: наприклад, свого часу автодилери Audi при покупці автомобіля на юридичну особу надавали знижку 50%. Спочатку я теж був дуже здивований, але, як мені пояснили в автосалоні, це рішення саме виробника під гаслом «сприяння розвитку малого бізнесу». У такому разі можна оформляти кредит на юридичну особу (якщо ви є засновником або директором) - розгляд кредитної заявки в банку, звичайно, займе більш тривалий час, але процентна ставка точно буде менше, ніж для фізичної особи. До того ж можна спробувати придбати автомобіль в лізинг - ця операція дозволяє значно знизити процентну ставку і пом'якшити умови в порівнянні з автокредитами. На деякі елітні автомобілі в автосалонах діє схема trade-in.

Це означає, що автосалон через деякий час зобов'язується викупити у вас автомобіль за заздалегідь обумовленою ціною за умови, що ви купите новий автомобіль у цьому салоні. Таким чином, ви можете придбати автомобіль на виплат, не поспішаючи платити необтяжливі для вас гроші, а через деякий час фактично поміняти автомобіль на новий. Схема описана в загальному вигляді, але, хоча в кожному салоні має свої нюанси, в основному слід описаним вище принципам. Сподіваємося, що описані вище поради допоможуть вам прийняти правильне рішення і здійснити свою мрію, не створюючи проблем у майбутньому з обслуговуванням розстрочки або позики.

Удачі на дорогах і в автосалонах. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.Ру 20 квітня 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Державне агентство по страхуванню внесків - роль у банківській ... Більше

Комерційний Банк Інвестиційний Союз ТОВ - огляд роботи Товариство з обмеженою відповідальністю «Комерційний Банк" Інвестиційний Союз "» внесено Банком ... Більше

39% росіян упевнені у своїй кредитній історії Кожного разу при оформленні кредиту, позичальника ... Більше

Оригінальність кредитних карт: візуальний ефект За якими критеріями ви вибираєте кредитку?За умовами кредитування, але ніяк не по дизайну, адже так?А як хочеться, щоб кредитна карта ... Більше

Кредитна картка без підтвердження доходу У житті бувають різні ситуації, коли потрібні терміново гроші, а збирати необхідні документи для отримання кредиту, просто не ... Більше

Популярне