Главная » Порівнюємо процентні ставки по автокредитах - огляд ринку автокредитів » Субсидування автокредитів - державна програма субсидування кредитів на машини


Субсидування автокредитів - державна програма субсидування кредитів на машини

Ставки за кредитами знижуються банк ВТБ-24 Русь-Банк

Стартувала в 2009 році, програма державного субсидування автокредитів під егідою Міністерства промисловості і торгівлі РФ «доживає» свої останні місяці. У цьому році держпрограма пільгового автокредитування, задумана як антикризова міра підтримки російського автопрому, станом на кінець літа забезпечила близько 30% видачі всіх автокредитів. Попит на пільгові автокредити ріс весь період дії програми по мірі її лібералізації, а також зростання добробуту населення в перші післякризові роки. Так, якщо за 2009 рік кількість виданих позик склало 71,6 тис., у 2010 році - 165,7 тис., а в 2012 році (у період з січня по вересень) - вже понад 175 тис. Мінпромторговлі РФ прогнозує, що по підсумками 2012 року цей показник досягне 200 тисяч.

Програма була задумана як інструмент стимулювання попиту на вітчизняні легкові автомобілі. В її рамках громадяни РФ мають можливість до 31 грудня 2012 року оформити кредит на придбання нового транспортного засобу за зниженою відсотковою ставкою. Іншими словами, програма являла собою одну з антикризових заходів підтримки російських автовиробників. Аналітики констатують, що програма мала відчутний прямий ефект у вигляді підтримки попиту на автомобілі вітчизняної збірки, а крім того, в післякризової ситуації вона стала одним із ключових драйверів зростання для ринку банківського автокредитування. Тепер же, за прогнозами експертів, в сегменті автокредитування очікується не тільки збільшення середніх ставок, але і «перекроювання» ринку на користь кептивних банків світових автоконцернів.

Суть програми В рамках програми субсидування автокредитів можна придбати автомобіль марки, внесеної до затвердженого Мінпромторгом РФ список транспортних засобів. Станом на 2012 рік в цей список входять близько 50 найменувань.

Програма пільгового автокредитування поширюється на легкові автомобілі виробництва АВТОВАЗа, а також автомобілі Chevrolet-Niva і UAZ Hunter. Якщо позичальник має намір придбати іномарку з державним субсидуванням процентних ставок, то в нього є можливість вибору між Ford Focus, Fiat Albea або Linea, Hyundai Solaris, Opel Astra, Renault Logan, Skoda Fabia чи Octavia, Volkswagen Polо і іншими автомобілями, які були вироблені на території Російської Федерації. У силу обмеженості бюджету програми пільгового автокредитування існує верхня планка вартості машини: позичальник може купити авто ціною не вище 600 тис. рублів. Згідно з програмою, держава оплачує позичальникові частину процентної ставки (близько 2/3), якщо позика береться на придбання автомобіля вітчизняного виробництва. В результаті позичальник здебільшого повертає банку тільки вартість придбаного транспортного засобу, а виплата відсотків за кредитом здійснюється з коштів бюджету, передбаченого програмою госсубсідірованія.

Протягом 2009-2012 років на програми пільгового придбання автомобілів з держбюджету виділялося близько 2 млрд. рублів (у 2012 році - 2,773 млрд.): ці гроші йшли банкам на покриття різниці між реальною вартістю автокредиту і пільговими умовами його надання, в основному у вигляді знижених процентних ставок. Порядок надання позики передбачає мінімальний первинний платіж у розмірі від 15% вартості автомобіля, придбаного в кредит.  Як стати учасником? Встановивши м'які фінансові умови, в іншому держава пред'являє досить жорсткі вимоги.

По-перше, як вже було сказано, позику можна отримати тільки на автомобілі російського виробництва чи зборки. По-друге, початковий внесок повинен становити не менше 15% відсотків від вартості купується авто - якщо для середнього росіянина гроші чималі. Тим не менш, ця програма - непогана можливість купити машину. У 2012 році можна було приєднатися до програми субсидування не тільки через Ощадбанк, ВТБ і Россельхозбанк, але і через Росбанк, Альфа-банк та інші комерційні кредитно-фінансові організації. Зробити це може до 31 грудня будь-який громадянин Росії з «хорошою» кредитною історією, у віці від 21 року до 75 років (на момент закінчення кредитного договору), причому банки пропонують широку лінійку автокредитів за участю держави: - «стандартний» автокредит на покупку нового або вживаного автомобіля.

Оформити такий кредит можна як у відділенні обраного банку, так і в автосалоні, співробітничає з будь-яким банком (або поруч таких); - автокредит за програмою утилізації (є не у всіх банках); - автокредит-«експрес». Ставка по ньому помітно вище, ніж по стандартному, але і умови видачі м'якше: на момент подачі заявки від позичальника вимагається всього два документи (паспорт громадянина РФ плюс інший документ), а довідка про фінансовий стан не потрібна. Свято майже закінчився ... Згортання програми госсубсідірованія, настільки полюбилася російським автовласникам, пов'язано з тим, що вона повністю виконала своє завдання, а саме допомогла підтримати російський автопром у важкі часи. Аналітики констатують, що в нових умовах можливий як зростання ставок по автокредитах, так і зміна умов по ним.

Втім, це не означає, що автомобіль знову стане розкішшю: серйозна конкуренція на ринку автокредитів напевно приведе до появи нових цікавих продуктів і пропозицій. Тамара Рибка, спеціально для Занімаем.ру 26 жовтня 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Восени закриються офіси Інвестбанку в Підмосков'ї, Костромі і Пермі 31 ... Більше

Банк Відродження запустив новий іпотечний продукт 21 травня 2012 15:15 Банк Відродження (Москва) «подовжив» іпотечну лінійку за рахунок нової ... Більше

Бистробанк про кредити для малого та середнього бізнесу Сергій Черкашин, директор департаменту ... Більше

Як користуватися кредитною картою Ощадбанку Найчастіше, у людей постає питання ... Більше

Як перевести гроші з пластикової картки на ощадкнижку Ощадного книжки замінюються пластиковими картами, і ... Більше

Популярне