Главная » Порівнюємо процентні ставки по автокредитах - огляд ринку автокредитів » Платити за боргами - чи варто примусове стягування боргу


Платити за боргами - чи варто, примусове стягнення боргу

Платити за боргами - чи варто примусове стягування боргу

Ви напевно помітили, в засобах масової інформації все частіше з'являються неприємні висловлювання скривджених боржників на адресу Банків. Ось одне з коментар відвідувача сайту http://www.iloveizhevsk.ru/center_news/cont_752.html: «А я б і рада була подарувати банку свою порожню нерухомість, тільки їм гроші потрібні. Не вішайте ніс. Я, наприклад, подам в суд або дочекаюся колекторів.

Віднімати у дітей останній шматок хліба не дозволю якимось заїлися банкам, і так достатньо їх годувала (банк звичайно), ніколи кредит не був прострочений. Напевно настав мій час їм потріпати нерви. Ідіть до досвідченого юриста.

Пора помститися цим банкам, згадайте, як вони обманом втюхувати свої карти всім нам і зараз тільки погрозами намагаються свої грошики забрати. Як було б класно, якби весь народ перестав повертати кредити і посилав би ці нахабні банки куди подалі ». Хотілося б пояснити Народу, який солідарний з тим, щоб всі перестали повертати кредити, з чим ми залишимося після кризи в разі «матеріалізації» вищевказаних думок. Як відомо, одна з основних функцій Банків - кредитування юридичних та фізичних осіб (корпоративне та споживче кредитування). Якщо з другою категорією Позичальників все зрозуміло - кредитні кошти спрямовуються на придбання нерухомості, автомобілів, ремонт квартир, лікування і т.д., то на кредитуванні юридичних осіб хотілося б зупинитися детальніше.

Як правило, кредитні кошти організація залучає на поповнення обігових коштів, головним чином для здійснення розрахунків з контрагентами (постачальниками і покупцями). Розглянемо конкретну ситуацію: ЗАТ «Світло» планує збільшити обсяги виробництва товару. Організації необхідно звернутися в банк «А» за кредитними коштами, які будуть спрямовані для збільшення оборотних коштів, а саме, на закупівлю сировини (для розрахунків з постачальниками). Далі, продукція буде реалізована ТОВ «Вимпел» (покупцеві) з відстрочкою платежу, тобто спочатку буде відвантажено товар, після чого від покупця надійдуть грошові кошти, які в свою чергу, будуть так само надані банком «Б» у вигляді кредиту.

Отриманий прибуток організація направить на виплату кредиту, фінансування поточної діяльності та виплату дивідендів акціонерам. Не важко здогадатися, що буде, якщо банк «Б» не надасть кредит ТОВ «Вимпел»: Покупець ТОВ «Вимпел» не розплатитися з постачальником ЗАТ «Світло», який в свою чергу не погасить кредит у банку «А», в результаті чого останній призупинить процес кредитування для підтримки своєї ліквідності. Якщо фінансова стійкість ЗАТ «Світло» низька, незабаром все, організація змушена буде піти в процедуру банкрутства - ЦЕ і є ОДНА З ПРИЧИН БАНКРУТСТВА і погіршення фінансового становища російських ПІДПРИЄМСТВ в умовах кризи. Наслідки банкрутства або погіршення фінансового стану підприємств-боржників очевидні - це звільнення або скорочення співробітників, зниження заробітної плати і як наслідок, не кредитоспроможність фізичних осіб, що в свою чергу веде до погіршення фінансового становища Банку.

Це схоже на замкнуте коло. Фінансовий стан Банків прямо пов'язане з фінансовим станом його Позичальників і навпаки, тому боюся, що «пославши нахабні банки куди подалі» Ви - Шановний Народ, посилаєте туди всіх учасників ринкових відносин в цілому. І нарешті, про те, з чим ми залишимося після кризи. Справа в тому, що Банк не вирощує на грядках гроші, щоб потім їх зібрати і надати Позичальникам «під шалені відсотки».

Якщо Ви даєте сусіду в борг гроші, Ви ж їх не в себе в городі знайшли, Ви їх заробили або у когось зайняли. У Банку, джерелами кредитування є грошові кошти, залучені на міжнародному ринку, доходи від спекулятивних операцій (операції з нерухомістю і біржовими інструментами) і найголовніше, депозити фізичних і юридичних осіб. А тепер докладно про те, що станеться, якщо неповернення кредитів прийме масовий характер: - збільшення витрат держави на виплату страхової премії по приватних внесках і як наслідок, зниження інших видаткових статей бюджету - зниження обсягів споживчого кредитування в результаті погіршення ліквідності банківського сектора, що є негативним чинником для розвитку національної економіки та призводить до зниження курсу національної валюти;-зниження обсягів корпоративного кредитування в результаті погіршення ліквідності банківського сектора, що призведе до погіршення фінансового стану реального сектору економіки, в т.ч. збільшенню підприємств-банкрутів; - збільшення державного боргу, з метою підтримки реального сектору економіки, в т.ч. через брак кредитних ресурсів, у зв'язку зі зниженням банківської ліквідності; - подальший відтік капіталу з країни, у зв'язку з погіршенням економічної ситуації, який не тільки підриває інвестиційні можливості для російських підприємств, але і знижує оподатковувану базу всередині країни, що викликає подальшу необхідність підвищення податкових ставок і далі стимулює відтік капіталу; - банкрутство банків, яке приведе до не повернення депозитів і появі «ошуканих» вкладників.

     Якщо Вам раптом на дозвіллі в голову прийде думка: «... як би було класно, якби весь народ перестав повертати кредити і посилав би ці нахабні банки куди подалі ...», згадайте ще й продовження: «Не платите за кредит Ви - заплатять Ваші діти ! ». Подумайте про те, з чим залишаться наші нащадки, коли країна вийде їх фінансової кризи, де вони будуть жити і працювати. Боржники просять увійти в їхнє становище, а хто увійде в стан банків? Необхідно знаходити компроміси один з одним і шукати способи повернення кредитів, а не прикривати свою репутацію не сумлінного платника міфами про «розбагатівши» за рахунок народу банках.

Адже свого часу, за рахунок кредитних коштів, багато хто з Вас вирішили свої проблеми. Наталія Костюченко, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Договір завдатку - попередній договір купівлі продажу завдатку При стрімко ... Більше

Пермське УФАС виявило змова між банками і страховими компаніями 16 березня 2012 14:57 Два банку ... Більше

Іпотеку в «Новому Оккервіль» надає Ханти-Мансійський Банк 4 серпня 2012 0:00 Іпотечні ... Більше

У першому відділенні Росенергобанка у Воронежі клієнтам надають весь спектр послуг та продуктів 7 червня 2012 15:09 Росенергобанк (Воронеж) вийшов в принципово новий ... Більше

Споживчий кредит Ощадбанку під поручительство У статтях Занімаем.ру ми вже розповідали про основні умови надання ... Більше

Популярне