Главная » Порівнюємо процентні ставки по автокредитах - огляд ринку автокредитів » Огляд автокредитів банку ВТБ 24 - вимоги до позичальника ставки умови


Огляд автокредитів банку ВТБ 24 - вимоги до позичальника, ставки, умови

Огляд автокредитів банку ВТБ 24 - вимоги до позичальника ставки умови

Ми досить багато писали про ринок автокредитів взагалі і його особливостях і тенденціях зокрема, продовжимо детально розглядати кредитні програми банків на придбання автомобілів. У даній статті мова піде про автокредити банку ВТБ 24. Банк пропонує чотири основних програми автокредитування: «автостандартам», «АвтоЛайт», «Автоекспрес» і «Комерційний транспорт».

У «співдружності» з великими автосалонами банк пропонує на додаток до автокредиту деякі бонуси. Ну, про все по порядку.

Розглянемо загальні умови надання автокредитів в баку ВТБ24. Вимоги до потенційного позичальника тут досить типові: - вік від 21 року до 65 років; - прописка в регіоні придбання автомобіля (краще постійна, але допускається і тимчасова - головне, щоб вік відповідав терміну кредитування); - загальний трудовий стаж не менше 1 року, а на останньому місці роботи - хоча б 3 місяці; - відсутність негативної кредитної історії. Примітно, що при кредиті до 1 млн. руб. документального підтвердження зайнятості не потрібно.

Відмінною рисою вимог ВТБ24 до потенційного позичальника є і те, що мінімальний особистий дохід (за даними анкети) повинен складати не менше 10 000 рублів, а дохід на одного члена сім'ї (включаючи грудних дітей) - не менше 8 000 рублів.

Також, якщо кредит бере дама, і в неї є дитина, то дитині повинно бути не менше 6 місяців.

Перелік необхідних документів для отримання автокредиту максимально простий: анкета-заявка, копія паспорта, копія водійського посвідчення - при наявності (таким чином банк допускає, що кредит може бути оформлений на одного з подружжя, а реально користуватися автомобілем буде інший). Повний пакет документів включає: - завірену роботодавцем копію трудової книжки (для кредитів понад 1 млн. руб.); - Підтвердження доходу будь-яким із способів: форма 2-ПДФО, або довідка в довільній формі, або виписка про рух грошових коштів по особовому рахунку, або копії договорів, за якими ви отримуєте доходи. При бажанні ви можете доповнити пакет документами, що підтверджують освіту і володіння майном (квартири, машини, яхти і т.д.). «Фішка» автокредитів банку ВТБ 24 полягає в тому, що клієнти-учасники зарплатних проектів банку можуть оформити кредит за наявності одного паспорту (що, загалом, зрозуміло - всі дані про доходи таких позичальників вже є у банку).

Тим не менше, якщо ви маєте додаткові джерела доходів - про них треба обов'язково говорити і прикладати відповідні підтвердження при подачі заявки на кредит. Треба відзначити, що ВТБ24 в рамках автокредитування допускає надання кредиту та індивідуальним підприємцям. Для них підтвердженням доходу є копія податкової декларації за останні 2 податкових періоду - при оподаткуванні у вигляді єдиного податку на поставлений дохід, або за останній звітний рік - при інших системах оподатковування.

Так які переваги у автокредитів ВТБ?

  1) відсутні комісії за кредитом: незважаючи на те, що більшість банків в країні від комісій при кредитуванні відмовилися, ще є ті, які комісію беруть; 2) декларується, що заявка розглядається протягом 2 днів; 3) можна підтверджувати дохід будь-яким зручним способом , 4) при кредиті до 1 млн. руб. не вимагається підтвердження зайнятості; 5) кредит можна оформити на дружину (а); 6) допускається включити суму страховки (і КАСЬКО, і життя) в суму кредиту; 7) для кожного виду кредиту на сайті є онлайн-калькулятор, за допомогою якого ви можете розрахувати всі параметри кредиту, в тому числі (нехарактерно для багатьох банків) можна порахувати і повну вартість кредиту (тобто ефективну процентну ставку); 8) заявку на кредит можна оформити через сайт або у будь-якого автодилера-партнера (враховуючи, що ВТБ24 - великий федеральний банк з розгалуженою філіальною мережею, можна припустити, що будь-який великий дилер є партнером банку).

В цілому, можна сказати, що базові вимоги і умови автокредитів від ВТБ 24 виглядають заманливо. Розглянемо докладніше конкретні кредитні продукти банку. Почнемо з програми «Автостандартам», яка дозволяє отримати кредит на придбання нових автомобілів іноземного та вітчизняного виробництва, а також старих іномарок (максимальний вік машини на день закінчення кредиту повинен складати не більше дев'яти років).

Початковий внесок по кредиту повинен складати не менше 15% від вартості придбаного автомобіля. Програмою кредитування передбачено обов'язкове страхування придбаного транспортного засобу (КАСКО), але, як було сказано вище, суму страховки допускається включити в суму кредиту. При цьому мінімальний початковий внесок повинен становити не менше 25%.

Очевидно, що такий варіант страхування здорожує кредит - потрібно буде виплачувати відсотки і за суму страховки. Сума кредиту по програмі «автостандартам» - від 140 000 до 5 000 000 рублів (або еквівалент у валюті). Гасіння кредиту здійснюється ануїтетними платежами, при цьому (ось вона, фішка ВТБ24!) - В перший місяць ви платите тільки відсотки.

Дострокове гасіння кредиту можливе через три місяці в сумі не менше еквівалента 500 доларів без штрафів і комісій. Процентна ставка за даним видом автокредиту залежить від розміру початкового внеску і терміну кредитування. Якщо ви купуєте новий автомобіль, то при величині початкового внеску до 30% від вартості автомобіля процентна ставка складе 13% на один рік, 14% - на два-три роки, 15% - на чотири-п'ять років.

Якщо ви берете кредит на стару іномарку - плюс до названих ставками 0,49%.

Звернемося до «швидким» автокредитах «Автолайт» і «Автоекспрес». Тут так само, як в кредитній програмі «Автостандарт», вимоги до позичальника базові. Основна відмінність кредитної програми «Автолайт» полягає в тому, що позичальнику не потрібно підтверджувати свій дохід ніяким чином.

Але на додаток до типовим переліком документів необхідний другий документ, що засвідчує особу (закордонний паспорт, водійське посвідчення, військовий квиток або службове посвідчення для працівників силових структур). Ну а раз дохід не перевіряється, то ризик можливих неповернень «закладений» банком в процентну ставку - вона майже на 2% більше, ніж за кредитом «автостандартам». Якщо ви купуєте новий автомобіль (не важливо, вітчизняний або імпортний) і початковий внесок становить 20-40% від вартості придбаного автомобіля, то процентна ставка для вас буде 16%.

При первинному внеску від 40% - ставка 15,5%. При покупці уживаної іномарки (на уживані «наші» машини ВТБ 24 не дає кредитів) ставка буде на 0,99% вище.

З кредитним продуктом «Автоекспрес» ще простіше - можна не підтверджувати не тільки зайнятість, але і доходи. Але обов'язково надання другого документа (аналогічно кредитом «Автолайт»). Заявка на цей автокредит розглядається за 60 хвилин!

Також можна не оформляти страховку КАСКО, але тоді початковий внесок повинен становити не менше 30% від вартості придбаного авто.

Зі страховкою, до речі кажучи, 10%.

Зовні здається, що взяти цей кредит взагалі просто. Дійсно, це так - його пропонують прямо в автосалоні за принципом «побачив машину - захотів - купив». Але у цього кредитного продукту є і «зворотна сторона».

По-перше, максимальна сума кредиту - один мільйон рублів.

По-друге, ставки по кредиту досить великі. Якщо ви берете кредит зі страховкою на 1-3 роки при первинному внеску від 10 до 20% від вартості машини, то ставка буде 17,5% річних, при терміні 4-5 років - 18%. Якщо початковий внесок по автокредиту - 20-40% від вартості машини, то ставки будуть 16,5% і 17% відповідно.

При первинному внеску від 40% ставки будуть 15,5% і 16%. Кредит на стару іномарку незалежно від терміну кредитування обійдеться вам в 17,99 - 19,99% (чим більше початковий внесок - тим менше ставка).

Якщо ви будете брати машину в кредит і не страхувати, то ставки будуть ще вище. Для нових машин - 22-25% річних, для старих - ще на 0,5% дорожче. Так що вирішувати вам: страхувати купується в автокредит машину в ВТБ 24 чи ні.

До честі ВТБ, він один з небагатьох банків, які видають кредити громадянам на придбання не тільки легкового, але і іншого транспорту - він часто називається «комерційним», тобто використовуваним не в особистих, а в комерційних цілях. Отже, кредит ВТБ24 для придбання комерційного транспорту так і називається «Комерційний транспорт», яким з точки зору ВТБ 24 є: - автомобілі категорії D місткістю до 19 пасажирів включно (за великим рахунком це «маршрутки» та мікроавтобуси); - автомобілі категорії С з дозволеною максимальною масою до 6 тонн включно (по суті, це вантажівки); - автомобілі категорії В (не легковий), якщо ви купуєте більше одного автомобіля протягом шести місяців; - кілька легкових автомобілів для комерційного використання (ймовірно, таксі та автомобілі для організацій).

Незважаючи на те, що банк напевно «розуміє», що автомобіль буде використовуватися в бізнесі, ніяких додаткових вимог ні до позичальника, ні до пакету документів не пред'являють - вони абсолютно такі ж, як для кредитів на легкові автомобілі для особистого використання. Якщо страхування за програмою КАСКО ви здійснюєте за свій рахунок, то початковий внесок по кредиту може бути від 20% вартості автомобіля. Але якщо ви «включаєте» суму страховки в основну суму боргу по автокредиту, тоді мінімальний початковий внесок повинен бути від 30% вартості авто.

До слова, страхування за програмою КАСКО за умовами даного кредитного продукту обов'язково. Кредит надається в трьох валютах (рублі, долари, євро). Розмір кредиту - від 280 000 до 2 800 000 в рублевому еквіваленті.

Процентна ставка по здобувається новим автомобілям (хоч «місцевим», хоч зарубіжним) буде 17% річних, незалежно від терміну кредитування (від року до п'яти років).

Придбання уживаних іноземних транспортних засобів ВТБ24 кредитує тільки на один рік під 17,99% річних. До слова, якщо ви збираєтеся купувати в кредит автомобіль для використання в бізнес-цілях, має сенс розглянути варіант отримання кредиту на юридичну особу або лізинг. Розгляд заявки, звичайно, може зайняти більше часу (приблизно місяць), але і ставки можуть виявитися більш привабливими.

Важливе зауваження: процентні ставки по описаним кредитних продуктах наведені на прикладі одного з регіонів, тому обов'язково уточнюйте або на сайті банку, або за телефоном діючі в вашому місті умови кредитування.

Ну і наостанок нагадаємо, що ВТБ24 на своєму сайті пропонує і калькулятор, і розрахунок повної вартості автокредиту (ефективної процентної ставки) - так що ви можете спокійно порівняти варіанти і підібрати найбільш відповідний для вас. Додаткові можливості

Крім стандартних програм автокредитування банк пропонує додаткові програми, що дозволяють купувати автомобіль хоч і в кредит, але на особливих умовах, з додатковими можливостями. Спеціальна програма KIA Finance Цю програму пропонують банк ВТБ24 і компанія КІА Моторс Рус. Мінімальний початковий внесок - від 10% (у порівнянні з 15% за умовами пакета «автостандартам»).

Процентна ставка також нижче приблизно на 1%: вона залежить від розміру початкового внеску і терміну кредитування.

Якщо ви купуєте новий автомобіль в рамках пакету «автостандартам», то при величині початкового внеску від 10 до 30% від вартості автомобіля процентна ставка складе 12,5% - на один рік, 13,5% - на два-три роки і 14, 5% - на чотири-п'ять років. Якщо ваш первісний внесок більше 30%, мінус від названих ставок 1%. Аналогічна ситуація по кредитних пакетів «АвтоЛайт» і «Автоекспрес»: процентна ставка буде нижче на 1% річних, якщо ви будете брати автомобіль саме марки KIA.

Знижені відсоткові ставки пропонуються тільки по кредиту на придбання нових автомобілів. Програми Jaguar Finance і Land Rover Finance ВТБ 24 предлагет за цією програмою кредити спільно з Jaguar Land Rover Росія.

Кредит за цією програмою можна взяти і на придбання уживаного автомобіля цих марок. Процентна ставка в залежності від терміну кредитування буде на 0,5-1% нижче, ніж при отриманні кредиту на стандартних умовах. Кредит можна взяти і в іноземній валюті (долари або євро).

Для порівняння, в стандартних програмах кредит можна взяти тільки в рублях.

Спеціальна програма Subaru Finance Як випливає з назви, програма пропонує всім охочим придбати в кредит автомобіль марки Subaru. Купити можна і старий автомобіль, але тільки через автосалон. З «особливих» умов - знижена процентна ставка (на 1% відносно стандартних кредитних пакетів).

Спеціальні програми Suzuki Finance і Hyundai Finance Треба сказати, що умови кредитування при покупці цих марок автомобілів не особливо і вигідні: кредит дається тільки на придбання нових автомобілів, ставка менше на 0,5%, решта умов - такі ж, як у стандартних пакетах.

Спеціальна програма «ЛАДА Фінанс - LADA в кредит» З боку банку зовні нічого особливого - умови кредитування точнісінько такі ж, як у стандартних пакетах.

Але ось виробник пропонує знижку при придбанні машини в кредит від ВТБ 24. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 25 січня 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Шахрайство з кредитами - як не стати жертвою шахраїв На жаль, занадто велике поширення кредитів призвело і ... Більше

Іпотека Номос-банку - незалежний огляд іпотечних кредитів Ми продовжуємо серію статей, присвячених іпотечним продуктам різних банків.На Занімаем.ру ми докладно розглянули іпотеку «гігантів» ... Більше

Умови споживчого кредитування від Ощадбанку поліпшені 3 серпня 2012 0:00 Умови споживчих кредитів Ощадбанку були покращені.Банк знизив ставки по споживчих кредитах без забезпечення та ... Більше

Юніаструм Банк винагороджує клієнтів за лояльність Юніаструм Банк запропонував лояльним клієнтам пільгові умови кредитування по самим затребуваним продуктам: кредитній карті "U-Cross Grace" ... Більше

Банк Кубаньбанк г Краснодар - кредити, послуги Про банк ВАТ АБ ... Більше

Популярне