Главная » Порівнюємо процентні ставки по автокредитах - огляд ринку автокредитів » Чи варто брати автокредит на бу автомобіль - оцінюємо можливі ризики


Чи варто брати автокредит на б / в автомобіль - оцінюємо можливі ризики

64 операцій в інтернет банку КРЕДИТ ЄВРОПА припадає на оплату послуг

Для більшості людей автомобіль - це дорога довгоочікувана покупка, на яку довго копили або ризикнули взяти кредит. У стані ейфорії багато не тільки не звертають уваги на умови кредитування, але і не враховують деякі важливі моменти. У цій статті ми звернемо увагу на «тонкощі» придбання автомобіля в кредит на вторинному ринку.

Чого варто побоюватися?

Небезпека перша: Покупка уживаних машин в кредит у фізичних осіб. Ризик, про який піде мова, відноситься не тільки до автокредиту, але і до самого факту придбання вживаного автомобіля. Не розвиваючи тему ризику придбання машини з якимись «прихованими» серйозними дефектами, звернемо увагу на більш серйозний момент - втрату права власності на автомобіль.

Що я маю на увазі?

Ви купуєте машину (не важливо, за готівку або в кредит), реєструєте її на своє ім'я, але з часом з'ясовується, що машина в розшуку через викрадення, і її належить повернути законному власникові. На жаль, закон буде на боці цієї людини: машину у вас відберуть і повернуть йому. Ви в даному випадку є законним набувачем, якому належить стягнути гроші з продавця-шахрая (найімовірніше, у вас це не вийде, так як подібні схеми досить поширені, і їх організатори зникають напевно). Ну а тепер уявіть, що машина куплена в автокредит ... Банку буде без різниці, з якої причини ви позбулися машини. Платити за кредитом все одно доведеться.

Виходить, що машини немає, а борги є. На жаль, але страхування титулу власності, як це прийнято при іпотечному кредитуванні, в разі автокредитування немає.

Другий можливий неприємний варіант - Покупка машини, вже закладеної по автокредиту, отриманому продавцем в іншому банку. Як це може статися? Зазвичай при оформленні автокредиту банк в якості «застави» вимагає, щоб оригінал паспорта транспортного засобу на придбану машину зберігався в сейфі банку (типу, без ПТС з машиною нічого не зробити). Як би не так! «Заповзятливий» продавець йде в ГИБДД і просить видати копію паспорта транспортного засобу з причини втрати.

Потім продає машину з належним переоформленням і перестає платити за кредитом. Природно, банк через судових приставів намагається відібрати цю машину. Ситуація, звичайно, спірна, але нервів вам вимордує достатньо і радість покупки затьмарить. Як застрахуватися від такої ситуації?

Уважно подивіться на ПТС - якщо вам намагаються вручити копію, на ньому обов'язково повинна бути відмітка про це. Насправді, банки теж не в захваті від такого стану речей: занадто багато шахрайських схем такого роду розвелося останнім часом. Давно йдуть розмови про реєстрацію застави автотранспортних засобів в ГИБДД (по аналогії з реєстрацією застав нерухомості у федеральній реєстраційній службі) зі всіма витікаючими наслідками (у першу чергу, це заборона на вчинення реєстраційних дій за наявності застави).

Частково це реалізовано. Тому будьте вкрай обережними при покупці автомобіля в кредит на вторинному ринку. Як влучно свого часу висловився один мій знайомий, купити стару машину - що нову в кредит.

Ну а стара, та ще й в кредит - вирішуйте самі.

Небезпека третя - Купівля закладеної машини безпосередньо у банку. В чому суть? На перший погляд, ситуація досить «проста»: клієнт у свій час взяв автокредит, платив-платив, а потім не зміг платити. Домовилися з банком, що машина продається, виручені гроші йдуть в рахунок гашення кредиту, а решту - позичальнику. Начебто все гарно ... Але ні в якому разі не погоджуйтеся купувати по генеральній довіреності від банку машину, не зняту з обліку!

Приклад з практики: банк дав кредит людині на покупку закладеної машини по проблемному кредиту. Оформили кредитний договір. Грошей людина «на руки» не отримав, а отримав оригінал ПТС і генеральну довіреність, в тому числі на вчинення реєстраційних дій в ГИБДД. Поїхав, щасливий, знімати автомобіль з обліку і переоформляти на себе ... А там - арешт від судових приставів за позовом третьої особи до попереднього власника.

У підсумку: пристави машину забрали (вона адже доти числилася у власності попереднього, банківського боржника). І залишився новий позичальник з автокредитом і без машини. Класно? Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 25 січня 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Іпотека Райффайзенбанку - переваги іпотечного кредиту Райффайзен У цій статті ми познайомимося з іпотечними продуктами Райффайзенбанку.Вашій увазі ми представимо декілька пропозицій від банку, з ... Більше

Взяти кредит в 20 років - кредит для студентів та молодих людей Молодь - найбільш «цікавий» сегмент ринку ... Більше

Кредити Россельхозбанка - кредити фермерам, фізичним особам Якщо фермер здійснює свою діяльність як індивідуальний підприємець, товариство з ... Більше

Квартира в Москві за покупки по кредитній карті! У банку Російський Стандарт 9 квітня стартувала акція "Призи твоєї мрії", яка триватиме до 31 травня 2012 ... Більше

Банк Балтійський - кредити, робота Балтійського банку Про банк Банк «Балтійський» був ... Більше

Популярне