Главная » Порівнюємо процентні ставки по автокредитах - огляд ринку автокредитів » Автокредитування в банках умови автокредитування робота банків


Автокредитування в банках, умови автокредитування, робота банків

Нові умови в Ощадбанку вигідне придбання житла

На простій обивательський погляд - на ринку автокредитування сьогодні все складається більш ніж успішно. Все більше людей стають власниками вподобаних їм і давно бажаних авто. Банки не втомлюються рекламувати свої послуги по кредитуванню в цій сфері, пропонуючи все більш привабливі умови .... Але при цьому в ЗМІ поступово просочується інформація про те, що в 2009 році стан справ в сфері автокредитування може значно ускладнитися і погіршитися. І ці заяви аж ніяк не безпідставні. Періодично долати ті або інші труднощі доводитися будь ринку.

Але коли одна проблема починає витікати з іншого, створюючи замкнуте коло, ситуація на ринку стає все більш заплутаною, і однозначного виходу з неї не передбачається. Саме так, грунтуючись на заявах експертів і аналітиків, можна охарактеризувати сьогоднішній стан справ на ринку автомобільних кредитів. В даний час він переживає ряд проблем, тим чи іншим чином взаємозалежних один з одним, які в 2009 році можуть призвести до стагнації ринку і навіть до спаду. На поточний момент практично всі світові виробники відзначають значне зниження обсягів своїх продажів і їх прогнозів на 2009 рік.

Toyota тільки за жовтень 2008 року відкоригувала свої очікування щодо зростання продажів на 10% (замість початкових 15% в прогнозах компанії значиться вже 5%). І це тільки касаемо Росії. Від Західної Європи зростання і зовсім чекати не доводиться, тут найбільше ймовірний 10%-ий спад.

Тенденції зниження зростання своїх продажів в Росії простежує і Ford (5% на поточний момент проти 25% на початок 2008 року). Renault і Nissan застигли в очікуванні, також боячись робити припущень про зростання. Навіть АвтоВАЗ не залишився осторонь.

Ознаки зниження обсягів продажів тут намітилися ще в серпні поточного року, коли заводом було продано менше на 20 тисяч машин в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Першопричиною того ставиться криза, що почалася в США і охопив світовий фінансовий ринок. Зниження обсягів продажів автомобілів безпосередньо визначає і зниження обсягів автокредитування, оскільки за оцінками експертів близько 50% машин купується сьогодні населенням в кредит. У виду цього сформована ситуація може серйозно вплинути як на банки, так і на автодилерів, а також відбитися і на обличчях, охочих скористатися кредитом, щоб придбати транспортний засіб.

Касаемо імпортерів і автосалонів-дилерів вже сьогодні можна помітити так зване затоварювання, тобто пропозиція автосалонів не виправдовується попитом на автомобілі. Плани закупівель ці організації стверджують заздалегідь (план на 2008 рік затверджувався ще в 2007-му), тому можливості швидкого реагування на зміни, що відбуваються на ринку у дилерів немає. Причин же зниження купівельного попиту кілька. По-перше, банки пішли по шляху посилювання своєї кредитної політики, в тому числі і в автомобільній сфері: програм, які не передбачають початковий внесок за авто, практично не залишається; розмір початкового внеску збільшується; зростають вимоги до «білих» окладами населення, а « сіра »заробітна плата все менше береться до уваги.

По-друге, в умовах фінансової кризи позичальники намагаються звести свої борги (в тому числі і майбутні) до мінімуму, тому, навіть наважуючись на покупку машини, віддають перевагу більш дешевим варіантами, або зовсім відмовляються від її придбання. По-третє, бажаючі придбати автомобіль в лізинг все частіше стикаються з відмовою лізингових компаній на увазі все того ж кризи, відбилася і на ліквідності. Спад купівельної активності в автомобільній сфері може бути підсилений також зростанням процентних ставок по автокредитах. Банки ж підвищують відсотки «не на порожньому місці». Автокредит - сьогодні найдешевший вид позики з усіх наявних видів.

Процентні ставки по ньому деколи дорівнюють ставки рефінансування Центрального Банку, нижче якої вони просто не можуть впасти. Тому, роблячи акцент на дешевизні автокредитів, банки ставлять себе під удар, доводячи деколи ситуацію до втрати економічного сенсу. Як наслідок - можливе виникнення збитків, а якщо до них ще додати суму простроченої заборгованості по кредитах, то ситуація постає зовсім в не найкращому вигляді. Вихід - жорсткість кредитної політики і підвищення процентних ставок з метою мінімізації ризику неповернень. Крім того, фінансова криза торкнулася і міжбанківську сферу, що позбавляє банки можливості взаємного кредитування і змушує залучати кошти населення шляхом підвищення процентних доходів за депозитами.

А це, в свою чергу, не може не відбитися і на ставках по кредитах. І останньою «краплею» стало підвищення ставки рефінансування ЦБ до 11% цього літа, що знову ж змусило багато кредитних організацій підняти ставки, якщо вони були нижче цієї цифри. Таким чином, замкнуте коло на ринку автокредитування в наявності.

І начебто всьому є пояснення, і все робилося правильно - по єдино можливого шляху. Але в результаті ми маємо те, що маємо - загрозу спаду ринку автокредитування в 2009 році. Залишається надія на спеціалізовані банки виробників, які недавно почали свою діяльність.

У їх числі: «Мерседес-Бенц Банк Рус», «Тойота Банк», BMW Bank, GM Finance, Renalt Credit, Nissan Finance і PSA Finance (компаній Peugeot Citroen). Можливо, їм вдасться принести нові віяння на ринок автокредитування, але дуже великих надій експерти на них не покладають, тому навіть у випадку успішної роботи ці банки не зможуть протистояти можливому загального спаду ринку. Ймовірно тільки всебічне вирішення проблеми, поступове усунення всіх негативних моментів і правильна оцінка банками і дилерами своїх можливостей здатні дати бажані результати і повернути ринку автокредитування стабільність. Олена Антошенкова, спеціально для Занімаем.Ру 25 вересня 2010   

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Освітній кредит умови, освітній кредит в Росії Кількість бюджетних місць у ВНЗ скорочується з кожним роком, в недалекому майбутньому вся російська система ... Більше

Газпромбанк повідомив про оновлення мобільних додатків для системи «Телекард» 22 липня 2012 23:19 Газпромбанк повідомив про оновлення мобільних ... Більше

Респект від Ощадбанку - кредити для студентів, молоді 12 жовтня 2012 0:00 Ощадбанк Росії запустив новий сайт для молодіжної аудиторії в рамках програми «Респект від ... Більше

ЮніКредит Банк випускає нову кобрендовою карту ЮніКредит Банк оголосив про ... Більше

ЮніКредит Банк змінив ставки по іпотеці на користь клієнтів 14 вересня 2012 21:44 Новий іпотечний ... Більше

Популярне