Главная » Порівнюємо процентні ставки по автокредитах - огляд ринку автокредитів » Автокредит для ІП автокредит для малого бізнесу


Автокредит для ІП, автокредит для малого бізнесу

ВТБ24 збільшив обсяг портфеля кредитних карт

Ви є індивідуальним підприємцем і вам необхідний автомобіль для особистих цілей або ведення бізнесу, але немає всієї суми для його оплати відразу або не хочеться відволікати гроші з оборотки? У цій ситуації ви можете вибрати найбільш підходящий вам з декількох існуючих варіантів банківського кредитування, або скористатися відстрочками платежу, пропонованими автоцентрами, або оформити автомобіль в лізинг у лізингової компанії. У даній статті розглянемо, які банківські програми працюють на сьогоднішній день на ринку автокредитування.

Кредит на купівлю особистого автомобіля для ІП за програмою «Автокредит»

На 2010 рік продовжено дію програми «Автокредит» для фізичних осіб (якими і є підприємці) з державною підтримкою у вигляді субсидування частини процентної ставки. В рамках цієї програми ви можете придбати автомобіль для особистого користування. Термін такого кредиту складе три роки. Початковий внесок порядка тридцяти відсотків від вартості транспортного засобу, решта сімдесят відсотків покриє банківський кредит.

Обов'язково оформлення пакету страхової документації КАСКО, в якості застави виступить купується вами автомобіль. Моя вам практичний рада на етапі розгляду банком питання про надання «Автокредиту»: якщо вами буде заявлено, або банком запідозрено, що автомобіль необхідний для ведення підприємницької діяльності, - це може послужити причиною відмови в наданні «Автокредиту». Причина відмови буде в тому, що дані програми цільові, тобто має принципове значення передбачуване подальше використання придбаного за рахунок кредитних коштів майна.

Якщо кредит брався фізичною особою, не дивлячись на те, що дана фізична особа оформлено як індивідуальний підприємець, даний кредит все ж передбачає задоволення особистих цілей і потреб, а не розвиток бізнесу підприємця. Звертайте увагу на ці нюанси, щоб уникнути розчарування у разі отримання відмови банку у наданні «Автокредиту». Така реальність сьогоднішнього дня, але не за горами зміни, коли по відношенню до індивідуальним підприємцям буде вироблений єдиний підхід щодо кредитування.

Не забудьте врахувати, що в 2010 році у вас з'явилася можливість в рамках державної програми підтримки вітчизняного автопрому в залік вартості придбаного нового автомобіля віддати ваш старий вітчизняного виробництва автомобіль, якому більше десяти років. При цьому отриманий від держави чек на п'ятдесят тисяч рублів ви зможете пред'явити в залік вартості при покупці нового автомобіля в обов'язковому порядку виробленого саме в Російській Федерації. Якщо ви плануєте придбати транспорт (легковий або вантажний) для його подальшого безпосереднього використання у вашій підприємницької діяльності, в такому випадку варто звернути увагу на програму кредитування «Бізнес-авто». Ця програма розроблена для малого бізнесу, їй можуть скористатися індивідуальні підприємці і організації. Процентна ставка банку за даною програмою декілька вище, ніж за програмою «Автокредит» оскільки відразу прямо не субсидується державою частину процентної ставки, але при цьому більше термін кредитування - до п'яти років, що дозволяє зменшити щомісячні платежі по кредиту, таким чином знизити (за рахунок розтягнутості в часі) щомісячне навантаження на підприємця.

В рамках програми «Бізнес-авто» є можливість придбати новий або старий автомобіль, але, як правило, не старше чотирнадцяти років. Допускається придбання одночасно декількох одиниць транспортних засобів. Зверніть увагу на те, що банк працює не з усіма продавцями автомобілів, є певні вимоги щодо терміну роботи на ринку продажу автомобілів.

Тому перелік і параметри відповідності автодилерів потрібно уточнити безпосередньо в банку. Якщо ви знайшли відповідний вам автомобіль у фізичної особи, але банк не приймає фізособа в якості контрагента по угоді. У такому випадку виходом з положення буде оформити покупку підтриманого транспорту через посередника - дилерський автоцентр, оскільки в банк необхідно пред'явити офіційно укладений договір купівлі-продажу автомобіля між позичальником і продавцем, відповідним під параметри банку.

Заставою в програмі «Бізнес-авто» виступає автомобіль. Позичальник оплачує двадцять відсотків від суми договору купівлі-продажу транспортного засобу і двадцять відсотків від вартості річного пакету страхової документації з власної кишені. За рахунок кредиту банку оплачуються залишилися вісімдесят відсотків від суми витрат на придбання транспортного засобу, в тому числі і вісімдесят відсотків від суми оплати за перший рік страхування автомобіля. Надалі протягом усього періоду кредитування позичальник продляет страховку за рахунок власних коштів. Допускається приймати в розрахунок суми договору купівлі-продажу транспортного засобу додаткову комплектацію купується транспортного засобу, наприклад, більшу кількість подушок безпеки або більш «наворочену» магнітолу, але додатковий комплект шин не може бути сплачений за рахунок кредиту по програмі «Бізнес-авто».

В якості додаткової застави приймається порука дружини (чоловіка), і, як правило, є обов'язковим до оформлення. У разі якщо позичальник не перебуває в цивільному шлюбі, кредити за програмою «Бізнес-авто» надаються з прийняттям поручительства повнолітніх членів сім'ї позичальника. Довідки про доходи поручителя за даною програмою кредитування не потрібно.

Автокредит для ІП по програмі «Бізнес-авто»

Ведення індивідуальним підприємцем діяльності не менше півроку, позитивний фінансовий результат за підсумками підприємницької діяльності на дату складання кредитним працівником банку спрощених форм балансу і звіту про прибутки і збитки. Потрібна наявність у підприємця відповідного обсягу виручки (розмір кредиту орієнтовно повинен становити не більше тридцяти відсотків від розрахункової величини річної виручки підприємця), відсутність негативної кредитної історії. Приймається до уваги наявність у потенційного позичальника діючих кредитів і терміни їх погашення. Реальність отримання кредиту на купівлю транспортного засобу можете навіть не ставити під сумнів, програма активно працює, у міру накопичення практичного досвіду, вносяться корективи, доробки.

Конкуренція серед банків досить висока, це стимулює банки для збереження своєї частки на ринку кредитування максимально спрощувати для позичальника процедуру оформлення кредиту. Якщо ви проходите по викладеним вимогам до позичальника, варто вам зібрати зовнішні довідки (наприклад, про заборгованість перед бюджетом, виписку з ЕГРІП) і принести податкові декларації, кредитний працівник документи, що залишилися практично готовий зробити за вас. В якості висновку, давайте порівняємо дві запропоновані до вашої уваги програми (актуальність - 2010 рік): Параметр «Автокредит» «Бізнес-Авто»

Термін кредитування До 3-х років До 5-ти років Процентна ставка Пільгова за рахунок субсидування частини ставки державою Стандартна Мета кредитування Автомобіль для особистих цілей Автомобіль для ведення підприємницької діяльності Вимоги до транспортного засобу

Нове легкове транспортний засіб Нове чи вживане (до 14-ти років) легкове або вантажне транспортний засіб Вартість страховки Не входить в суму кредиту Приймається в розрахунок суми кредиту страховка за перший рік у розмірі 20% від суми Величина початкового внеску (за рахунок власних коштів позичальника) 30% 20% Терміни оформлення автокредиту складають від декількох днів до рідше півтора тижнів, багато чого залежить від активності самого позичальника, як швидко ви визначитеся з придбаної моделлю транспортного засобу, комплектацією, продавцем, зберете необхідний пакет документів, вчасно внесете частину власних коштів, оформіть страховку. Описані програми кредитування («Автокредит» та «Бізнес-Авто») розроблені та активно впроваджені в Ощадбанку. Конкретні параметри кредитування можуть відрізнятися в різних банках і змінюватися з часом.

Цвітана Валенкова, спеціально для "Занімаем.ру" 17 січня 2010

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Синдикований кредит в Росії, синдикований банківський кредит - види Синдиковане кредитування - це надання кредиту декількома ... Більше

У ІнтехБанке можна оформити «шкільний» кредит за пільговою ставкою 27 серпня 2012 16:28 Клієнти татарського ІнтехБанка аж до ... Більше

Кредит у декретній відпустці - як і де взяти жінці кредит в ... Більше

Де взяти кредит готівкою, кращий кредит, в якому банку Дуже часто до мене по старій пам'яті звертаються знайомі з питанням ... Більше

Кредитні картки з 18, 19, 20 років і з ... Більше

Популярне