Главная » Поради майбутнім позичальникам від фахівців банку » Як дізнатися свою кредитну історію безкоштовно де можна дізнатися


Як дізнатися свою кредитну історію безкоштовно, де можна дізнатися

Як дізнатися свою кредитну історію безкоштовно де можна дізнатися

Кредитування для банку - процес ризикований, пов'язаний зі значними фінансовими ресурсами і тривалими термінами. Тому при подачі потенційним позичальником заявки на кредит проводиться ретельна перевірка всіх наданих документів та відомостей. На жаль, це не завжди є запорукою надійності клієнта.

Багато чого про позичальника може сказати його кредитна історія - відомості про виконання нею зобов'язань за попередніми позиками (погашеним або чинним). Раніше така інформація записувалася в заяву на видачу кредиту зі слів позичальника. І якщо перевірити її достовірність можна було, запитавши довідку про зобов'язання даної особи в іншому банку, то за повноту зазначених відомостей поручитися не можна було.

До теперішнього часу ситуація змінилася. Вже більше двох років у нашій країні діють Бюро кредитних історій (БКІ), які являють собою організації, що накопичують відомості про зобов'язання позичальників. Згідно з російським законодавством кожна кредитна організація повинна взаємодіяти з одним із БКІ, укладаючи договори на надання і одержання інформації по кредитах. Для здійснення цих дій банк повинен заручитися згодою позичальника.

Після цього відомості про нього (персональні дані і дані про укладений кредитному договорі) передаються в бюро, а звідти титульна частина кредитної історії направляється в Центральний каталог кредитних історій (ЦККІ), який є підрозділом Центрального банку РФ. Інформація про виконання зобов'язань передається банком в БКІ і залишається там. Кредитна історія однієї людини може зберігатися в декількох бюро, якщо він оформляв позики в різних банках. До одержання даних, що зберігаються в БКІ, крім кредитних організацій мають право вдаватися і самі позичальники.

Може статися таке, що при зверненні в банк за кредитом потенційний позичальник з хорошим доходом, бездоганними документами і підходящий по всіх критеріях, може отримати відмову. У цьому випадку варто перевірити свою кредитну історію. Часто люди просто забувають про якісь огріхах в минулому або вважають їх незначними.

Однак можливо, що в даних БКІ просто виявилася якась помилка, яку можна буде усунути, написавши заяву. На жаль, кредитні бюро не обмінюються між собою інформацією на постійній основі. Тому щоб отримати доступ до своєї кредитної історії, потрібно дізнатися, в якому саме БКІ вона зберігається. Для цього можна напряму звернутися в ЦККІ (через інтернет-сайт ЦБ РФ або по електронній пошті самого каталогу), але для цього на руках повинен бути код суб'єкта, який присвоюється при видачі кредиту.

Якщо код позичальникові невідомий, запит він може зробити через будь бюро або банк, що надає таку послугу. За законом 1 раз рік така процедура є безкоштовною, за всі наступні звернення буде стягуватися плата в розмірі приблизно 450 руб. Описана вище схема обміну даними між банками та бюро кредитних історій на практиці не завжди так ідеальна. Серйозні кредитні організації, що пропонують вигідні умови по позиках, часто можуть відмовити у видачі позики особі, не согласному на запит та занесення відомостей про нього в кредитне бюро.

Звичайно, це не повинно бути головним підставою для відмови. Але, з іншого боку, чим більше позичальників виступають проти розкриття своєї кредитної історії, тим більш мізерними стають відомості БКІ. Деякі банки, що надають позики під високі відсотки, з цієї причини воліють не звертатися в бюро за інформацією про клієнта, видаючи кредит на основі стандартного набору документів.

За оцінками експертів, стан справ має змінитися і налагодитися через 3-4 роки. Так що ж у розумінні банків є негативним моментом в кредитній історії? Тут можна виділити два види порушень з боку позичальників. Перше - це просто затримка в погашенні щомісячних платежів.

Прийнятною вважається прострочення до 5 днів, враховуючи можливі шляхи погашення (в т.ч. поштові перекази). Все, що понад цей термін, вважається порушенням, нехай і не дуже серйозним. А ось друге - дуже серйозне - непогашення кредиту в цілому, непогашення протягом тривалого часу і т.д.

Тому головне, що можна порадити позичальників, які бажають мати незаплямовану кредитну історію - вчасно здійснювати платежі по позиці та в повному обсязі. Позитивним моментом кредитного досьє вважається дострокове погашення кредиту. Такі позичальники користуються великою довірою.

Крім того, рекомендується час від часу перевіряти свою кредитну історію на предмет помилок або неточностей. Одна з цілей створення БКІ - видача найбільш дешевих кредитів надійним клієнтам в короткі терміни. Тому буде не зайвим створювати собі хорошу кредитну історію і стежити за нею. Олена Антошенкова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредитний брокер, допомога кредитного брокера, послуги кредитного брокера Кредитний брокер - в найбільш поширеному визначенні - це ... Більше

Банк УралТрансБанк г Єкатеринбург - кредити, послуги банку Про банк Банк «УралТрансБанк», повна назва якого ВАТ «Уральський Транспортний Банк», був створений в Єкатеринбурзі в ... Більше

Материнський капітал для вирішення житлового питання Як використовувати материнський капітал?Чи можливо частково погасити кредит коштами материнського капіталу?Останнім часом ці питання задають все більше сімей, які ... Більше

Ханти-Мансійський банк: вклади, кредити, карти, відгуки клієнтів Відкрите акціонерне товариство «Ханти-Мансійський банк» внесено Центральним банком РФ в КГР 27.07.1992, ... Більше

Банк Східний Експрес Банк г Благовєщенськ - кредити, послуги ... Більше

Популярне