Главная » Поради майбутнім позичальникам від фахівців банку » Коли кредитні карти витіснять готівку


Коли кредитні карти витіснять готівку?

Якщо раніше російські споживачі віддавали явну перевагу кредитам готівкою, то, здавалося б, сьогодні, з урахуванням кількості емітованих в Росії карт, в побуті більше застосовуються кредитки. Однак проаналізовані CreditCardsOnline.ru дані свідчать про те, що до цих пір переважна більшість позичальників воліють картам готівку.

Для аналізу були використані дані трьох провідних російських банків за період 01.01.11-01.04.12. За результатами, кількість заявок на кредити готівкою в Хоум Кредит банку майже в 4 рази перевищило число заявок на кредитні карти, в Банке24.ру і Росбанке - готівкою було оформлено в 1.3 рази і 1.9 разів відповідно, більше, ніж карт (рис.1) .

Цікавим фактом виявилося й те, що кредит у розмірі до 20 000 рублів позичальники оформляють і на карти, і готівкою, а ось понад 200 000 рублів - більше 60% з них вважають за краще брати "готівкою".

Рис.1. Показники за період 01.01.11-01.04.12.

Чому ж росіяни досі вважають за краще отримувати кредити готівкою?

По-перше, багато позичальників вибирають даний тип кредитування тому, що просто звикли використовувати кеш і не хочуть нічого міняти, нехай навіть в кращу сторону.

По-друге, частина співвітчизників просто бояться користуватися кредитними картами, що багато в чому пов'язано з їх низькою поінформованістю про сучасних кредитних продуктах. Про це говорять результати дослідження, проведеного CreditCardsOnline в березні 2012 на тему: "Які питання задають клієнти банків?" - 54% питань стосуються способів погашення заборгованості, суму і терміни кредитування, розмірів процентних ставок. Висновок: багато клієнтів не знають самого простого - як оформити, отримати та погасити кредит.

По-третє, деякі бояться втратити контроль над своїми грошовими коштами - стати жертвами шахраїв. Сей факт підтверджує кількість питань про заходи безпеки, заданих користувачами в ході онлайн конференції, що відбулася 5 квітня 2012 року, де CreditCardsOnline.ru взяв активну участь. Конференція проходила на сайті ІК "Фінам" і була присвячена саме тому, чи готова Росія до переходу на безготівкові платежі.

За підсумками, інтерес у населення до розрахунків по "безналу" безумовно є, але, на жаль, країна до переходу ще не готова. Інфраструктура в Росії розвивається вкрай нерівномірно. Якщо у великих містах число безготівкових розрахунків тільки збільшується, то в невеликих населених пунктах, де проживає менше 40-50 тисяч чоловік, більшість торгово-сервісних підприємств не приймає безготівкові платежі.

Також тут недостатньо розвинена банкоматна мережа.

Відповідно, до тих пір, поки банківська інфраструктура в регіонах знаходиться на стадії розвитку, кредитні карти не зможуть витіснити кредити готівкою.

І нарешті, багато клієнтів банків вважають, що оформляти кредити готівкою набагато вигідніше, ніж брати кредитки. Цей пункт можна також віднести до низького рівня обізнаності населення, хоча якась частка правди все ж в цьому є. Наприклад, при отриманні кредиту готівкою не потрібно платити за обслуговування або операцію зняття.

Однак якщо розглянути переваги кредитних карт, то можна сміливо закрити очі на подібні нюанси.

Поновлюваний кредитний ліміт, пільговий період, можливість онлайн оплати комунальних та інших послуг, автоматична конвертація валюти, нарахування бонусів за покупки або повернення 1-10% від суми назад на карту - все це робить карту не тільки зручною, але і більш вигідною.

Така картина на сьогоднішній день. Однак те, що більшість жителів країни вважають за краще готівкові, зовсім не означає, що немає тенденції до збільшення попиту на кредитні карти.

Досліджуючи загальні показники ринку банківських послуг в сфері споживчого кредитування, можна чітко побачити нелінійне зростання частки кредитних карт в загальній сумі споживчих кредитів (рис.2-4).

Рис.2

Рис.3. Таблиця оціночних значень по рокам

На рис.4 наочно відображається щорічно зростаюча частка кредитів на картах в загальній сумі споживчих кредитів.

Віднісши суми кредитних портфелів за статтею кредитних карт і кредитів готівкою за останні роки всіх учасників російського кредитного ринку (дані взяті з сайту ЦБРФ), аналітики CreditCardsOnline.ru визначили частку кредитів, що припадають на кредитні карти, виявили динаміку і побудували прогноз на найближче майбутнє. На їхню думку, кредитні карти не зможуть витіснити кредити готівкою, але їх частка продовжить упевнене зростання, і до 2014-го року перевищить позначку 13%, тобто за три роки зросте в 2.5 рази. Джерело: CreditCardsOnline.ru

Теги: кредит готівкою кредитні карти
Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

АК БАРС, Агропромкредит і Уральський банк Ощадбанку Росії отримали високу ... Більше

Банк АК Барс - кредити малому і середньому бізнесу 19 вересня 2012 0:00 Банк АК ... Більше

ЮніКредит Банк пропонує саратовців кредит на Hyundai, Ощадбанк приморці - на Nissan 16 ... Більше

Мобільність і незалежність в зарплатній картці ВТБ Інтернет став справжнім відкриттям для людства.Раніше, спілкування між людьми знаходяться на чималій відстані ... Більше

Що таке кредитна історія Розглянемо з яких частин складається кредитна історія.Кожна частина має свій зміст оформлення і призначення.Також відрізняється ... Більше

Популярне