Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Військова іпотека від Росенергобанка - придбання квартири по військовій іпотеці


«Військова іпотека» від Росенергобанка - придбання квартири по військовій іпотеці

Військова іпотека від Росенергобанка - придбання квартири по військовій іпотеці

Сім років тому, 1 січня 2005 року, в силу вступив Федеральний Закон 117-ФЗ "Про накопичувально-іпотечній системі житлового забезпечення військовослужбовців", який дав військовослужбовцям можливість, через три роки після початку служби, придбати житло за рахунок коштів федерального бюджету. Важливими учасниками цього процесу стали банки, що видають кредити на купівлю квартири. Сергій Мазурик, начальник Управління іпотечного кредитування Росенергобанка, розповів Занімаем.ру про всі тонкощі оформлення «Військової іпотеки». Занімаем.ру: Почнемо з уточнення, Росенергобанк видає «Військову іпотеку» за стандартами Агентства іпотечного житлового кредитування, або у вас є власна програма? Які у цієї переваги з точки зору позичальника?

Сергій Мазурик: Банк видає «Військову іпотеку» за стандартами АІЖК. На сьогоднішній день це оптимальний продукт для учасників накопичувально-іпотечної системи забезпечення житлом військовослужбовців (НІС), оскільки у АІЖК нижче процентна ставка по військовій іпотеці і менше вимог до позичальника, ніж в інших банків. Занімаем.ру: Який вид нерухомості можна придбати за допомогою «Військової іпотеки» від вашого банку?

В яких регіонах ви працюєте? Сергій Мазурик: На сьогоднішній день за програмою «Військова іпотека» від Росенергобанка можна придбати квартири на вторинному ринку житла або побудовані і здані в експлуатацію новобудови від забудовника, яка має свідоцтво про право власності на квартиру. Ми видаємо іпотеку у всіх містах присутності банку: це Москва, Санкт-Петербург, Архангельськ, Астрахань, Знаменськ, Казань, Кострома, Краснодар, Ростов-на-Дону, Саратов, Сочі, Ставрополь, Уфа, Ярославль.

Занімаем.ру: «Військова іпотека» за визначенням адресована військовослужбовцям. Чи існують в рамках програми інші вимоги до потенційного позичальника? Сергій Мазурик: Головною вимогою є наявність сертифіката учасника НІС. Додаткових вимог у нас немає.

Занімаем.ру: Чи пов'язана максимальна сума кредиту по «Військової іпотеку» від Росенергобанка з сумою щорічного накопичувального внеску, який перераховує держава учасникам НІС? На яку максимальну суму можуть розраховувати військовослужбовці, які бажають отримати іпотеку в 2012 році? Сергій Мазурик: Максимальну суму кредиту по «Військової іпотеку» встановлює АІЖК - на 2012 рік це 2,2 мільйона рублів.

Але для кожного позичальника вона визначається індивідуально, залежно від вартості квартири і суми накопичень, зазначеної у свідоцтві учасника НІС. Занімаем.ру: Скажіть, чи залежить процентна ставка по військовій іпотеці від терміну, на який вона видається? Сергій Мазурик: З 1 січня 2012 року процентна ставка по «Військової іпотеку» залежить від ставки рефінансування ЦБ і віку позичальника.

Формується вона в такий спосіб: до ставки рефінансування ЦБ додається 3% - для позичальників 22 років і молодше; 2,75% - для позичальників від 23 до 25 років; 2,5% - для позичальників від 26 до 28 років; 2% - для позичальників старше 29 років. Від терміну кредиту вона не залежить. У підсумку, на сьогоднішній день ставка по «Військової іпотеку» складає від 10 до 12 відсотків річних.

Занімаем.ру: Чи обов'язково страхувати життя позичальника і закладається, при отриманні військової іпотеки в Росенергобанке? Сергій Мазурик: Обов'язковою умовою є страхування майна, а ось від страхування життя позичальник може відмовитися, але при цьому процентна ставка буде збільшена на 0,7% у відповідності зі стандартами програми АІЖК. Занімаем.ру: Збір документів для отримання іпотечного кредиту - справа трудомістка й складна, практично без виключень. Розкажіть, якими консультаційними можливостями може скористатися клієнт Росенергобанка?

Як в цілому організований процес видачі кредиту? Сергій Мазурик: Якщо ми говоримо про військову іпотеці, то для подачі заявки клієнту потрібен мінімальний пакет документів: анкета на отримання іпотечного кредиту, паспорт і свідоцтво учасника НІС, - підтвердження доходів не потрібно. Як правило, банки при кредитуванні держслужбовців запитують додаткові документи або поручителів, що ускладнює і затягує процедуру отримання кредиту.

За програмою «Військова іпотека» в Росенергобанке цього немає. Консультацію клієнт завжди може отримати як в офісі банку, так і по телефону на будь-якому етапі розгляду заявки та видачі кредиту. Крім того, інформація за умовами програми і документам є на нашому сайті. Заявки по військовій іпотеці розглядаються в мінімальні терміни, один-два дні. Видача кредиту за Військової іпотеку відбувається в два етапи: спочатку укладається кредитний договір з банком і договір цільового житлової позики з ФГКУ «Росвоеніпотека».

Після підписання цих документів позичальникові з ФГКУ протягом декількох днів надходять кошти на початковий внесок. Потім відбувається видача кредиту і укладення угоди купівлі-продажу з продавцем квартири. Занімаем.ру: Наведіть, будь ласка, приклади додаткових документів, які може запитати Росенергобанк для прийняття рішення по іпотечному кредиту?

Сергій Мазурик: Для військових у нас немає ніяких додаткових запитів за документами. Виняток можуть становити документи по квартирі, яку набуває військовослужбовець. Занімаем.ру: Коли Росенергобанк почав видавати кредити за програмою «Військова іпотека»? Як Ви оцінюєте результати діяльності банку в цьому напрямку? Сергій Мазурик: Офіційно іпотека в Росенергобанке за стандартами АІЖК запущена в липні 2012 року.

Перший кредит за програмою «Військова іпотека» виданий у вересні 2012 р. Результати роботи за цією програмою нас влаштовують, ми бачимо можливості для подальшого розвитку. Занімаем.ру: Чи можна очікувати, що в найближчому майбутньому клієнтам вашого банку будуть доступні інші види нерухомості в рамках програми «Військова іпотека»? Сергій Мазурик: Швидше за все, так, але не раніше, ніж у другому-третьому кварталі 2012 року.

Все залежить від змін у програмі АИЖК і кон'юнктури ринку. Олена Кузнєцова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Визначено найкращого в Росії іноземний банк! Незалежне видання EMEA Finance присудило Райффайзен Банк Інтернаціональ звання "Кращий банк Центральної та Східної Європи ... Більше

Кредитна історія - де отримати кредитну історію, як банки перевіряють історію На Занімаем.ру досить багато написано про те, ... Більше

Фінансування держконтракту: кредит на висновок і виконання держконтракту, держзамовлення від Смоленського Банку У той час як система держзакупівель зазнає серйозних змін, бажання бізнесу ... Більше

Альфа банк відкрив сервіс з переказу грошових коштів на Одноклассниках Альфа банк впровадив сервіс з переказу грошових коштів на сайті Одноклассники.ru.Тепер користувачі соціальної мережі ... Більше

Удмуртська Пенсійний Банк г Іжевськ - кредити, послуги банку Про банк Удмуртська Пенсійний Банк відкритий в Іжевську 15.04.1992.Спочатку банк був орієнтований на обслуговування пенсійних ... Більше

Популярне