Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Відповідальність поручителя за банківським кредитом


Відповідальність поручителя за банківським кредитом

Відповідальність поручителя за банківським кредитом

Криза, що вибухнула в минулому році в США, лавиною захлеснув економіки всіх країн. Ні для кого не секрет, що, торкнувшись, всі галузі, більшою мірою позначилася на банківській системі. Але це все загальні слова, які ми не раз чули по телевізору.

Кожен відчув «наслідки» кризи: «урізання» зарплат, звільнення, примусову відпустку. І як наслідок: багато позичальників перетворилися на «злісних неплатників» і тепер за їхніми зобов'язаннями перед банком доведеться відповідати тим, хто виступав поручителем. Про те, що робити в такій ситуації, на що треба звернути увагу при складанні договору поруки, яка відповідальність поручителя за банківським кредитом і які можуть дати поради майбутнім і сьогоденням поручителям експерти банківського кредитування. На ці питання Zanimaem.Ru відповідає Ірина Мандракова, керівник групи іпотечного кредитування Смоленського Банку.

1. Хто і за яких умов може бути поручителем? Поручителем може виступати будь-яка фізична, дієздатна особа, яка має постійний дохід. Доходу поручителя повинен бути не нижче, ніж дохід позичальника.

2. На що поручитель по кредиту повинен звернути увагу? Перш за все, людина, яка прийняла рішення виступити поручителем, повинен на всі 100 відсотків довіряти позичальникові і бути впевненим в тому, що останній своєчасно і без особливих проблем буде погашати кредит. При оформленні кредиту необхідно уважно ознайомитися з договором поручительства, вивчити всі умови кредиту, звернути увагу на найменші нюанси.

І тільки після того, як все стане ясно, і умови договору не будуть викликати сумнівів і питань, - ставити підпис. 3. Які є підводні камені при поручительстві за банківським кредитом? Підводний камінь може бути тільки один: у випадку, якщо позичальник в силу якихось причин не зможе погасити кредит і відсотки, банк зобов'яже поручителя зробити це.

4. Припустимо, що кредит все ж дали. Як вчинити, якщо стає очевидною неможливість вчасно платити по кредиту самому позичальникові? Як мінімізувати втрати поручителю?

Боюся, що в цьому випадку мінімізувати втрати не вдасться. Поручитель несе таку ж відповідальність по кредиту, як і позичальник, тому першому доведеться виплачувати кредит за другого. 5. Які санкції може вжити Банк у відношенні поручителя? Всі штрафні санкції, які Банк може прийняти у відношенні поручителя, прописуються в кредитному договорі та договорі поруки.

Наприклад, в Смоленськом Банку за непогашені в строк позичкову заборгованість і відсотки накладається штраф або ж застосовується підвищена процентна ставка, яка вказана в договорі. Так, штраф за прострочення чергового платежу складає 2% від початкової суми кредиту. 6.    А що відбувається з кредитною історією поручителя?

Якщо поручитель виконав свої зобов'язання перед Банком, кредитна історія не постраждає. Якщо ж поручитель не зможе виплачувати кредит, накладається стягнення на його майно. 7. Наведіть, будь ласка, приклади з практики?

У моїй практиці позичальники виконували свої зобов'язання в повному обсязі, поручителі при цьому не страждали. 8. Чи небезпечно виступати поручителем? Які проблеми існують в російському кредитному законодавстві? Яка відповідальність поручителя за банківським кредитом?

Виступати поручителем не небезпечно, якщо поручитель знає, за кого доручається. Сьогодні на ринку кредитування існують привабливі пропозиції, які не вимагають присутності поручителів. Мінус тільки один - процентна ставка за таких умов кредитування, як правило, вище. Однак позичальники йдуть на такі умови в тих випадках, коли поручителів знайти не представляється можливим.

9. Особисто Ви коли-небудь виступали поручителем? Так, виступала. Позичальником була моя подруга, яка брала споживчий кредит на купівлю меблів. Кредит був виплачений в термін і я, як поручитель, не постраждала.

У цій людині я була впевнена на 100 відсотків. 10. Що б ви порадили тим, хто вже виступив поручителем? Складно що-небудь порадити в даній ситуації. Якщо позичальник - надійний і добросовісний людина, якій не загрожує безробіття, то причин для занепокоєння немає.

Однак у протилежному випадку варто бути готовим до того, що непотрібні Вам кредитні зобов'язання ляжуть на Ваші плечі. 11. А тим, хто тільки збирається поручитися за кредитом за когось із друзів або близьких?

Уважно вивчити договір поруки перед тим, як його підписати, і бути впевненим в тому людину, за кого ви доручаєте. Леся Хіхліч, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Визначено лідер із залучення коштів серед банків Уралу Єкатеринбурзький філія МДМ ... Більше

Споживчий кредит в Банку Москви - Бистрокредіт, кредит готівкою, умови, вимоги У цій статті мова піде ... Більше

Кредитна карта онлайн - заявка через Інтернет, як оформити кредитну карту Якщо ви хочете отримати кредитну карту, ... Більше

Чи можлива оплата таксі кредитною карткою Сучасне життя насичена нововведеннями самих просунутих ... Більше

Добросусідські кредити Нещодавно «Смоленський Банк» випустив кредитну карту з тарифом «Добрі сусіди» для жителів Москви, які живуть в районі Московської філії кредитної організації.Детальніше ... Більше

Популярне