Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Споживче кредитування доступнішим з кожним днем


Споживче кредитування: доступнішим з кожним днем

Споживче кредитування доступнішим з кожним днем

Споживче кредитування продовжує активно розвиватися: з'являються нові кредити, збільшуються їх терміни, пом'якшуються умови отримання. На питання Занімаем.ру відповідає начальник відділу роздрібного кредитування Московського філії Смоленського Банку Сергій Косенко. «Занімаем.Ру»: Як сьогодні проходить процедура отримання кредиту? С.К.: Ми зробили процедуру отримання кредиту максимально зручною і простою для клієнтів, що неодноразово відзначали самі позичальники. По-перше, необхідно заповнити заявку на кредит.

Причому зробити це можна як в самому Смоленськом Банку, так і онлайн на офіційному сайті Банку. Спочатку для заповнення заявки не потрібно навіть паспорт. Якщо заявка заповнюється онлайн, то передбачено два варіанти - повна анкета та скорочена анкета.

Можливість заповнення скороченого варіанту анкети надана, наприклад, якщо клієнт хоче прояснити деякі нюанси, отримати консультацію фахівця. Також це зручно, якщо у нього немає зараз часу і він би хотів повернутися до цієї заявці трохи пізніше. У такому випадку, протягом 20 хвилин йому передзвонює консультант, який прояснює цікавлять клієнта питання і навіть може заповнити заявку по телефону. Після того, як анкета заповнена, вона передається на перевірку службі безпеки Смоленського Банку.

Не пізніше ніж через 3 робочих дні клієнт отримує попередню згоду або офіційну відмову. Ми обов'язково відповідаємо всім хто звернувся в Банк. Якщо клієнт отримав попередню згоду щодо заповненої заявки, то йому залишається надати стандартний комплект документів на перевірку і в разі відповідності документів інформації в анкеті отримати кредит.

Якщо позичальник хоче прискорити отримання кредиту, при подачі заявки в Банк він приносить вже готовий пакет документів - паспорт, трудову книжку, довідку про доходи і ще один документ, що посвідчує особу, на вибір. Клієнти Смоленського Банку відзначають грамотність побудови та зручність системи прийому заявок. «Занімаем.Ру»: Чи достатньо трьох днів для перевірки інформації про потенційного позичальника?

С.К.: Так. Трьох днів цілком достатньо для того, щоб перевірити надану клієнтом інформацію. Сьогодні робота по виявленню шахраїв, охочих узяти кредит, включає два напрямки: перевірка служби безпеки банків або використання різних автоматизованих систем, представлених досить широко на ринку.

Висока конкуренція в роздрібному кредитуванні змушує банки скорочувати час розгляду заявок і, природно, це веде до зниження людського фактору в ході перевірки клієнтів і максимальної автоматизації процесу виявлення шахраїв. Вже сьогодні багато роздрібні банки здійснюють перевірку без участі людини, при цьому рішення по видачі кредиту приймається протягом 5 -10 хвилин (в залежності від програмного забезпечення). Але все ж таких банків - одиниці і, в тому числі через недосконалість оцінки позичальника, рівень прострочення в них значно вище середньоринкових показників. Напрямок споживчого кредитування фізичних осіб в Московському філіалі Смоленського Банку функціонує лише кілька місяців.

У перші місяці ми, природно, зіткнулися з великою кількістю заявок від шахраїв, що використовують різноманітні способи обману банку, - від самих банальних до вельми оригінальних. І тільки комплексна перевірка клієнтів, що включає роботу внутрішніх служб безпеки з використанням інформації із спеціалізованих баз даних, дозволила не допустити високих показників прострочення. Більш того, вірна політика Банку в сфері кредитних ризиків призвела до досягнення показників краще планових: наприклад, відсоток клієнтів, не погасили перший платіж, в Смоленськом Банку складає менше 2%. Відзначу, що людський фактор при перевірці службою безпеки - це одночасно і мінус, і плюс.

З одного боку, це суб'єктивна оцінка і збільшення часу перевірки. Але з іншого боку - досвідчений співробітник служби безпеки може скласти комплексне уявлення про позичальника і виявити логічні невідповідності в його відповідях, які автоматизованою системою будуть оцінені позитивно. Що стосується розвитку в даному напрямку, Смоленський Банк в найближчому майбутньому не планує відмовлятися від перевірки службою безпеки. В першу чергу, ми будемо збільшувати кількість і якість інформації, на основі якої фахівець банку прийме рішення про видачу кредиту: дані ФМС, ГИБДД, база заставних транспортних засобів НБКИ та інші. У підсумку ми плануємо добитися збереження сьогоднішнього якості перевірки, при цьому скоротити до мінімуму час перевірки.

«Занімаем.Ру»: Які основні способи погашення боргу за кредитом? С.К.: В основному погашення кредитів здійснюється в додаткових офісах Смоленського Банку. Наприклад, недавно відкритий офіс на Тверській, 18 дуже популярний.

Крім того, це платежі в терміналах Qiwi і перекази через інші банки. Також Смоленський Банк пропонує клієнтам можливість написати на роботі заяву в бухгалтерію. У відповідності з ним роботодавець клієнта щомісяця утримує із заробітної плати суму щомісячного платежу по кредиту і переводить її в банк.

Це позбавляє позичальника від зайвих проблем. Якщо позичальник вибирає такий спосіб погашення кредиту, то в Смоленськом Банку ми йому даємо навіть бланк цієї заяви. Тобто способів багато, і клієнт сам вибирає для себе найбільш зручний. «Занімаем.Ру»: Чи можна погасити будь-якої з кредитів достроково без додаткових комісій? С.К.: У цьому питанні ми спочатку пішли назустріч клієнтам: в Смоленськом Банку всі кредити можна погасити достроково без комісій.

«Занімаем.Ру»: Який з наданих споживчих кредитів банку користується найбільшою популярністю? С.К.: Найбільшою популярністю сьогодні користується кредит «готівкового». Якщо говорити про останніх даних, то 90% кредитів видані саме за цією програмою. Така популярність пов'язана, звичайно, і з тим, що в грудні і січні Смоленський Банк проводить акцію - 1 млн. рублів в кредит без поручителів.

Враховуючи популярність цього продукту, плануємо вивести кредит за рамки акції і зробити настільки вигідні умови по кредиту постійними. «Занімаем.Ру»: Останнім часом банки все частіше пом'якшують умови отримання кредиту і вимоги до клієнтів. Піддався чи цієї тенденції Смоленський Банк? С.К.: Ми дійсно поліпшуємо умови кредитування клієнтів: не так давно ми збільшили максимальну суму кредиту без застави та поручителів більш ніж в 2 рази (до 1 млн. руб.) Та термін надання кредиту до 5 років. Наші дослідження показують, що існуючий стандартний комплект документів, що надаються зовсім не обтяжливий для клієнтів: два документи, що засвідчують особу, і 2 документи з роботи (копія трудової книжки та довідка про доходи).

Причому в якості альтернативи довідці за формою 2-ПДФО ми приймаємо довідку з роботи за формою банку. «Занімаем.Ру»: Чи планується введення нових споживчих кредитів Смоленським Банком? 

С.К.: Ми будемо розвивати споживче кредитування. Якщо говорити про найближче майбутнє, то, як я вже говорив вище, за програмою «Готівка» плануємо зробити постійними умови надання кредиту до 1 млн. рублів без поручителів. Будемо розвивати напрямок кредитування в місцях продажів, різні цільові кредити. Ще одна найближча перспектива - автокредитування.

Також планується активний розвиток кредиту «Свої люди» для співробітників організацій, які здійснюють в Смоленськом Банку зарплатний проект. Соня Коркодінова, спеціально для «Занімаем.Ру» Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Петрокоммерц відкрив у Москві додатковий офіс нового формату Бізнес Центр 2 липня 2012 21:21 Банк Петрокоммерц (Москва) оголосив про відкриття не просто додаткового ... Більше

Кредитні картки з пільговим періодом - що це, переваги та недоліки Практично всі банки, що рекламують кредитні карти, використовують слогани типу «безкоштовний ... Більше

Іпотека в 2009 році - прогнози і сценарії 22 жовтня 2008 0:00 У зв'язку з економічною кризою, ... Більше

Ханти-Мансійський банк розробив іпотеку для придбання квартир в Санкт-Петербурзі 15 липня 2012 22:54 Ханти-Мансійський банк розробив для своїх клієнтів іпотечну ... Більше

Хоум Кредит Банк запустив сервіс голосового пошуку банкоматів Хоум Кредит Банк запустив новий сервіс для клієнтів, яких цікавить розташування ... Більше

Популярне