Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Споживче кредитування доступнішим з кожним днем


Споживче кредитування: доступнішим з кожним днем

Споживче кредитування доступнішим з кожним днем

Споживче кредитування продовжує активно розвиватися: з'являються нові кредити, збільшуються їх терміни, пом'якшуються умови отримання. На питання Занімаем.ру відповідає начальник відділу роздрібного кредитування Московського філії Смоленського Банку Сергій Косенко. «Занімаем.Ру»: Як сьогодні проходить процедура отримання кредиту? С.К.: Ми зробили процедуру отримання кредиту максимально зручною і простою для клієнтів, що неодноразово відзначали самі позичальники. По-перше, необхідно заповнити заявку на кредит.

Причому зробити це можна як в самому Смоленськом Банку, так і онлайн на офіційному сайті Банку. Спочатку для заповнення заявки не потрібно навіть паспорт. Якщо заявка заповнюється онлайн, то передбачено два варіанти - повна анкета та скорочена анкета.

Можливість заповнення скороченого варіанту анкети надана, наприклад, якщо клієнт хоче прояснити деякі нюанси, отримати консультацію фахівця. Також це зручно, якщо у нього немає зараз часу і він би хотів повернутися до цієї заявці трохи пізніше. У такому випадку, протягом 20 хвилин йому передзвонює консультант, який прояснює цікавлять клієнта питання і навіть може заповнити заявку по телефону. Після того, як анкета заповнена, вона передається на перевірку службі безпеки Смоленського Банку.

Не пізніше ніж через 3 робочих дні клієнт отримує попередню згоду або офіційну відмову. Ми обов'язково відповідаємо всім хто звернувся в Банк. Якщо клієнт отримав попередню згоду щодо заповненої заявки, то йому залишається надати стандартний комплект документів на перевірку і в разі відповідності документів інформації в анкеті отримати кредит.

Якщо позичальник хоче прискорити отримання кредиту, при подачі заявки в Банк він приносить вже готовий пакет документів - паспорт, трудову книжку, довідку про доходи і ще один документ, що посвідчує особу, на вибір. Клієнти Смоленського Банку відзначають грамотність побудови та зручність системи прийому заявок. «Занімаем.Ру»: Чи достатньо трьох днів для перевірки інформації про потенційного позичальника?

С.К.: Так. Трьох днів цілком достатньо для того, щоб перевірити надану клієнтом інформацію. Сьогодні робота по виявленню шахраїв, охочих узяти кредит, включає два напрямки: перевірка служби безпеки банків або використання різних автоматизованих систем, представлених досить широко на ринку.

Висока конкуренція в роздрібному кредитуванні змушує банки скорочувати час розгляду заявок і, природно, це веде до зниження людського фактору в ході перевірки клієнтів і максимальної автоматизації процесу виявлення шахраїв. Вже сьогодні багато роздрібні банки здійснюють перевірку без участі людини, при цьому рішення по видачі кредиту приймається протягом 5 -10 хвилин (в залежності від програмного забезпечення). Але все ж таких банків - одиниці і, в тому числі через недосконалість оцінки позичальника, рівень прострочення в них значно вище середньоринкових показників. Напрямок споживчого кредитування фізичних осіб в Московському філіалі Смоленського Банку функціонує лише кілька місяців.

У перші місяці ми, природно, зіткнулися з великою кількістю заявок від шахраїв, що використовують різноманітні способи обману банку, - від самих банальних до вельми оригінальних. І тільки комплексна перевірка клієнтів, що включає роботу внутрішніх служб безпеки з використанням інформації із спеціалізованих баз даних, дозволила не допустити високих показників прострочення. Більш того, вірна політика Банку в сфері кредитних ризиків призвела до досягнення показників краще планових: наприклад, відсоток клієнтів, не погасили перший платіж, в Смоленськом Банку складає менше 2%. Відзначу, що людський фактор при перевірці службою безпеки - це одночасно і мінус, і плюс.

З одного боку, це суб'єктивна оцінка і збільшення часу перевірки. Але з іншого боку - досвідчений співробітник служби безпеки може скласти комплексне уявлення про позичальника і виявити логічні невідповідності в його відповідях, які автоматизованою системою будуть оцінені позитивно. Що стосується розвитку в даному напрямку, Смоленський Банк в найближчому майбутньому не планує відмовлятися від перевірки службою безпеки. В першу чергу, ми будемо збільшувати кількість і якість інформації, на основі якої фахівець банку прийме рішення про видачу кредиту: дані ФМС, ГИБДД, база заставних транспортних засобів НБКИ та інші. У підсумку ми плануємо добитися збереження сьогоднішнього якості перевірки, при цьому скоротити до мінімуму час перевірки.

«Занімаем.Ру»: Які основні способи погашення боргу за кредитом? С.К.: В основному погашення кредитів здійснюється в додаткових офісах Смоленського Банку. Наприклад, недавно відкритий офіс на Тверській, 18 дуже популярний.

Крім того, це платежі в терміналах Qiwi і перекази через інші банки. Також Смоленський Банк пропонує клієнтам можливість написати на роботі заяву в бухгалтерію. У відповідності з ним роботодавець клієнта щомісяця утримує із заробітної плати суму щомісячного платежу по кредиту і переводить її в банк.

Це позбавляє позичальника від зайвих проблем. Якщо позичальник вибирає такий спосіб погашення кредиту, то в Смоленськом Банку ми йому даємо навіть бланк цієї заяви. Тобто способів багато, і клієнт сам вибирає для себе найбільш зручний. «Занімаем.Ру»: Чи можна погасити будь-якої з кредитів достроково без додаткових комісій? С.К.: У цьому питанні ми спочатку пішли назустріч клієнтам: в Смоленськом Банку всі кредити можна погасити достроково без комісій.

«Занімаем.Ру»: Який з наданих споживчих кредитів банку користується найбільшою популярністю? С.К.: Найбільшою популярністю сьогодні користується кредит «готівкового». Якщо говорити про останніх даних, то 90% кредитів видані саме за цією програмою. Така популярність пов'язана, звичайно, і з тим, що в грудні і січні Смоленський Банк проводить акцію - 1 млн. рублів в кредит без поручителів.

Враховуючи популярність цього продукту, плануємо вивести кредит за рамки акції і зробити настільки вигідні умови по кредиту постійними. «Занімаем.Ру»: Останнім часом банки все частіше пом'якшують умови отримання кредиту і вимоги до клієнтів. Піддався чи цієї тенденції Смоленський Банк? С.К.: Ми дійсно поліпшуємо умови кредитування клієнтів: не так давно ми збільшили максимальну суму кредиту без застави та поручителів більш ніж в 2 рази (до 1 млн. руб.) Та термін надання кредиту до 5 років. Наші дослідження показують, що існуючий стандартний комплект документів, що надаються зовсім не обтяжливий для клієнтів: два документи, що засвідчують особу, і 2 документи з роботи (копія трудової книжки та довідка про доходи).

Причому в якості альтернативи довідці за формою 2-ПДФО ми приймаємо довідку з роботи за формою банку. «Занімаем.Ру»: Чи планується введення нових споживчих кредитів Смоленським Банком? 

С.К.: Ми будемо розвивати споживче кредитування. Якщо говорити про найближче майбутнє, то, як я вже говорив вище, за програмою «Готівка» плануємо зробити постійними умови надання кредиту до 1 млн. рублів без поручителів. Будемо розвивати напрямок кредитування в місцях продажів, різні цільові кредити. Ще одна найближча перспектива - автокредитування.

Також планується активний розвиток кредиту «Свої люди» для співробітників організацій, які здійснюють в Смоленськом Банку зарплатний проект. Соня Коркодінова, спеціально для «Занімаем.Ру» Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Десять причин, чому електронні гроші це вигідно 1.Час - гроші, а електронні ... Більше

БАНК УРАЛСИБ продовжив терміни дії акції "Під ключ!"до 31 липня 1 ... Більше

Юніаструм Банк кредит готівкою - програма «Доступний кредит готівкою» 12 серпня 2012 0:00 Юніаструм Банк запустив ... Більше

Чим може допомогти дебетова картка ощадбанку саме вам? У наш ... Більше

Банк Східний Експрес запропонував кредит на освіту Банк Східний Експрес ... Більше

Популярне