Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Смоленський банк Ми універсальні


Смоленський банк: «Ми універсальні»

Смоленський банк Ми універсальні

У листопаді Смоленський Банк представив кілька нових програм кредитування фізичних та юридичних осіб. Про цих програмах, а також особливості деяких видів кредитування - факторингу і нецільових кредитів - читачам «Занімаем.Ру» розповість Дмитро Скоркін, начальник управління кредитування Московської філії Смоленського Банку. «Занімаем.Ру»: Які нові пропозиції щодо факторингу Смоленського Банку?

Дмитро Скоркін: Влітку 2010 р. Смоленський Банк запропонував своїм клієнтам один із найдохідніших банківських продуктів - факторинг з регресом. Основною перевагою даного продукту, розробленого для представників малого та середнього бізнесу, є забезпечення регулярного збільшення оборотного капіталу організації пропорційно зростанню обсягу продажів. Це зручний і ефективний інструмент збільшення продажів і зростання власного бізнесу.

Відсутність застави, спрощена система документообігу, звільнення компанії від витрат з обслуговування дебіторської заборгованості, обліку платежів та витрат по інкасуванню - ось лише частина переваг факторингу з регресом.

Факторинг з регресом являє собою фінансування товарного обороту підприємства до 90% від вартості поставленого товару на термін до 90 днів під відступлення грошової вимоги, з метою забезпечення виконання зобов'язань клієнта перед Банком, за фактом поставки товару на умовах відстрочення оплати, шляхом усунення касових розривів для розвитку бізнесу.

Умови договору факторингу передбачають тривалий період очікування платежів. З 23 листопада ми знизили ставки з факторингу з регресом. Тепер мінімальна ставка-становить 16,5%.

Це зроблено з метою стимулювання клієнтів на активне використання даного продукту.

Продукт дуже специфічний. Багато банків ним не займаються і не пропонують такі послуги в силу існуючих ризиків. Смоленський Банк, зі свого боку, розуміючи і оцінивши всі ризики, таки знайшов можливість не тільки запропонувати цей досить специфічний продукт, але і знизити процентні ставки.

Відзначу, що продукт не виключає для підприємства одночасне використання інших наших пропозицій - в тому числі і класичний вид кредитування. Це дозволяє клієнтам гарантовано отримувати необхідні кошти в потрібному обсязі і в зручні терміни. «Занімаем.Ру»: Які підприємства найчастіше можуть потребувати факторинг?

Чи може таку угоду укласти індивідуальний підприємець?

Д. С.: Скористатися факторингом можуть як юридичні особи, так і індивідуальні підприємці. Однак, як я вже сказав вище, продукт дуже специфічний. Найбільш затребуваний він у торгових компаній, які постачають свою продукцію у великі торговельні мережі або брендовим контрагентам.

Це пов'язано з тим, що, як правило, обсяг поставок у торговельні мережі великий, а торговельні мережі ніколи не платять за фактом.

Вони беруть досить тривалу відстрочку.

Тому клієнтам потрібно компенсувати платіжний розрив. Вони звертаються в банк із проханням профінансувати їх по приходу дебіторської заборгованості. Саме тому ми говоримо про ризикованість факторингу.

У банку тут подвійний ризик. По-перше, ризик, пов'язаний з клієнтом, який приходить до нього скористатися послугою факторингу.

По-друге, ризик, пов'язаний з дебітором, під чию дебіторську заборгованість банки фінансують свого клієнта. Саме тому банки дуже акуратно підходять до факторингу. «Занімаем.Ру»: Нещодавно банк запустив нову кредитну програму «На мільйон».

В якій ситуації клієнту банку придасться ця позика?

Д. С.: Ми постійно розвиваємо лінійку кредитних продуктів. З 1 листопада 2010 року нами був введений новий вигідний споживчий кредит «На мільйон». Умовами кредитування передбачена видача позики до 1 млн. рублів на термін від 6 місяців до 5 років.

Ставка по кредиту «На мільйон» становить 15% річних. Якщо сума кредиту не перевищує 700 тисяч рублів, то потрібно поручительство одного фізичної особи.

Сума від 700 тисяч до 1 мільйона рублів видається під поручительство двох фізичних осіб. Крім того, надається можливість дострокового погашення позики на будь-якому терміні без стягнення комісій. Важлива особливість кредиту «На мільйон» полягає в тому, що це нецільової продукт, тобто узята в кредит сума може бути витрачена на будь-які цілі.

Політика Смоленського Банку в області споживчого кредитування припускає впровадження нових продуктів з чітко прописаними умовами кредитування.

Такий підхід, перш за все, орієнтований на клієнтів. Ми надаємо максимально повну і конкретну інформацію про продукт - це дозволяє клієнту Банку легше і швидше визначити, який продукт найбільш вигідний і підходить саме для нього. «Занімаем.Ру»: Нецільові кредити в період кризи видавалися дуже рідко, в чому причина?

Д. С.: Нецільові кредити в період кризи, дійсно, видавалися дуже рідко. Така позиція банків була абсолютно виправдана. До кризи банки в першу чергу цікавилися забезпеченням клієнта.

За рахунок забезпечення в разі будь-яких форс-мажорних ситуацій можна було закрити заборгованість по кредиту - наприклад, реалізувавши нерухомість. Але в кризу нерухомість, як і багато інші активи клієнтів, різко знецінилася. Попит упав.

Продати ту ж нерухомість було практично неможливо.

Тому банки стали звертати увагу, в першу чергу, на те, на які цілі будуть використані гроші. Такий підхід дозволяє оцінювати: за рахунок чого і в які терміни будуть повертатися видані кредити. Тобто в кризу визначальним фактором для вирішення питання видачі кредитів став не Застава, а Джерело їх подальшого погашення.

Що стосується дня сьогоднішнього ...

Банки стали більш лояльні до споживачів.

Це видно з існуючих на ринку споживчого кредитування пропозицій. Ситуація із заставними інструментами та стабільністю доходів клієнтів виправляється. Можна говорити про спробу виходу з кризи.

Тому зараз зростає і попит, і пропозиція на нецільові кредити.

Банки стають більш активними в цьому напрямку у зв'язку із загальною стабілізацією на ринку. «Занімаем.Ру»: Чим небезпечний нецільовий кредит для банку?

Д. С.: Нецільовий кредит небезпечний тим, що гроші будуть витрачені нераціонально з погляду джерел погашення кредитів. Їх просто буде недостатньо в результаті витрачання коштів, узятих у кредит. Простий приклад.

Кредит використаний на подорож. Якщо у клієнтів немає стабільного доходу, то ці гроші стають вже безповоротними Зовсім інша справа - купити машину, квартиру ....

Клієнт себе капіталізує, і за рахунок цих коштів може гасити кредит. Щоб себе убезпечити, банки ретельно оцінюють стабільність клієнта. Крім того, якщо порівнювати ставку цільових та нецільових кредитів - останні набагато дорожче.

Банки закладають ризики в процентну ставку нецільових кредитів. Тому, якщо є можливість взяти цільовий - вигідніше брати його. «Занімаем.Ру»: Якщо отриманий нецільовий кредит був використаний для придбання машини, не зростають чи від цього ризики банку?

  Д. С.: Використовувати нецільовий кредит для покупки машини (якщо є цільове автокредитування) - нераціонально. Ставки вище. Якщо ж нецільовий кредит використаний на купівлю машини - ризики для банку не зростають, навпаки, вони зменшуються.

Адже клієнт капіталізував себе.

Що до направлення витрат, то будь-який банк завжди має право переглядати, куди витрачені гроші. Але зробити нічого не може (якщо ми говоримо про нецільові кредити). «Занімаем.Ру»: Розкажіть про нову програму «Зарплата повністю і в строк», призначеної для фінансування заробітної плати.

Д. С.: З жовтня 2010 року Смоленський Банк запропонував індивідуальним підприємцям та юридичним особам новий кредитний продукт «Зарплата повністю і в строк». Обмеження по сумі в програму, дійсно, немає. Але питання не в тому, щоб дати клієнтові в кредит, скільки йому буде завгодно.

Фінансування в рамках даного продукту є цільовим - на виплату заробітної плати співробітникам організації.

Форма кредитування являє собою кредитну лінію з лімітом заборгованості. Сума ліміту заборгованості - не більше фонду оплати праці співробітників організації позичальника за місяць. Термін дії договору кредитної лінії - 1 рік, термін траншів у рамках Договору кредитної лінії - 30 календарних днів.

Тобто, сума кредиту буде відповідати фонду оплати праці співробітників конкретного підприємства. Організація зобов'язана надати свою платіжну відомість.

За результатами її оцінки ми розуміємо, що клієнт платить своїм співробітникам заробітну плату певного розміру. І ця заробітна плата не може занадто сильно варіюватися - сьогодні одна сума, а завтра в десятки разів більше або менше. Ми, звичайно, відстежуємо динаміку виплати заробітної плати по місяцях.

За результатами оцінки, робимо висновки, чи можна видати кредит чи ні.

Персонал - це найбільш цінний актив кожної організації.

Тому виплата заробітної плати повністю і в заявлені терміни є підтвердженням статусу сумлінного роботодавця. Однак у кожної без винятку організації можуть з'явитися об'єктивні причини, через які виплата заробітної плати стає неможлива. Наприклад, виникає необхідність здійснити терміновий платіж або затримується оплата з боку контрагента і пр.

Один з найбільш поширених прикладів.

У будівельній компанії великий державне замовлення.

Всі знають, що держава роботи оплатить. Але оплата буде проводитися за графіком приходу бюджетного фінансування. Не завжди цей графік збігається з графіком виплати заробітної плати на підприємстві.

І банк і клієнт знають, що гроші прийдуть. Тому, враховуючи всі чинники, пов'язані з рух грошових коштів, оцінюючи ризики, ми можемо клієнтові надати фінансову допомогу, допомагаючи виконати його соціальні програми. Отримавши гроші від держави, ми спокійно цей кредит закриємо.

Якщо роботодавець піклується про свій імідж, прагне зберегти довіру і лояльність працівників, то він не буде зневажливо ставитися і порушувати договірні відносини по заробітній платі, а скористається можливостями нового кредитного продукту.

«Занімаем.Ру»: Зараз банки намагаються конкретизувати свої програми кредитування для бізнесу: наприклад, видають кредити тільки підприємствам певних галузей.

Чи планується щось подібне в «Смоленськом Банку»?

Д. С.: Ми не плануємо вводити галузеве кредитування. У цьому плані ми універсальні. На мою думку, в ситуації сьогодні ситуації галузева спеціалізація нераціональна.

В даний час мало хто може назвати стабільну в цілому галузь розвитку, крім «нафтянки».

Тому підприємства, які можуть довести свою спроможність в бізнесі, свою кредитоспроможність, будуть прокредитовані незалежно від галузі. Михайло Манокін, спеціально для «Занімаем.Ру» Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Пріоритет г Самара - кредити, послуги банку Про банк Банк Пріоритет ... Більше

"Фосборн Хоум" запропонує кредити клієнтам інтернет-магазинів У другій половині липня стало ... Більше

В інтернет-банку Промсвязьбанка доступна оплата онлайн-ігор Промсвязьбанк впровадив сервіс по оплаті онлайн-ігор в інтернет-банку PSB-Retail.Проект розроблений спільно з компанією "Іксолла".Клієнти Промсвязьбанка при підключенні PSB-Retail з ... Більше

Яку дебетову карту вибрати.Основні відмінності. Вибір дебетової картки - справа непроста і вимагає аналізу всіх плюсів і ... Більше

Кредитні картки з овердрафтом - друге дихання кредитки «Звичайну кредитну карту і карту з овердрафтом можна зіставити з ... Більше

Популярне