Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Смоленський Банк готовий до діалогу з підприємствами малого бізнесу


Смоленський Банк готовий до діалогу з підприємствами малого бізнесу

Смоленський Банк готовий до діалогу з підприємствами малого бізнесу

Дмитро Скоркін, начальник управління кредитування Московської філії Смоленського Банку про те, які «підводні камені» існують у відносинах банків і малих підприємств. 1. Які послуги надає Смоленський Банк малому бізнесу? Всі кредитні продукти орієнтовані виключно на кредитування малого і середнього бізнесу.

Кредитуванням великого бізнесу ми в принципі не займаємося. Тому у нас розроблена ціла лінійка кредитних продуктів, включаючи овердрафт, як класичний, так і спеціально розроблений для оптових і дрібнооптових торгових мереж; кредити на поповнення оборотних коштів і на інвестиційні цілі, банківські гарантії, включаючи тендерні, митні, акцизні гарантії. Це всі кредитні продукти Банківської групи «Смоленський Банк». Окремо можна виділити те, що ми - один з небагатьох банків, який до цих пір надає послуги факторингу.

Ну і ще раз підкреслю, що вся наша кредитна лінійка орієнтована на підприємства малого і середнього бізнесу та адаптована під їх потреби. 2. Яка частка Смоленського Банку в секторі надання послуг підприємствам малого бізнесу?            Обсяг кредитування малого та середнього бізнесу перевищує 90% загального обсягу кредитного портфеля Банку. 3. У яких банківських послугах, не надаються Смоленським Банком, в даний час потребують клієнти?

В першу чергу, думаю, це послуги кредитування. Але тут необхідно зробити застереження. Якщо кредитування дійсно необхідно, тоді, як наслідок, потрібні держгарантії. Держава повинна підтримувати малий і середній бізнес, в тому числі і інвестиційні проекти.

4. Чи існує в Смоленськом Банку власна спеціальна політика по відношенню до МП (ПБОЮЛ)? Наш Банк в принципі орієнтований на сектор малого та середнього бізнесу. Вся політика Банку, як з кредитування, так і по залученню клієнтів, будується саме на пошуку клієнтів у цьому сегменті.

Кредитування не розділяється на продукти для малого бізнесу і продукти для всіх інших. Всі кредити у нас орієнтовані на малий і середній бізнес. У випадку, якщо приходять нестандартні клієнти, - ми намагаємося задовольнити їхні потреби, але основа нашої діяльності - малий і середній бізнес. 5. Яким чином в Смоленськом Банку оцінюється обсяг фінансової діяльності клієнта?

Я б назвав кілька етапів. Ні для кого не секрет, що підприємства малого і середнього бізнесу ведуть досить непрозору звітність по своєму бізнесу. Тому Банк, давно працюючи в цьому сегменті, знає, як він повинен оцінити реальність бізнесу клієнта. По-перше, це дані публічної звітності.

Ми дивимося той вид бізнесу, який клієнт показує. По-друге, ми проводимо візуальний аналіз бізнесу клієнта, тобто оцінюємо, що він нам заявляє за своїми обсягами з тим фактичним станом його виробництва, його складу, його офісу, зовнішнього вигляду співробітників, ділову обстановку; отримуємо інформацію як від співробітників, так і від контрагентів клієнта, щоб зрозуміти, достовірну Чи інформацію нам спочатку надав клієнт. Ну, і по-третє.

У нас існує досить розвинена мережа наших клієнтів, яка за аналогією може нам підказати, заявлені цифри від потенційного клієнта чи відповідають тому сегменту бізнесу, в якому він знаходиться, і тій ніші, яку він займає. Збираючи цю інформацію з усіх боків, ми і оцінюємо реальний стан справ бізнесу клієнта. 6. А якщо говорити, наприклад, про терміни розгляду заявки кредиту, скільки часу фактично проходить від часу подачі заявки МП (ПБОЮЛ) до видачі (місяців)?

У нас в принципі не може йти мова про такій довгій терміні, як місяць. Місяць розгляду для нас - ПП, так як весь механізм розгляду заявок у нас налагоджений і займає за наявності достатнього комплекту документів до 5 днів. Видача кредиту з урахуванням всіх оформлень та проходження всіх експертиз може зайняти ще від тижня до 10 днів. Два тижні - і клієнт у нас з хорошим документом може отримати гроші.

Затягуватися термін видачі кредиту може тільки з об'єктивних причин, а саме, у разі, якщо закладається нерухомість (сам процес реєстрації досить тривалий, і від банку тут мало що залежить). 7. Під яке забезпечення Смоленський Банк видавав кредити в цьому році? Під найрізноманітніше. Звичайно, вимоги до позичальників посилилися, але, як не дивно, в кризу деякі клієнти не тільки не скоротили свою діяльність, а навпаки, наростили. Окремим підприємствам криза пішла на користь, і банк одночасно з жорсткістю вимог до ризиків по кредитах проводить політику, при якій деякі клієнти, у зростанні підприємств яких однозначно видно динаміка, які лояльні до банку, які ведуть весь свій грошовий оборот через рахунки банку, можуть отримати і беззаставний грошовий кредит.

А деякі клієнти, які приходять з надійним забезпеченням, можуть і не отримати кредит, так як реально банк не бачить джерел погашення, а кредит заради кредиту в Смоленськом Банку не вітається. 8. Що було найбільш суттєвим при видачі кредиту малим підприємствам і / або ПБОЮЛ в Смоленськом Банку в цьому році? В першу чергу, розуміння, що за період, на який клієнт просить кредит, бізнес клієнта буде стійкий.

Банку в цьому випадку повинні бути абсолютно зрозумілі джерела погашення кредиту. Ми повинні бути впевнені в тому, що всі контрагенти клієнта робітники, у нього існує прихованих проблем. І вторинним, природно, є забезпечення клієнта. 9. Які коригування внесла криза в роботу банку з малим бізнесом? Банк став більш акуратний у виборі клієнтів.

Якщо раніше для нас першочерговим був заставу, то зараз ми повинні розуміти що застави на нинішньому етапі втратили свою актуальність, що ринки, в т.ч. нерухомості, сьогодні малорухливі. Ще раз готовий підкреслити, що в поточній ситуації банк повинен чітко розуміти, що з клієнтом нічого не трапиться і джерело погашення кредиту банку абсолютно прозорий, і сам клієнт в змозі його контролювати. 10.

У зв'язку з кризою почастішали і випадки невиплати кредитів. У Смоленськом Банку неповернення часто бувають? У яких випадках? Як Банк вирішує цю проблему? Так, ми не виняток.

Наївно було б стверджувати, що в ту пору, коли будь-який банк торкнулися проблеми неповернень, у нас все навпаки. Однак хочу наголосити, що банк ніколи не проводив агресивну політику в рамках кредитування. Реальна частка не те що неповернень кредитів, а простроченої заборгованості, сьогодні становить близько 5%.

А рівень дефолтних кредитів - 1 - 1,5%. Для банку нашого рівня ця цифра оптимістична. Ми вирішуємо свої проблеми в роботі з клієнтом виключно цивілізованим способом. Іноді йдемо клієнтові назустріч, іноді - ні. В останньому випадку справа вивчають наші юристи.

Ми розраховуємо, що більшість кредитів ми повернемо, розуміючи, що в поточній ситуації наші клієнти відчувають проблеми. 11. Які, на вашу думку, перспективи роботи банків і, зокрема, Вашого, з МП в найближчі роки?

Після кризи підприємств середнього бізнесу стане набагато менше, і, в основному, ті, хто раніше займалися середнім бізнесом, перейдуть у розряд малого, а деякі почнуть і малий бізнес з нуля. Саме зараз, залишившись в цьому сегменті і не відштовхнувши від себе своїх клієнтів, можна розраховувати на те, що надалі нам відкриються дуже хороші перспективи. Леся Хіхліч, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

«Аналіз кредитних ризиків» Костюченко Н.С. Книгу «Аналіз кредитних ризиків» Костюченко Н.С.можна, не без підстави, назвати першим непереказні виданням, присвяченим ... Більше

Сбербанк Росії в г Челябінськ - робота відділень, адреси філій, кредити, депозити, ... Більше

Кредитні картки з пільговим періодом - що це, переваги та недоліки Практично всі банки, що рекламують кредитні карти, використовують слогани типу «безкоштовний ... Більше

C червня в банку DeltaCredit можна оформити іпотеку на купівлю квартири готельного ... Більше

Кредитна карта Смоленського банку видається за ставкою 19% річних 19 ... Більше

Популярне