Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Русь-Банк про перспективи і потенціал кредитування МСБ


Русь-Банк про перспективи і потенціал кредитування МСБ

Русь-Банк про перспективи і потенціал кредитування МСБ

Підтримка малого і середнього бізнесу є одним із пріоритетів Русь-Банку. Артур Альмухаметов, керівник Дирекції продажів у регіональній мережі, розповідає читачам «Занімаем.Ру» про кредити Русь-Банку для МСБ, про найбільш привабливих для кредитування сферах бізнесу і про потенціал даного напрямку. «Занімаем.Ру»: Русь-Банк пропонує різні програми кредитування малого та середнього бізнесу. Розкажіть про основні умови цих програм банку.

Артур Альмухаметов: Підтримка і забезпечення ресурсами середнього та малого бізнесу є для нас одним із пріоритетних напрямків розвитку Банку. Наші конкурентні переваги - це доступні фінансові ресурси, широка регіональна мережа (в 216 точках продажів, в 133 містах Росії: від Калінінграда до Південно-Сахалінська) і команда професіоналів, що володіє знаннями технології роботи та особливостями середнього та малого бізнесу. Завдяки цьому ми намагаємося знаходити індивідуальний підхід до кожного клієнта, підлаштовуючи наші кредитні продукти так, щоб вони задовольняли реальним фінансовим потребам підприємця.

На сьогоднішній день в пропонованих Банком кредитних продуктах для клієнтів середнього та малого бізнесу ми постаралися врахувати всі важливі потреби представника МСБ, якому необхідно скористатися позиковими засобами. Так, наприклад, Русь-Банк може надати кредит під заставу товару, нерухомості, автотранспорту, а по Програмі «Мікрокредит» і зовсім запропонувати кредитні кошти без забезпечення. При цьому слід зазначити, що Русь-Банк активно співпрацює з Державними Регіональними Фондами в рамках реалізації програм Міністерства Економічного Розвитку РФ із підтримки та розвитку підприємництва, що у великій мірі спрощує позичальникам доступ до додаткових ресурсів. На сьогоднішній день Банк є партнером більш ніж 45 фондів. Ми завжди враховуємо цілі і завдання клієнта при оформленні кредиту і готові разом з клієнтом розрахувати найбільш зручний графік його погашення.

У всіх наших кредитних продуктах відсутні які-небудь приховані комісії, платежі і не передбачена комісія за дострокове погашення. Максимальна сума надаваного кредиту складає 30 млн. рублів, а максимальний термін - 5 років. Ставки варіюються від 11 до 19 відсотків річних. І нарешті, ми надаємо нашим клієнтам можливість застрахувати себе, тим самим гарантуючи упевненість, що в разі настання нещасного випадку, що призвів за собою заподіяння шкоди здоров'ю або смерть, кредит буде погашений за рахунок страховки.

Оформлення страховки ні в якому разі не є додатковою фінансовим тягарем для клієнта, навпаки, для позичальника, який оформив страховку, ми знизимо процентну ставку на цілих 3 пункти. Наша продуктова лінійка включає в себе три кредитних продукту для клієнтів середнього та малого бізнесу: «Збільш обороту», «Підприємець» і «Мікрокредит». Програма «Збільш обертів!» Дозволяє отримати фінансування на поповнення обігових коштів, в тому числі поновлюваних кредитних ліній з траншами до 12 місяців. Програма «Підприємець» спрямована в основному на придбання нерухомості, обладнання, автотранспорту, проведення модернізації і т.д., а також на фінансування оборотного капіталу. І нарешті, програма «Мікрокредит» спрямована на фінансування розвитку суб'єкта МСБ і розроблена і надається у співпраці з ВАТ «Російський банк розвитку».

Передбачає надання коштів до 1 млн. руб. з можливістю відсутності заставного забезпечення. «Занімаем.Ру»: Які вимоги Русь-Банк пред'являє до організацій, які бажають отримати кредит у вашому банку? А.А.: Відомо, що малий і середній бізнес є ризикованою сферою економічної діяльності і, за статистикою, лише дві з десяти новоутворених організацій ведуть успішну діяльність більше року з початку заснування. Таким чином, у нас, як і у багатьох банків, встановлена планка по здійсненню підприємницької діяльності з терміном не менше 6 місяців. Також у нас є наступні, але вже менше зустрічаються в малому та середньому бізнесі обмеження: • Державна частка в статутному капіталі - не більше 50% Частка резидентів в статутному капіталі - 100% Вид діяльності, не включає: o Виробництво і торгівлю зброєю, військовою технікою o Виробництво тютюнових виробів o Гральний бізнес o Спекуляції з цінними паперами o Інвестиції в цінні папери Найменш ризиковані і тим самим привабливі для нас сфери бізнесу - це виробництво, зокрема, високотехнологічної продукції і галузь послуг (наприклад, автосервіси, салони краси і т. д.).

Однією з пріоритетних є також сфера торгівлі, в якій працює більшість наших позичальників як діючих, так і потенційних. При цьому Русь-Банк не робить для цих областей бізнесу ніяких преференцій і готовий працювати з позичальниками з усіх галузей економіки, які задовольняють умовам кредитних програм Банку. «Занімаем.Ру»: Який з кредитних продуктів для МСБ є найбільш затребуваним серед клієнтів Русь-Банку?

А.А.: На сьогоднішній день найбільш затребуваним кредитним продуктом, що надаються суб'єктам малого та середнього бізнесу, є програма «Мікрокредит». Перш за все, в силу мінімальних строків розгляду, відсутності необхідності надання застави, низьких процентних ставок. Ще раз відзначимо, що дана програма кредитування є унікальною, тому розроблена і надається спільно з ВАТ «Російський банк розвитку». «Занімаем.Ру»: На яку суму було видано кредитів МСБ в минулому році? Які прогнози на 2012 рік?

А.А.: У 2010 році кредитних коштів суб'єктам середнього і малого бізнесу було видано на суму більше 1 млрд. руб., А за перший квартал 2012 року - вже близько 0,5 млрд. руб. Основні очікування від 2012 року - це пожвавлення економічної ситуації як в реальному секторі економіки, так і на фінансових ринках і, як наслідок, відновлення ринку кредитування малого і середнього бізнесу. Стратегія Банку при цьому припускає двократне зростання показників кредитування МСБ у 2012 році.

«Занімаем.Ру»: Артур, як в цілому буде розвиватися кредитування малого і середнього бізнесу? Який потенціал даного напрямку? А.А.: У Росії в цілому у сектора МСБ дуже непогані перспективи. Не тільки тому, що в порівнянні з країнами Європи частка малого та середнього бізнесу у ВВП Росії набагато нижче, але й тому, що розвиток цього сегменту економіки зараз серйозно опікується держава.

Кредитування МСБ, в принципі, - вигідний у всьому світі сегмент банківського бізнесу, який приносить істотний дохід за значної диверсифікації портфеля. Представники малого і середнього бізнесу, як правило, швидше великих побратимів знаходять вигідні ніші в роздрібному сегменті, швидше адаптуються до нових економічних змін і мають часто величезний потенціал зростання і відповідно доходу. Тим більше що сьогодні підприємці знову почали думати не тільки про збереження бізнесу, але і його розвитку.

Інвестиції виявилися потрібними для модернізації виробництва, розвитку нових напрямків бізнесу, запуску довгострокових проектів. Також серйозний потенціал ринку МСБ пов'язаний з тим, що на сьогоднішній день загальний рівень обізнаності підприємців про існуючі програми кредитування МСБ залишається вкрай низьким, і багатьом тільки належить дізнатися про вельми цікавих умовах для розвитку бізнесу, які можуть запропонувати більшість кредитних організацій. Потенційна місткість ринку кредитування МСБ оцінюється зараз в 2,5 трлн. рублів. І планується як мінімум дворазове збільшення. Темпи зростання ринку кредитування в найближчі два роки складуть, за нашими оцінками, не менше 15-20% на рік, а в найближчі три-п'ять років можуть змінитися радикально.

Цей етап розвитку пройшли багато європейських держав. «Занімаем.Ру»: Які зміни в напрямку «кредитування МСБ» можна очікувати від Русь-Банку в поточному році? А.А.: В секторі роботи з СМБ на 2012 рік заплановані такі зміни: 1. Розширення продуктової лінійки, що задовольняє потреби більшості суб'єктів СМБ.

2. Орієнтація на комплексне обслуговування клієнтів. 3. Збільшення пріоритетності акценту на роботу з сегментом МБ, який не вимагає якогось «ексклюзиву» і унікальності. 4. Спрощення процедур і операцій (насамперед, щодо видачі кредитів). 5. Підвищення ролі дистанційних каналів продажів продуктів для суб'єктів СМБ.

Дані напрями розвитку обумовлені тим, що кредитування малого і середнього бізнесу, як і раніше залишається дуже привабливим сегментом для російських банків. Приблизно дві третини основних російських банків вважає цей напрямок бізнесу одним з пріоритетних. Багато банків у першому півріччі 2010 року запустили нові спеціалізовані програми кредитування МСБ (у тому числі розпочали співпрацю з Російським банком розвитку, який реалізує державну програму підтримки МСБ). Значна частина пом'якшила вимоги до потенційних позичальників, зокрема у відношенні забезпечення.

Більшість готові видавати кредити без забезпечення, майже всі в якості застави приймають товари в обороті, що ще рік тому було абсолютно неможливо. Соня Коркодінова, спеціально для «Занімаем.Ру» Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Умови автокредиту, автокредит в салоні - умови отримання автокредиту у дилерів АвАвтомобіль в наш час перестав ... Більше

За спеціальним автокредитах ВТБ 24 знижені ставки 11 травня 2012 0:00 По автокредитах ВТБ 24 були знижені процентні ставки для спеціальних програм кредитування, реалізованих ... Більше

Промсвязьбанк іпотечні кредити: оновлений список акредитованих будівель для іпотеки 19 серпня 2012 ... Більше

Взяти кредит у банку - як, де і який кредит краще взяти У наш час спокуси супроводжують нас скрізь - у ... Більше

НБКИ відкрило доступ до бази заставних автомобілів "Національне бюро кредитних історій" (НБКИ) сьогодні надає всім бажаючим можливість перевірити автотранспортний засіб на предмет ... Більше

Популярне