Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Россельхозбанк знижує ставки


Россельхозбанк знижує ставки

Россельхозбанк знижує ставки

Напередодні весняної сівби Россельхозбанк значно знизив процентні ставки на сезонні кредити. Яків Дьомін, директор Пермського регіонального філіалу Россельхозбанка, розповідає «Занімаем.Ру» про те, на яку допомогу можуть розраховувати аграрії під час сівби. «Занімаем.Ру»: Яків Андрійович, в Россельхозбанке був створений штаб по фінансуванню посівної.

Розкажіть, для чого він створений, і які питання вирішує? Яків Дьомін: Після аномальної спеки і пожеж 2010 найпильнішу увагу на всіх рівнях влади, від Президента та Уряду РФ до місцевих адміністрацій та управлінь сільського господарства, приділяється проблемі якісного і своєчасного сівби. Зрозуміло, Россельхозбанк, як головний фінансовий інститут підтримки АПК, не може залишатися осторонь від цієї проблеми. Тому з метою підтримки постійного зворотного зв'язку з регіонами, а також для оперативного внесення змін в умови кредитування з урахуванням ситуації у всіх філіях банку і був створений штаб з організації фінансування проведення сезонних польових робіт.

Штабом розглядаються питання про доступність кредитів на сезонні роботи, включаючи зниження ставок та оперативність прийняття рішень про їх видачу. «Занімаем.Ру»: І наскільки швидко приймається рішення про видачу кредиту? Я.Д.: Наш банк працює на ринку вже понад 10 років, а Пермський філія - більше 3-х років, і нам добре відомо про всі труднощі, з якими стикаються люди при оформленні кредитів. Іноді селянам, які не мають досвіду в даному питанні, буває складно правильно заповнити документи.

Для полегшення процесу ми спростили форми документів для отримання кредиту. При цьому співробітники банку допомагають майбутнім позичальникам їх заповнювати. Россельхозбанк також відкрив у всіх райцентрах широку мережу додаткових офісів, щоб клієнти не витрачали час на поїздки в обласні центри. У цьому році була спрощена процедура отримання кредитів, ми зменшили час розгляду кредитних заявок. Тепер рішення про видачу кредиту приймається протягом 4 днів з моменту отримання необхідних документів, перелік яких, до речі, також істотно скоротився.

При цьому позичальники, давно є клієнтами банку і мають позитивну кредитну історію, надають тільки відсутні в кредитному досьє документи. Вони також можуть взяти 30-денну відстрочку для надання відсутніх документів. «Занімаем.Ру»: Наскільки вагомою буде фінансова допомога Россельхозбанка селу в 2012 році? Я.Д.: Ми прекрасно розуміємо, в якій непростій ситуації сьогодні знаходяться аграрії. 2010-й рік був надзвичайно важким для сільського господарства: і в економічному плані, і в плані погоди.

На жаль, ресурси для виїзду на поле є не у всіх, тому без співпраці з банками та кредитними кооперативами не обійтися. Засоби нуж ¬ ни як для закупівлі запчастин і насіння, так і покупки нової техніки. Россельхозбанк готовий підтримати аграріїв, щоб вони змогли компенсувати понесені збитки та працювати в нормальному режимі. Сьогодні потреба позичальників оцінюється у розмірі 70 млрд. рублів, у т.ч. потреба пермських підприємств АПК перевищує 1 млрд. рублів, і в разі надходження нових заявок банк готовий забезпечити додатковий обсяг кредитування.

У цьому році Россельхозбанк зарезервував на ці цілі 105 млрд. рублів, при цьому - з мінімальними ставками. Такі обсяги коштів для сезонних робіт у Росії резервуються вперше за останні роки. «Занімаем.Ру»: Під які відсотки видаються кредити на посівну зараз? Я.Д.: Навіть у самий розпал економічної кризи Россельхозбанк стримував зростання відсотків.

А в 2010 році ми шість разів знижували ставки по кредитах для АПК. Ще одним важливим кроком стала пролонгація до 3 років кредитів, виданих аграріям, у яких через посухи та пожеж загинув урожай. Так, в 2010 році Пермським регіональною філією було пролонговано кредитів на суму близько 0,6 млрд. рублів без стягнення будь-яких комісій і штрафів.

У цьому році кошти, що виділяються аграріям, стали ще доступнішими. Буквально днями Россельхозбанк в черговий раз істотно знизив ставки (зараз 7,75-10% річних залежно від термінів кредитування). Таким чином, за півроку зниження ставок за нашими кредитами склало до 4,5%.

Хотілося б відзначити, що кредити на проведення сезонних робіт в Россельхозбанке субсидуються з федерального і регіонального бюджетів. А значить, в результаті вони виявляються ще дешевше. Були знижені ставки до 13% за довгостроковими кредитами на покупку сільгосптехніки, на будівництво житла на селі, дофінансування інвестиційних проектів з будівництва тваринницьких ферм. Банк покращив умови фінансування і для споживчих кооперативів. Щоб підприємства могли оперативно поповнювати свої обігові кошти і стабільно працювати в нинішніх непростих умовах, були знижені ставки за кредитами у формі овердрафт.

«Занімаем.Ру»: Яків Андрійович, розкажіть, під які саме потреби аграріїв видаються пільгові кредити? Я.Д.: Сільгоспвиробники можуть вибрати два стандартних кредитних продукту. Перший - кредит на поточні цілі, видаваний на рік-півтора. Це і є ті самі «сезонні» гроші, на які аграрії купують добрива, насіння, корми, ПММ. Крім того, кредит на поточні цілі можна отримати на оплату оренди землі, покупку запчастин і матеріалів для ремонту сільгосптехніки, устаткування, вантажних автомобілів і тракторів.

Другий кредит - на інвестиційні цілі - видається на строк до десяти років залежно від цілей кредитування. При цьому надається пільговий період з погашення основного боргу до 3-х років з моменту видачі першого траншу. В основному, такі інвестиційні кредити видаються на будівництво або модернізацію об'єктів виробництва, впровадження нових технологій та придбання обладнання.

«Занімаем.Ру»: А на яких умовах видаються найбільш затребувані зараз «сезонні» гроші? Я.Д.: Россельхозбанк напередодні посівної прийняв безпрецедентне рішення - кредит можна повністю оформити під заставу врожаю майбутнього року без надання іншого забезпечення. При цьому були скасовані обмеження по переліку сільгоспкультур, майбутній урожай яких приймається в заставу. Хочу відзначити, що при визначенні заставної вартості для розрахунку беруться поточні ринкові ціни.

«Занімаем.Ру»: Чи можна очікувати нових рішень щодо поліпшення умов кредитування малого агробізнесу? Я.Д.: З 2012 року Россельхозбанк суттєво спростив видачу кредитів на суму до 15 млн. рублів для малих форм господарювання. Крім того, ми як і раніше будемо пропонувати спеціальну кредитну програму для власників сімейних молочних ферм і особистих підсобних господарств.

Вони отримають стартовий капітал для розширення своєї справи. З жовтня 2010 року для громадян, які ведуть особисте підсобне господарство і мають позитивну кредитну історію, діє спеціальна кредитна лінія «Успішний партнер» (ставка - 5,75% з урахуванням субсидування відсотків). Банк планує найближчим часом почати видавати фермерам кредити на суму до 1 млн. рублів без застави.

Хотів би відзначити те, що Россельхозбанк значно спростив умови взаємодії з гарантійними фондами, що надають поручительства суб'єктам малого та середнього бізнесу, у яких немає необхідної заставної бази. Так, наприклад, було скасовано обов'язкову умову про необхідність розміщення гарантійним фондом коштів на депозит в банку. Якщо все ж гарантійний фонд їх розміщує, то обсяг його поручительств зможе вдвічі перевищити обсяг розміщених коштів. Ми впевнені, що, як і в минулі роки, за допомогою Россельхозбанка і його кредитних продуктів аграрії успішно завершать посівну кампанію і зможуть підготувати базу під високий і якісний урожай.

Довідка «Занімаем.Ру»: Створений 2000 року Россельхозбанк сьогодні є найбільшим кредитором АПК країни, входить в трійку лідерів рейтингу надійності найбільших банків, посідає четверте місце в банківській системі Росії за обсягом активів. У власності держави - 100% акцій банку.

Кредитний портфель Пермського регіонального філіалу перевищує 4 млрд. руб. Соня Коркодінова, спеціально для «Занімаем.Ру» 31 березня 2012 Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Хто повинен платити за шахраїв? Той, хто хоч раз ставав жертвою "карткового" шахрайства погодиться, що втратити гроші з ... Більше

Кредитний консультант - робота, обов'язки, вимоги У зв'язку з постійним розширенням і ... Більше

Банк НТБ - Національний торговий банк - кредити, послуги Про банк ВАТ «Національний торговий банк» (НТБ) був ... Більше

Автокредит від Ощадбанку стає доступнішим Ощадбанк поліпшив умови отримання автокредиту.Тепер придбати автомобіль без документів, що підтверджують працевлаштування та доходи, можливе за наявності ... Більше

У сукупному кредитному портфелі російських банків 15% - прострочена заборгованість 15 липня 2012 22:34 15% ... Більше

Популярне