Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » РОСАВТОБАНК кредитування малого і середнього бізнесу в 2012 році


РОСАВТОБАНК: кредитування малого та середнього бізнесу в 2012 році

Торговельні організації не зможуть отримати кредит в МСП Банку

Сьогоднішній гість редакції Занімаем.ру - Максим Командирів, керівник Департаменту клієнтського обслуговування РОСАВТОБАНКа. Як складуться стосунки кредитних організацій і підприємств малого і середнього бізнесу в 2012 році? Як правильно вибрати кредит?

І нарешті, від чого залежить позитивне рішення по кредитній заявці? Відповіді на ці та інші питання - в нашому інтерв'ю. Занімаем.ру: Максим Миколайович, як Ви оцінюєте сучасний стан ринку кредитування малого і середнього бізнесу в Росії?

Які напрямки розвитку, точки росту і тенденції будуть характерні для нього в 2012 році? 

Максим Командирів: У 2012 році ринок кредитування малого та середнього бізнесу набрав обертів після кризи. За даними Центрального Банку, в минулому році обсяг виданих бізнесу кредитів збільшився на 26% - це в два з гаком рази більше, ніж у 2010 році. Для порівняння, в РОСАВТОБАНКе в 2012 році обсяг кредитування підприємств зріс більш ніж на 75%.

  Великі компанії, підприємства малого та середнього бізнесу починають повертатися до своїх «замороженим» проектам і активніше користуються послугами банків.

Компаніям сьогодні легше отримати позикові кошти, ніж кілька років тому, при цьому терміни кредитування збільшуються, ставки не ростуть, тобто з'являється впевненість у завтрашньому дні, що визначає стратегію бізнесу на майбутнє. І в цьому році зростання кредитування, безперечно, збережеться. Треба відзначити і ще один важливий аспект - ріст держпідтримки.

Держпрограми кредитування, фонди сприяння бізнесу знову починають активну роботу. Однак сьогодні зовнішні фактори, в тому числі очікування нової хвилі кризи, дещо «охолодили» інтерес потенційних позичальників: ставки знову ростуть, а кількість позитивних рішень про видачу кредитних коштів знижується. Але ми впевнені, що це не стане тенденцією, і підприємці зможуть і далі дивитися в майбутнє досить упевнено.

Занімаем.ру: Як Ви оцінюєте ступінь поінформованості ваших клієнтів про можливість отримати кредит при підтримці державних програм і різних фондів сприяння малому і середньому бізнесу, про які Ви згадали?

Чи всі банки працюють з такими програмами, і чи всі клієнти можуть отримати до них доступ?

Максим Командирів: Ми завжди оперативно інформуємо наших потенційних позичальників про подібних програмах і особливих умовах через відкриті джерела - реклама, сайт, додаткові офіси і так далі. І, звичайно ж, повідомляємо про програми нашим діючим клієнтам - по електронній пошті, через Клієнт-банк, по телефону. З нашими діючими клієнтами ми спілкуємося постійно, і про всіх наших новинках вони дізнаються першими.

Що ж стосується участі в державних програмах, на жаль, далеко не всі банки можуть похвалитися таким партнерством. Так, в минулому році ми були учасниками державної програми «Фінансування для інновацій і модернізації», яку реалізує МСП Банк (раніше - РосБР). У рамках цієї програми ми пропонували кредити на інноваційні проекти та проекти модернізації на дуже вигідних умовах - на термін до 7 років за ставкою до 10% річних у рублях.

Цей проект був дуже цікавий і затребуваний клієнтами. До речі, партнерами МСП Банку за цією програмою були всього кілька десятків банків. Безперечно, отримати таку підтримку можуть не всі підприємства.

Для цього необхідно відповідати ряду вимог, які сформульовані автором проекту і банком-партнером. Про все це ми детально пишемо на сайті РОСАВТОБАНКа - www.rosavtobank.ru - і при наявності питань завжди готові проконсультувати. Занімаем.ру: Давайте припустимо, що починаючий бізнесмен готовий відкрити свою справу і збирається прийняти рішення про специфіку діяльності в залежності від доступності кредиту.

Чи можна виділити тип кредитних продуктів, які банки видають найбільш охоче? 

Максим Командирів: Сьогодні багато банки не кредитують старт-апи в чистому вигляді - якщо є тільки ідея, а працюючий бізнес відсутня. Такий проект має найбільшим ризиком для банків через відсутність реальних джерел погашення та / або забезпечення по кредиту. У такій ситуації підприємець може отримати кредит як фізична особа або оформити державні субсидії.

Якщо ж відкривається новий напрямок вже діючого бізнесу, ризики для банків знижуються, і в цьому випадку позичальникам доступна більшість кредитних програм. Що стосується безпосередньо РОСАВТОБАНКа, ми завжди готові розглянути широкий спектр проектів і сфер діяльності, і, як всім банкам, нам важливо розуміти, як буде забезпечений кредит, і за рахунок чого він буде погашатися.

Тут, до речі, на виручку приходять програми держпідтримки. Наприклад, ми стали партнером Фонду сприяння кредитуванню малого бізнесу Москви, з яким зараз співпрацюють близько 40 російських банків. Це реальна допомога бізнесу, оскільки Фонд надає поручительства за кредитами і банківським гарантіям.

Для молодого бізнесу, що розвивається при дефіциті власного забезпечення це особливо актуально. Необхідно також відзначити, що РОСАВТОБАНК не використовує систему «коробкових продуктів» - зі стандартним набором умов для всіх потенційних позичальників. Звичайно, в нашій лінійці є найактуальніші види програм: кредити для розвитку бізнесу, тендерні кредити, овердрафт для поповнення розрахункового рахунку, разові кредити та кредитні лінії.

І кожен з цих продуктів користується стабільним попитом: вибір залежить від сфери діяльності компанії, масштабів бізнесу та інших умов.

Не можна сказати, що тендерний кредит ми видаємо більш охоче, ніж на розвиток бізнесу. Все залежить від того, що саме необхідно компанії. Занімаем.ру: Звернемося до іншої ситуації.

Як компанії, яка ясно уявляє напрямки та інструменти свого розвитку, вибрати відповідний кредитний продукт і банк в умовах, коли маркетологи роблять все можливе, щоб їх не можна було порівняти? Як прийняти правильне рішення без ризику і побоювань, що краща пропозиція упущено?

Максим Командирів: В першу чергу, необхідно розуміти, для яких цілей береться кредит, і в будь-якому випадку вивчати ринок - пропозиції банків, умови надання кредитів, вимоги до позичальників. Наприклад, хтось готовий розглядати заявки від компаній, що працюють від шести місяців, хтось - не менше одного року. РОСАВТОБАНК відштовхується від півроку.

Але базові умови - аж ніяк не остаточні. Завжди необхідні особисті зустрічі співробітників банку та компанії-позичальника, на яких вам можуть запропонувати індивідуальні умови кредитування. Такі зустрічі потрібні для того, щоб визначитися, чи комфортно Вам буде співпрацювати з цим банком.

Процес вибору - складний, але визначальний етап.

Це дійсно дуже важливо, оскільки особисте враження і комфортне обслуговування вирішують багато чого. Занімаем.ру: На яку максимальну суму позики і максимальний термін кредитування можуть сьогодні розраховувати підприємства малого і середнього бізнесу? 

Максим Командирів: У кожного банку свої умови кредитування, і відрізнятися вони можуть істотно: терміни, ставки, забезпечення, умови погашення і так далі. Ми завжди готові йти назустріч клієнтам, так як, повторюся, для нас важливо, щоб клієнту було комфортно і зручно співпрацювати з РОСАВТОБАНКом. У нашому банку підприємства можуть отримати кредит на строк до трьох років за ставкою від 11% річних у рублях і від 8% річних у валюті.

За програмою «Кредитування бізнесу» обсяг фінансування може скласти до 70 млн. рублів, а в окремих випадках ми готові розглядати і більш великі заявки. За тендерному кредиту, який необхідний для забезпечення заявки підприємства у відкритих державних конкурсах, ми надаємо до 3 млн. рублів на строк до шести місяців за ставкою від 11% річних у рублях.  Занімаем.ру: Якщо звернутися до самого процесу одержання кредиту, чи можна говорити про те, що банки рухаються до його спрощенню - наприклад, до скорочення кількості необхідних документів і час розгляду заявки?

Максим Командирів: Ми прагнемо до того, щоб співпраця з РОСАВТОБАНКом було максимально комфортним, і намагаємося спростити процес підготовки документів. Так, їх актуальний список завжди є на сайті нашого банку. З сайту також можна відправити заявку на кредит, отримавши яку, ми зв'язуємося з клієнтом для подальших консультацій.

Важливий момент - для розгляду кредитної заявки клієнту не потрібно відкривати розрахунковий рахунок у РОСАВТОБАНКе - він знадобиться тільки після одержання схвалення.

Ми йдемо назустріч і в питанні застав. Наприклад, в якості забезпечення кредиту можуть виступати товари в обороті, комерційна і житлова нерухомість, обладнання, автотранспорт, особисте майно позичальника, можливо і змішане забезпечення.  Занімаем.ру: Як тільки клієнт успішно завершує збір документів та оформлення заявки на кредит, єдиним нагальним питанням залишається один: схвалять чи що?

І завжди хочеться знати: на що банки звертають особливу увагу, який фактор виявиться ключовим для прийняття позитивного рішення?

Максим Командирів: На цьому етапі важливими можуть бути кілька аспектів. По-перше, відповідність позичальника вимогам банку: термін діяльності, галузь, місцезнаходження, наявність інших кредитів та їх статус. Зазвичай, ці нюанси вказуються в заявках на кредит.

По-друге, надання повного і точного пакету документів.

Найчастіше, саме тут буває багато нарікань і складнощів.

Настільки ж важливі варіанти забезпечення та джерела погашення кредиту, так як в питанні застави далеко не всі банки готові йти назустріч позичальникам. Безперечно, враховується і кредитна історія підприємства. Якщо всі ці параметри дотримані, то ймовірність схвалення кредиту істотно підвищується.

Занімаем.ру: Значить, у підприємств малого та середнього бізнесу теж існують кредитні історії?

Розкажіть, будь ласка, де вони зберігаються і як впливають на рішення банку про видачу нового кредиту.

Максим Командирів: Кредитна історія підприємства, звичайно, впливає на рішення про видачу кредиту, хоча, можливо, і не є настільки серйозним чинником, як кредитні історії фізичних осіб. Ці дані, як і інформація про приватних осіб, централізовано зберігаються в бюро кредитних історій, наприклад, в НБКИ, і банки по необхідності можуть запросити дані по конкретній юридичній особі. Занімаем.ру: Максим Миколайович, підводячи підсумок нашої розмови, як би Ви сформулювали основні переваги кредитування малого та середнього бізнесу в Росавтобанке?

Максим Командирів: Наша головна перевага - як би банально не звучало - це щира увага і інтерес до кожного клієнта. Ми намагаємося приділити максимум часу як постійним, так і новим клієнтам нашого Банку, намагаємося відповісти на всі їхні запитання. Ми зацікавлені в тому, щоб наша співпраця була комфортним, довгим, чесним і взаємовигідним.

Ми готові обговорювати проблеми, можливості та цілі з кожним потенційним позичальником. Наприклад, графік погашення ми розробляємо індивідуально, враховуючи особливості бізнесу.

Дуже гнучко, як уже говорилося, підходимо до питання забезпечення - заставодавцями можуть виступати навіть фізичні особи. Намагаємося оперативно розглядати заявки - термін відповіді складає не більше 7 робочих днів, а часто набагато швидше. Найголовніше ж, мабуть, це комфортні умови роботи з нами і високий рівень обслуговування.

Вже 2 роки поспіль РОСАВТОБАНК - кращий банк Росії за рівнем обслуговування клієнтів за результатами «Народного рейтингу» на порталі Банкі.ру. Це почесне звання ми заслужили, завдяки відгукам наших клієнтів, високо оцінюють професіоналізм команди РОСАВТОБАНКа. Ми дуже цінуємо цю довіру і виправдовуємо його щоденною працею. Олена Кузнєцова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Хоум Кредит спростив всю наявну клієнтську документацію 28 серпня 2012 20:44 У документах для клієнтів від Банку Хоум Кредит ... Більше

Асоціація російських банків хоче внести банкрутів по роздрібних кредитах в "чорний список" 16 квітня 2012 11:32 Асоціація російських ... Більше

Відмінності кредитних і дебетових карт Банківські карти бувають двох видів: дебетові та кредитні.На дебетову (розрахункову) ... Більше

Росгосстрах готується вивести на ринок іпотечні кредити 16 вересня 2012 11:08 На початку вересня ... Більше

Банк Москви пропонує знижку 30% на процентну ставку за кредитом, оформленим до 31 серпня 24 липня 2012 6:25 Банк Москви нагадує: ... Більше

Популярне