Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Проект Ділове середовище Ощадбанку кредити і розвиток бізнесу


Проект "Ділове середовище" Ощадбанку: кредити і розвиток бізнесу

Проект Ділове середовище Ощадбанку кредити і розвиток бізнесу

Сергій Борисов, віце-президент з розвитку малого бізнесу ВАТ «Ощадбанк Росії», продовжує розповідь про ініціативи найбільшого банку країни з розвитку та підтримки вітчизняного підприємництва. Проект «Ділове середовище», Центри розвитку бізнесу і безліч актуальних кредитних продуктів поступово перетворюють Ощадбанк в структуру, аналогів якої на банківському ринку немає. Занімаем.ру: Загальновідомо, що Ощадбанк Росії є активним кредитором російського малого та середнього бізнесу.

Сергій Ренатовіч, не могли б Ви зупинитися на найбільш цікавих або популярних кредитних пропозиціях Ощадбанку, які можуть зацікавити представників МСБ?

Сергій Борисов: Ви маєте рацію, сьогодні Ощадбанк пропонує широку, постійно актуалізуються під дійсні потреби підприємців лінійку сучасних банківських продуктів (більше 10 позицій) для успішного розвитку бізнесу. І попит на ці продукти постійно зростає. Сьогодні малий бізнес, в галузевій структурі якого як і раніше поки лідирує торговий сектор, в першу чергу, орієнтований не на довгострокове інвестиційне кредитування, а на короткі оборотні кредити і беззаставне експрес-кредитування.

Так, в даний час високо затребувані кредити серії «експрес», що не вимагають застави («Кредит« Довіра ») або не припускають повного покриття заставою суми кредиту (наприклад, кредити« Бізнес-оборот »,« Бізнес-інвест »), а також продукти під заставу майна («Бізнес-авто»).

Особливою популярністю користується беззаставний «Кредит« Довіра »: до 3 млн. рублів протягом 3 днів. Ми видаємо один такий кредит в хвилину. Ощадбанк також розробив унікальні кредитні пропозиції для старту та розвитку малого бізнесу - «Бізнес-старт» і «Бізнес-проект», що не мають аналогів на банківському ринку.

  Кредитний продукт «Бізнес-старт» передбачає кредитування початківця бізнесу і дозволяє майбутньому підприємцю (у віці від 20 років) отримати фінансування на запуск бізнесу по заздалегідь прорахованої і успішної бізнес-моделі («Бізнес-старт» - пілотний проект, він стартував в грудні) . Кредитний продукт «Бізнес-проект» спрямований на розширення і модернізацію діючого бізнесу клієнта (іншими словами - інвестиційне кредитування), а також диверсифікацію і відкриття нових напрямків діяльності (проектне фінансування). Це довгостроковий кредит - до 10 років.

Пілотний проект стартував в лютому цього року.

В даний час його впроваджують в підрозділах Середньоросійської, Волго-Вятського і Північно-Західного банків ВАТ «Ощадбанк Росії». Після завершення тестування Банк планує до кінця 2012 - початку 2013 років впровадити продукт «Бізнес-проект» у всій мережі філій.  Занімаем.ру: Нещодавно було створено ЗАТ «Ділове середовище» - спеціальне дочірнє товариство ВАТ «Ощадбанк Росії», яке є оператором нової програми «Ділове середовище».

Розкажіть, будь ласка, про це масштабному проекті.

Сергій Борисов: В осяжному майбутньому Ощадбанк буде не тільки банком, але і групою сервісних компаній, що надає, в тому числі, повний спектр послуг для малого та середнього бізнесу. Крім звичних банківських, це будуть і всі нефінансові послуги, що сприяють розвитку і підтримки підприємництва. Тепер, користуючись послугами Ощадбанку, наші клієнти зможуть в онлайн-режимі управляти фірмою та персоналом, взаємодіяти з державою, підвищувати власну кваліфікацію, набувати на пільгових умовах програмні і інформаційні продукти, шукати партнерів і товари, укладати угоди і багато іншого.

Нові нефінансові послуги Ощадбанк почне пропонувати вже в 2012 році, поступово розширюючи їх спектр.

Цей намір якраз і втілено у відкритті програми «Ділова середу» - унікальної групи проектів, які спрямовані на створення нової комплексної технологічної інфраструктури для російського бізнесу.

Основним завданням «Діловий Середовища» є розвиток підприємництва в Росії. За кількістю об'єктів малого та середнього бізнесу Росія відстає від багатьох країн світу. Слабкий розвиток МСБ веде до відсутності конкуренції, а, отже, - до високих цін і низької якості послуг.

При цьому підприємницький потенціал населення Росії високий, а на ринку залишається безліч незаповнених ніш.

Чому ж люди не йдуть в малий бізнес? Перешкоди є і у свідомості людей, і в їх реальному досвіді - їм заважають такі фактори як інертність і генетичний страх, необізнаність та бюрократичні бар'єри, правова незахищеність і відсутність довіри до партнерів. Тому «Ділове середовище» повинна досягти наступних цілей щодо потенційних підприємців: - пояснити зрозумілі особисті вигоди (розбагатіти, самореалізуватися) від відкриття власного бізнесу; збудити бажання стати підприємцем; - за допомогою тестування оцінити шанси клієнта на успіх у підприємництві, показати лакуни в освіті та шляхи їх заповнення; - зорієнтувати клієнта в маркетингових можливостях і гуманітарних перспективах різних видів бізнесу, допомогти йому підібрати адекватне заняття; - усунути бар'єри страху і невпевненості і простимулювати клієнта до конкретних дій по реєстрації підприємства або покупці стартапу.

Занімаем.ру: Сергій Ренатовіч, для чого ця програма потрібна власникам малого і середнього бізнесу?

Сергій Борисов: Для бізнесу «Ділове середовище» - це, в першу чергу, нові клієнти та партнери, це доступні консалтингові послуги та віддалене бухгалтерське і аудиторське обслуговування, це джерело цінної інформації і миттєвий доступ до аналітики і офіційних документів. Оскільки всі учасники програми проходять перевірку на благонадійність, вони зможуть без вагань довіряти один одному, знаючи, що Банк допоможе їм виключити всі ризики. «Ділове середовище" враховує все: і рух по рахунках своїх учасників, і різні форми партнерських зв'язків між ними, і їхні інтереси в соціальних мережах. Надійно дотримуючись таємність цієї інформації, аналітична система «Діловий середовища» складає на її основі інтегральний соціально-фінансовий профіль клієнта.

Таким чином, розширюється розуміння потреб клієнта, його можливостей і перспектив розвитку. Програма «Ділове середовище» заснована на реалізації близько 20 проектів. Її ключовими компонентами є: - довірена соціальна мережа, якою належить стати новим авторитетним ЗМІ; - школа дистанційної бізнес-освіти; - магазин online-додатків, сервісів, аналітичних та інформаційних матеріалів, в тому числі в мобільних форматах; - майданчики B2B-і В2С -торгівлі; - дистанційна продаж банківських продуктів та послуг.

Занімаем.ру: Розкажіть, будь ласка, докладніше про ці компонентах.

Сергій Борисов: Звичайно. Почнемо з довіреної соціальної мережі, яка формується на принципах юридичної вірогідності учасників та їх інформаційної захищеності. У цій мережі не буде «анонімів», тут всі користувачі - справжні люди зі справжніми іменами.

Вся інформація про них відома і перевірена, але надійно захищена від небажаного доступу. Ця соціальна мережа не схожа на всі інші - вона приносить відчутну користь своїм учасникам, дає їм реальні преференції в бізнесі і приносить матеріальну вигоду, відкриває нові можливості для формування галузевих і професійних альянсів, пошуку співробітників, укладення надійних угод.

Школа «Діловий середовища» - другий компонент програми - на ранніх стадіях виявляє підприємницькі таланти і вибудовує індивідуальну програму навчання. Цей проект надасть можливість зручного дистанційного отримання знань і консультацій в усіх напрямках бізнесу, до якої б галузі не ставилися ініціативи підприємців. Доступні кожному учаснику професійні курси навчання і системи тестування шикуються в зручну програму гармонійного розвитку особистості.

Школа запропонує матеріали для всіх методів e-Learning: онлайн-присутність на лекціях гуру економіки, вебінари з бізнес-планування, проходження практики в діючих компаніях, інтерактивні ігри та сертифікування учнів за міжнародними стандартами. Школа «Діловий середовища» відразу приверне дистанційних студентів з регіонів, де немає інших можливостей здобути бізнес-освіту, і крім того, надасть безпрецедентну кількість курсів безкоштовно.

Наступний компонент - зручний магазин онлайн-додатків - буде включати пакети програм, що автоматизують процеси бухгалтерської та податкової звітності, бізнес-аналітику та управління фінансами. Відомо, що саме цих складнощів бояться багато потенційних підприємці - тепер бізнес стане для них простим. Всі інструменти, необхідні їм у їх діяльності, стануть доступні за невисоку орендну плату.

Тут же будуть інформаційні матеріали в онлайн-форматах і будь-які послуги, які одні учасники «Діловий середовища» зможуть запропонувати іншим у вигляді додатків. Нарешті, за допомогою торгових майданчиків B2B і В2С учасники програми зможуть продавати один одному свої товари безпосередньо.

Це буде біржа з функціями інтернет-аукціону та інтегрованого електронного документообігу. Занімаем.ру: Які перспективи роботи програми «Ділове середовище»?

Сергій Борисов: Поступово накопичивши масив даних, системи «Діловий середовища» будуть моделювати потреби самих різних груп клієнтів, виявляти недоліки у розвитку галузей і регіонів та планувати, як усунути диспропорції. Кожному конкретному учасникові ми зможемо обгрунтовано пропонувати необхідні продукти в потрібний момент, постачаючи його аналітикою, консалтингом і експертизою з розвитку бізнесу. «Ділове середовище» укладе договори з великими федеральними постачальниками на реалізацію їх послуг через «Ділову середу», що дозволить малому бізнесу отримувати відчутні знижки на обслуговування. Всі партнери будуть формувати спеціалізований контент в зоні своєї компетенції, щоб учасники «Діловий середовища» завжди могли знайти найактуальнішу інформацію в цікавлять їх областях.

Занімаем.ру: Ще один комплексний проект Ощадбанку для малого бізнесу - це Центри розвитку бізнесу. Як він розвивається сьогодні?

Сергій Борисов: Центри розвитку бізнесу, або ЦРЛ, - це спеціалізовані підрозділи ВАТ «Ощадбанк Росії» якісно нового формату. Їх принциповою відмінністю від класичних офісів є створення інфраструктури доступу підприємців до нефінансових послуг, вдобавок до фінансування та комплексного банківського обслуговування, з урахуванням специфіки їх діяльності. У Центрах розвитку бізнесу підприємці, крім фінансових послуг, зможуть отримати від Ощадбанку та його партнерів, в тому числі бізнес-об'єднань, доступ до додаткових сервісів: семінарам та конференціям, освітнім програмам, розгорнутим консультацій з банківського обслуговування, юридичним і податковим консультаціям, скористатися програмами державної підтримки і так далі.

ЦРЛ, по суті, стане «одним вікном» - підприємець отримає можливість скористатися широким спектром послуг для ведення бізнесу: від навчання початковим підприємницьким навичкам та реєстрації бізнесу до підвищення кваліфікації і фінансування нових проектів. До справжнього моменту в Росії працюють близько 30 Центрів розвитку бізнесу, в тому числі в Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Сочі, Ульяновську. До 2013 року ми плануємо відкрити Центр розвитку бізнесу в кожному місті з чисельністю населення понад 100 тисяч чоловік.

Занімаем.ру: Сергій Ренатовіч, давайте поговоримо про декілька унікальних продуктах Ощадбанку.

Початківці підприємці часто шукають можливість взяти кредит на відкриття бізнесу, чи надає такі кредити Ощадбанк?

Сергій Борисов: Так, це унікальний для банківського ринку проект «Бізнес-старт», про який я вже коротко згадував. Охочому почати свій бізнес Ощадбанк пропонує вибір готових рішень з брендовою і не брендової франшизі, що вже зарекомендували себе на ринку. Підприємець може відкрити ресторан швидкого харчування, магазин, салон краси, дитячий клуб і так далі.

В якості готового бізнес-рішення можна вибрати і один з видів нестаціонарного бізнесу - мобільні торгові та сервісні платформи, що розробляються спільно з Опора Росії та галузевими спілками. Майбутній підприємець сьогодні може пройти безкоштовний навчальний курс на сайті Ощадбанку, а потім вибрати готове рішення і отримати кредит. Базові параметри такого кредиту: сума до 3 мільйонів рублей? (але не більше 80% від обсягу коштів, необхідних для запуску бізнесу) на термін до 3,5 років.

Забезпеченням по кредиту «Бізнес-старт» є застава придбаного майна і поручительство фізичної особи.

  Географія пілотного проекту постійно розширюється: на початок року було охоплено 30 найбільших міст Росії, сьогодні вже майже в два рази більше - 57.

  Зараз наші зусилля зосереджені на тому, щоб можливість відкрити власну справу за допомогою Ощадбанку стала доступна максимально широкому колу зацікавлених осіб. Так, нещодавно ми знизили вимоги до віку позичальника - з 25 до 20 років, частка участі в проекті власними коштами підприємця також знижена з 30 до 20%. З вересня 2012 року починаючим підприємцям будуть також пропонуватися готові не франчайзингові рішення, розроблені Ощадбанком спільно з партнерами, в тому числі Опора Росії, і галузевими спілками.

Пропоновані готові рішення будуть представляти із себе бізнес-плани, які містять основні параметри створюваного бізнесу, а також докладний алгоритм дій на стадії оформлення, запуску та подальшого ведення бізнесу.

На початковому етапі в рамках кредитного продукту «Бізнес-старт» будуть доступні такі готові рішення, як перукарня, кондитерська, хлібопекарня, салон краси, кейтерінгова або клінінгова компанія. Надалі в наших планах запропонувати максимально широкий спектр аналогічних готових рішень для задоволення попиту з боку потенційних підприємців - наших клієнтів. До речі, у вже згаданих Центрів розвитку бізнесу програма семінарів дуже насичена і орієнтована, в тому числі, на починаючих підприємців, які створюють бізнес «з нуля».

Занімаем.ру: Чи продовжує Ощадбанк видачу кредитів за програмою «Приватизація для малого та середнього бізнесу»?

Сергій Борисов: З кінця червня 2012 року в лінійці кредитних продуктів ВАТ «Ощадбанк Росії» для малого бізнесу відбулися зміни. Зокрема, продукт «Приватизація для малого бізнесу» був об'єднаний з продуктом «Бізнес-нерухомість» (в даний час його пропонують під загальною назвою «Бізнес-нерухомість»). Кредитний продукт надається позичальникам зі сфери малого бізнесу на купівлю комерційної нерухомості, в тому числі купується в рамках державних програм по приватизації, під її ж заставу.

  Продукт надається у всіх підрозділах ВАТ «Ощадбанк Росії», які здійснюють обслуговування клієнтів малого бізнесу.

В якості основних переваг можна виділити максимальний термін кредитування, який становить 10 років, відсутність вимог з надання іншого забезпечення, а також можливість придбання споруджуваних об'єктів нерухомості, майнових комплексів та земельних ділянок.  Занімаем.ру: Білорусь свого часу спробувала пом'якшити наслідки кризи за допомогою спільної з Ощадбанком кредитної програми «На придбання техніки білоруського виробництва». Частину відсотків по позиці відшкодовувало Уряд Республіки Білорусь.

Чи діє ще ця програма?

Сергій Борисов: Програма діє з жовтня 2009 року, і продовжується кожний наступний рік. Кредит видається позичальникам-юридичним особам або індивідуальним підприємцям, резидентам РФ, що є кінцевим споживачем техніки білоруського виробництва, або лізинговим компаніям. Мета кредитування - придбання нової техніки, виробленої конкретними заводами на території Республіки Білорусь.

Що стосується терміну кредитування, він встановлюється у відповідності з нормативними документами Ощадбанку Росії з кредитування юридичних осіб та ВП на цілі вкладення у необоротні активи, але не більше, ніж на 5 років.

Максимальна сума кредиту складає не більше 85% вартості товарів. Початковий внесок повинен бути рівний щонайменше 15% вартості товару. Процентна ставка по цій кредитній програмі визначається відповідно до процентною політикою Ощадбанку Росії.

Частину процентної ставки (у розмірі облікової ставки Банку Росії, що діє на момент видачі кредиту / траншу) сплачується (компенсується) Міністерством Фінансів РБ.

Занімаем.ру: Мені відомо, що Ощадбанк пропонує вигідні бізнес-овердрафтні кредити МСБ, розкажіть про даному реченні. 

Сергій Борисов: В даний час в Банку розроблений і проходить тестування продукт «Бізнес-овердрафт» для малого бізнесу. При цьому, продукт надається як клієнтам, які вже мають розрахунковий рахунок, так і поки не обслуговуються в Ощадбанку. До основних переваг продукту можна віднести відсутність вимог до надання застави, можливість відкриття ліміту овердрафту на основі оборотів клієнта в інших комерційних банках, а також адаптованість умов продукту під специфіку роботи малих підприємств.

  Впровадження продукту в філіальної мережі Банку заплановано на 3-4 квартал 2012 року. Занімаем.ру: Як правило, для того, щоб отримати кредит, потрібен певний заставне забезпечення, а чи є у Ощадбанку кредитні програми, які не вимагають застави?

Сергій Борисов: Розуміючи специфіку малого бізнесу в Росії, Ощадбанк у частині заставної політики більш гнучкий до клієнтів малого бізнесу, ніж до інших категорій корпоративних позичальників. Так, перелік прийнятого за кредитами малого бізнесу майна істотно ширше, а вимоги до забезпечення м'якше. Крім стандартних видів забезпечення, прийнятих у заставу, - таких, як комерційна нерухомість, обладнання, товарно-матеріальні цінності, - Банк приймає в забезпечення і особисте майно власників бізнесу, що найчастіше вирішує проблему пошуку відповідного застави.

  Крім того, в лінійці кредитних продуктів Банку присутні продукти, або взагалі не вимагають застави (наприклад, «Кредит« Довіра, «Бізнес-довіру»), або не потребують повного покриття заставою суми кредиту («Бізнес-оборот», «Бізнес-інвест »), а також продукти під заставу майна (« Бізнес-авто »,« Бізнес-актив »,« Бізнес-нерухомість »).

  Таким чином, гнучкі вимоги до забезпечення дозволяють позичальникові залежно від кожної конкретної ситуації підібрати для себе оптимальну схему кредитування.

Занімаем.ру: Які існуючі обмеження за беззаставними кредитами?

Сергій Борисов: «Кредит« Довіра »видається на строк до трьох років на суму до 3 млн. руб. (До березня поріг дорівнював 2 млн. руб., Але був збільшений). Термін розгляду кредитної заявки - до трьох робочих днів. Всі умови дуже лояльні.

Потрібно всього один поручитель, термін ведення бізнесу від трьох місяців. Кредит «Довіра» надається власникам бізнесу, індивідуальним підприємцям і малим підприємствам з річною виручкою до 60 млн. рублів.

Занімаем.ру: Сергій Ренатовіч, на завершення розмови хотілося б дізнатися, які на сьогоднішній день тенденції розвитку ринку кредитування малого і середнього бізнесу.

Сергій Борисов: На наш погляд, основним драйвером, який буде впливати на розвиток ринку, є активна взаємодія банків з підприємницькими об'єднаннями та інфраструктурою державної підтримки, в тому числі, з фондами підтримки малого бізнесу в частині надання гарантій у процесі фінансування. Також, одним з важливих моментів буде виступати програма лояльності для добре зарекомендували себе клієнтів з підвищеними сумами і термінами кредитування. Можливим обмеженням ми бачимо лише загальну економічну ситуацію в країні, яка в даний час виглядає досить сприятливою для зростання ринку.

Що стосується Ощадбанку, то у нас буде розширюватися продуктова лінійка «Кредитною фабрики».

З квітня цього року запущено пілотний цільовий кредит «Експрес-авто» (кредит на придбання автотранспорту).

Причому, транспорт, придбаний в кредит, може бути як використаний в бізнесі, так і оформлений на власника для особистого користування. Також планується впровадження в тестовому режимі програми «Експрес-актив» (кредит на придбання обладнання). Новий спеціальний кредитний продукт «Бізнес-гарантія», що враховує специфіку малих підприємств, планується до пілотного запуску в III кварталі.

Я вже згадав про програми лояльності як про важливий чинник, впливає на розвиток цього ринку.

Тому ми також будемо розвивати програми лояльності для наших клієнтів. Артем Аношкіна, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Алтайенергобанк впевнений в тому, що співпрацювати з Поштою Росії необхідно 25 квітня 2012 20:03 Алтайенергобанк підтримав ті ... Більше

Іпотека без первісного внеску, банки, іпотечне кредитування Іпотека ... Когось вона вже ощасливила, а для когось ... Більше

Що регулює Російський Федеральний Закон "Про кредитні історії" ФЗ "Про кредитні історії" регулює правовідносини в сфері формування, ... Більше

Картки із кредитним лімітом Кредитні карти все міцніше входять в ... Більше

Банк АвтоВАЗбанк г Тольятті - вклади, кредити, послуги Про банк АвтоВАЗбанк був утворений в 1988 році в Тольятті і ... Більше

Популярне