Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Проект Ділове середовище Ощадбанку кредити і розвиток бізнесу


Проект "Ділове середовище" Ощадбанку: кредити і розвиток бізнесу

Проект Ділове середовище Ощадбанку кредити і розвиток бізнесу

Сергій Борисов, віце-президент з розвитку малого бізнесу ВАТ «Ощадбанк Росії», продовжує розповідь про ініціативи найбільшого банку країни з розвитку та підтримки вітчизняного підприємництва. Проект «Ділове середовище», Центри розвитку бізнесу і безліч актуальних кредитних продуктів поступово перетворюють Ощадбанк в структуру, аналогів якої на банківському ринку немає. Занімаем.ру: Загальновідомо, що Ощадбанк Росії є активним кредитором російського малого та середнього бізнесу.

Сергій Ренатовіч, не могли б Ви зупинитися на найбільш цікавих або популярних кредитних пропозиціях Ощадбанку, які можуть зацікавити представників МСБ?

Сергій Борисов: Ви маєте рацію, сьогодні Ощадбанк пропонує широку, постійно актуалізуються під дійсні потреби підприємців лінійку сучасних банківських продуктів (більше 10 позицій) для успішного розвитку бізнесу. І попит на ці продукти постійно зростає. Сьогодні малий бізнес, в галузевій структурі якого як і раніше поки лідирує торговий сектор, в першу чергу, орієнтований не на довгострокове інвестиційне кредитування, а на короткі оборотні кредити і беззаставне експрес-кредитування.

Так, в даний час високо затребувані кредити серії «експрес», що не вимагають застави («Кредит« Довіра ») або не припускають повного покриття заставою суми кредиту (наприклад, кредити« Бізнес-оборот »,« Бізнес-інвест »), а також продукти під заставу майна («Бізнес-авто»).

Особливою популярністю користується беззаставний «Кредит« Довіра »: до 3 млн. рублів протягом 3 днів. Ми видаємо один такий кредит в хвилину. Ощадбанк також розробив унікальні кредитні пропозиції для старту та розвитку малого бізнесу - «Бізнес-старт» і «Бізнес-проект», що не мають аналогів на банківському ринку.

  Кредитний продукт «Бізнес-старт» передбачає кредитування початківця бізнесу і дозволяє майбутньому підприємцю (у віці від 20 років) отримати фінансування на запуск бізнесу по заздалегідь прорахованої і успішної бізнес-моделі («Бізнес-старт» - пілотний проект, він стартував в грудні) . Кредитний продукт «Бізнес-проект» спрямований на розширення і модернізацію діючого бізнесу клієнта (іншими словами - інвестиційне кредитування), а також диверсифікацію і відкриття нових напрямків діяльності (проектне фінансування). Це довгостроковий кредит - до 10 років.

Пілотний проект стартував в лютому цього року.

В даний час його впроваджують в підрозділах Середньоросійської, Волго-Вятського і Північно-Західного банків ВАТ «Ощадбанк Росії». Після завершення тестування Банк планує до кінця 2012 - початку 2013 років впровадити продукт «Бізнес-проект» у всій мережі філій.  Занімаем.ру: Нещодавно було створено ЗАТ «Ділове середовище» - спеціальне дочірнє товариство ВАТ «Ощадбанк Росії», яке є оператором нової програми «Ділове середовище».

Розкажіть, будь ласка, про це масштабному проекті.

Сергій Борисов: В осяжному майбутньому Ощадбанк буде не тільки банком, але і групою сервісних компаній, що надає, в тому числі, повний спектр послуг для малого та середнього бізнесу. Крім звичних банківських, це будуть і всі нефінансові послуги, що сприяють розвитку і підтримки підприємництва. Тепер, користуючись послугами Ощадбанку, наші клієнти зможуть в онлайн-режимі управляти фірмою та персоналом, взаємодіяти з державою, підвищувати власну кваліфікацію, набувати на пільгових умовах програмні і інформаційні продукти, шукати партнерів і товари, укладати угоди і багато іншого.

Нові нефінансові послуги Ощадбанк почне пропонувати вже в 2012 році, поступово розширюючи їх спектр.

Цей намір якраз і втілено у відкритті програми «Ділова середу» - унікальної групи проектів, які спрямовані на створення нової комплексної технологічної інфраструктури для російського бізнесу.

Основним завданням «Діловий Середовища» є розвиток підприємництва в Росії. За кількістю об'єктів малого та середнього бізнесу Росія відстає від багатьох країн світу. Слабкий розвиток МСБ веде до відсутності конкуренції, а, отже, - до високих цін і низької якості послуг.

При цьому підприємницький потенціал населення Росії високий, а на ринку залишається безліч незаповнених ніш.

Чому ж люди не йдуть в малий бізнес? Перешкоди є і у свідомості людей, і в їх реальному досвіді - їм заважають такі фактори як інертність і генетичний страх, необізнаність та бюрократичні бар'єри, правова незахищеність і відсутність довіри до партнерів. Тому «Ділове середовище» повинна досягти наступних цілей щодо потенційних підприємців: - пояснити зрозумілі особисті вигоди (розбагатіти, самореалізуватися) від відкриття власного бізнесу; збудити бажання стати підприємцем; - за допомогою тестування оцінити шанси клієнта на успіх у підприємництві, показати лакуни в освіті та шляхи їх заповнення; - зорієнтувати клієнта в маркетингових можливостях і гуманітарних перспективах різних видів бізнесу, допомогти йому підібрати адекватне заняття; - усунути бар'єри страху і невпевненості і простимулювати клієнта до конкретних дій по реєстрації підприємства або покупці стартапу.

Занімаем.ру: Сергій Ренатовіч, для чого ця програма потрібна власникам малого і середнього бізнесу?

Сергій Борисов: Для бізнесу «Ділове середовище» - це, в першу чергу, нові клієнти та партнери, це доступні консалтингові послуги та віддалене бухгалтерське і аудиторське обслуговування, це джерело цінної інформації і миттєвий доступ до аналітики і офіційних документів. Оскільки всі учасники програми проходять перевірку на благонадійність, вони зможуть без вагань довіряти один одному, знаючи, що Банк допоможе їм виключити всі ризики. «Ділове середовище" враховує все: і рух по рахунках своїх учасників, і різні форми партнерських зв'язків між ними, і їхні інтереси в соціальних мережах. Надійно дотримуючись таємність цієї інформації, аналітична система «Діловий середовища» складає на її основі інтегральний соціально-фінансовий профіль клієнта.

Таким чином, розширюється розуміння потреб клієнта, його можливостей і перспектив розвитку. Програма «Ділове середовище» заснована на реалізації близько 20 проектів. Її ключовими компонентами є: - довірена соціальна мережа, якою належить стати новим авторитетним ЗМІ; - школа дистанційної бізнес-освіти; - магазин online-додатків, сервісів, аналітичних та інформаційних матеріалів, в тому числі в мобільних форматах; - майданчики B2B-і В2С -торгівлі; - дистанційна продаж банківських продуктів та послуг.

Занімаем.ру: Розкажіть, будь ласка, докладніше про ці компонентах.

Сергій Борисов: Звичайно. Почнемо з довіреної соціальної мережі, яка формується на принципах юридичної вірогідності учасників та їх інформаційної захищеності. У цій мережі не буде «анонімів», тут всі користувачі - справжні люди зі справжніми іменами.

Вся інформація про них відома і перевірена, але надійно захищена від небажаного доступу. Ця соціальна мережа не схожа на всі інші - вона приносить відчутну користь своїм учасникам, дає їм реальні преференції в бізнесі і приносить матеріальну вигоду, відкриває нові можливості для формування галузевих і професійних альянсів, пошуку співробітників, укладення надійних угод.

Школа «Діловий середовища» - другий компонент програми - на ранніх стадіях виявляє підприємницькі таланти і вибудовує індивідуальну програму навчання. Цей проект надасть можливість зручного дистанційного отримання знань і консультацій в усіх напрямках бізнесу, до якої б галузі не ставилися ініціативи підприємців. Доступні кожному учаснику професійні курси навчання і системи тестування шикуються в зручну програму гармонійного розвитку особистості.

Школа запропонує матеріали для всіх методів e-Learning: онлайн-присутність на лекціях гуру економіки, вебінари з бізнес-планування, проходження практики в діючих компаніях, інтерактивні ігри та сертифікування учнів за міжнародними стандартами. Школа «Діловий середовища» відразу приверне дистанційних студентів з регіонів, де немає інших можливостей здобути бізнес-освіту, і крім того, надасть безпрецедентну кількість курсів безкоштовно.

Наступний компонент - зручний магазин онлайн-додатків - буде включати пакети програм, що автоматизують процеси бухгалтерської та податкової звітності, бізнес-аналітику та управління фінансами. Відомо, що саме цих складнощів бояться багато потенційних підприємці - тепер бізнес стане для них простим. Всі інструменти, необхідні їм у їх діяльності, стануть доступні за невисоку орендну плату.

Тут же будуть інформаційні матеріали в онлайн-форматах і будь-які послуги, які одні учасники «Діловий середовища» зможуть запропонувати іншим у вигляді додатків. Нарешті, за допомогою торгових майданчиків B2B і В2С учасники програми зможуть продавати один одному свої товари безпосередньо.

Це буде біржа з функціями інтернет-аукціону та інтегрованого електронного документообігу. Занімаем.ру: Які перспективи роботи програми «Ділове середовище»?

Сергій Борисов: Поступово накопичивши масив даних, системи «Діловий середовища» будуть моделювати потреби самих різних груп клієнтів, виявляти недоліки у розвитку галузей і регіонів та планувати, як усунути диспропорції. Кожному конкретному учасникові ми зможемо обгрунтовано пропонувати необхідні продукти в потрібний момент, постачаючи його аналітикою, консалтингом і експертизою з розвитку бізнесу. «Ділове середовище» укладе договори з великими федеральними постачальниками на реалізацію їх послуг через «Ділову середу», що дозволить малому бізнесу отримувати відчутні знижки на обслуговування. Всі партнери будуть формувати спеціалізований контент в зоні своєї компетенції, щоб учасники «Діловий середовища» завжди могли знайти найактуальнішу інформацію в цікавлять їх областях.

Занімаем.ру: Ще один комплексний проект Ощадбанку для малого бізнесу - це Центри розвитку бізнесу. Як він розвивається сьогодні?

Сергій Борисов: Центри розвитку бізнесу, або ЦРЛ, - це спеціалізовані підрозділи ВАТ «Ощадбанк Росії» якісно нового формату. Їх принциповою відмінністю від класичних офісів є створення інфраструктури доступу підприємців до нефінансових послуг, вдобавок до фінансування та комплексного банківського обслуговування, з урахуванням специфіки їх діяльності. У Центрах розвитку бізнесу підприємці, крім фінансових послуг, зможуть отримати від Ощадбанку та його партнерів, в тому числі бізнес-об'єднань, доступ до додаткових сервісів: семінарам та конференціям, освітнім програмам, розгорнутим консультацій з банківського обслуговування, юридичним і податковим консультаціям, скористатися програмами державної підтримки і так далі.

ЦРЛ, по суті, стане «одним вікном» - підприємець отримає можливість скористатися широким спектром послуг для ведення бізнесу: від навчання початковим підприємницьким навичкам та реєстрації бізнесу до підвищення кваліфікації і фінансування нових проектів. До справжнього моменту в Росії працюють близько 30 Центрів розвитку бізнесу, в тому числі в Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Сочі, Ульяновську. До 2013 року ми плануємо відкрити Центр розвитку бізнесу в кожному місті з чисельністю населення понад 100 тисяч чоловік.

Занімаем.ру: Сергій Ренатовіч, давайте поговоримо про декілька унікальних продуктах Ощадбанку.

Початківці підприємці часто шукають можливість взяти кредит на відкриття бізнесу, чи надає такі кредити Ощадбанк?

Сергій Борисов: Так, це унікальний для банківського ринку проект «Бізнес-старт», про який я вже коротко згадував. Охочому почати свій бізнес Ощадбанк пропонує вибір готових рішень з брендовою і не брендової франшизі, що вже зарекомендували себе на ринку. Підприємець може відкрити ресторан швидкого харчування, магазин, салон краси, дитячий клуб і так далі.

В якості готового бізнес-рішення можна вибрати і один з видів нестаціонарного бізнесу - мобільні торгові та сервісні платформи, що розробляються спільно з Опора Росії та галузевими спілками. Майбутній підприємець сьогодні може пройти безкоштовний навчальний курс на сайті Ощадбанку, а потім вибрати готове рішення і отримати кредит. Базові параметри такого кредиту: сума до 3 мільйонів рублей? (але не більше 80% від обсягу коштів, необхідних для запуску бізнесу) на термін до 3,5 років.

Забезпеченням по кредиту «Бізнес-старт» є застава придбаного майна і поручительство фізичної особи.

  Географія пілотного проекту постійно розширюється: на початок року було охоплено 30 найбільших міст Росії, сьогодні вже майже в два рази більше - 57.

  Зараз наші зусилля зосереджені на тому, щоб можливість відкрити власну справу за допомогою Ощадбанку стала доступна максимально широкому колу зацікавлених осіб. Так, нещодавно ми знизили вимоги до віку позичальника - з 25 до 20 років, частка участі в проекті власними коштами підприємця також знижена з 30 до 20%. З вересня 2012 року починаючим підприємцям будуть також пропонуватися готові не франчайзингові рішення, розроблені Ощадбанком спільно з партнерами, в тому числі Опора Росії, і галузевими спілками.

Пропоновані готові рішення будуть представляти із себе бізнес-плани, які містять основні параметри створюваного бізнесу, а також докладний алгоритм дій на стадії оформлення, запуску та подальшого ведення бізнесу.

На початковому етапі в рамках кредитного продукту «Бізнес-старт» будуть доступні такі готові рішення, як перукарня, кондитерська, хлібопекарня, салон краси, кейтерінгова або клінінгова компанія. Надалі в наших планах запропонувати максимально широкий спектр аналогічних готових рішень для задоволення попиту з боку потенційних підприємців - наших клієнтів. До речі, у вже згаданих Центрів розвитку бізнесу програма семінарів дуже насичена і орієнтована, в тому числі, на починаючих підприємців, які створюють бізнес «з нуля».

Занімаем.ру: Чи продовжує Ощадбанк видачу кредитів за програмою «Приватизація для малого та середнього бізнесу»?

Сергій Борисов: З кінця червня 2012 року в лінійці кредитних продуктів ВАТ «Ощадбанк Росії» для малого бізнесу відбулися зміни. Зокрема, продукт «Приватизація для малого бізнесу» був об'єднаний з продуктом «Бізнес-нерухомість» (в даний час його пропонують під загальною назвою «Бізнес-нерухомість»). Кредитний продукт надається позичальникам зі сфери малого бізнесу на купівлю комерційної нерухомості, в тому числі купується в рамках державних програм по приватизації, під її ж заставу.

  Продукт надається у всіх підрозділах ВАТ «Ощадбанк Росії», які здійснюють обслуговування клієнтів малого бізнесу.

В якості основних переваг можна виділити максимальний термін кредитування, який становить 10 років, відсутність вимог з надання іншого забезпечення, а також можливість придбання споруджуваних об'єктів нерухомості, майнових комплексів та земельних ділянок.  Занімаем.ру: Білорусь свого часу спробувала пом'якшити наслідки кризи за допомогою спільної з Ощадбанком кредитної програми «На придбання техніки білоруського виробництва». Частину відсотків по позиці відшкодовувало Уряд Республіки Білорусь.

Чи діє ще ця програма?

Сергій Борисов: Програма діє з жовтня 2009 року, і продовжується кожний наступний рік. Кредит видається позичальникам-юридичним особам або індивідуальним підприємцям, резидентам РФ, що є кінцевим споживачем техніки білоруського виробництва, або лізинговим компаніям. Мета кредитування - придбання нової техніки, виробленої конкретними заводами на території Республіки Білорусь.

Що стосується терміну кредитування, він встановлюється у відповідності з нормативними документами Ощадбанку Росії з кредитування юридичних осіб та ВП на цілі вкладення у необоротні активи, але не більше, ніж на 5 років.

Максимальна сума кредиту складає не більше 85% вартості товарів. Початковий внесок повинен бути рівний щонайменше 15% вартості товару. Процентна ставка по цій кредитній програмі визначається відповідно до процентною політикою Ощадбанку Росії.

Частину процентної ставки (у розмірі облікової ставки Банку Росії, що діє на момент видачі кредиту / траншу) сплачується (компенсується) Міністерством Фінансів РБ.

Занімаем.ру: Мені відомо, що Ощадбанк пропонує вигідні бізнес-овердрафтні кредити МСБ, розкажіть про даному реченні. 

Сергій Борисов: В даний час в Банку розроблений і проходить тестування продукт «Бізнес-овердрафт» для малого бізнесу. При цьому, продукт надається як клієнтам, які вже мають розрахунковий рахунок, так і поки не обслуговуються в Ощадбанку. До основних переваг продукту можна віднести відсутність вимог до надання застави, можливість відкриття ліміту овердрафту на основі оборотів клієнта в інших комерційних банках, а також адаптованість умов продукту під специфіку роботи малих підприємств.

  Впровадження продукту в філіальної мережі Банку заплановано на 3-4 квартал 2012 року. Занімаем.ру: Як правило, для того, щоб отримати кредит, потрібен певний заставне забезпечення, а чи є у Ощадбанку кредитні програми, які не вимагають застави?

Сергій Борисов: Розуміючи специфіку малого бізнесу в Росії, Ощадбанк у частині заставної політики більш гнучкий до клієнтів малого бізнесу, ніж до інших категорій корпоративних позичальників. Так, перелік прийнятого за кредитами малого бізнесу майна істотно ширше, а вимоги до забезпечення м'якше. Крім стандартних видів забезпечення, прийнятих у заставу, - таких, як комерційна нерухомість, обладнання, товарно-матеріальні цінності, - Банк приймає в забезпечення і особисте майно власників бізнесу, що найчастіше вирішує проблему пошуку відповідного застави.

  Крім того, в лінійці кредитних продуктів Банку присутні продукти, або взагалі не вимагають застави (наприклад, «Кредит« Довіра, «Бізнес-довіру»), або не потребують повного покриття заставою суми кредиту («Бізнес-оборот», «Бізнес-інвест »), а також продукти під заставу майна (« Бізнес-авто »,« Бізнес-актив »,« Бізнес-нерухомість »).

  Таким чином, гнучкі вимоги до забезпечення дозволяють позичальникові залежно від кожної конкретної ситуації підібрати для себе оптимальну схему кредитування.

Занімаем.ру: Які існуючі обмеження за беззаставними кредитами?

Сергій Борисов: «Кредит« Довіра »видається на строк до трьох років на суму до 3 млн. руб. (До березня поріг дорівнював 2 млн. руб., Але був збільшений). Термін розгляду кредитної заявки - до трьох робочих днів. Всі умови дуже лояльні.

Потрібно всього один поручитель, термін ведення бізнесу від трьох місяців. Кредит «Довіра» надається власникам бізнесу, індивідуальним підприємцям і малим підприємствам з річною виручкою до 60 млн. рублів.

Занімаем.ру: Сергій Ренатовіч, на завершення розмови хотілося б дізнатися, які на сьогоднішній день тенденції розвитку ринку кредитування малого і середнього бізнесу.

Сергій Борисов: На наш погляд, основним драйвером, який буде впливати на розвиток ринку, є активна взаємодія банків з підприємницькими об'єднаннями та інфраструктурою державної підтримки, в тому числі, з фондами підтримки малого бізнесу в частині надання гарантій у процесі фінансування. Також, одним з важливих моментів буде виступати програма лояльності для добре зарекомендували себе клієнтів з підвищеними сумами і термінами кредитування. Можливим обмеженням ми бачимо лише загальну економічну ситуацію в країні, яка в даний час виглядає досить сприятливою для зростання ринку.

Що стосується Ощадбанку, то у нас буде розширюватися продуктова лінійка «Кредитною фабрики».

З квітня цього року запущено пілотний цільовий кредит «Експрес-авто» (кредит на придбання автотранспорту).

Причому, транспорт, придбаний в кредит, може бути як використаний в бізнесі, так і оформлений на власника для особистого користування. Також планується впровадження в тестовому режимі програми «Експрес-актив» (кредит на придбання обладнання). Новий спеціальний кредитний продукт «Бізнес-гарантія», що враховує специфіку малих підприємств, планується до пілотного запуску в III кварталі.

Я вже згадав про програми лояльності як про важливий чинник, впливає на розвиток цього ринку.

Тому ми також будемо розвивати програми лояльності для наших клієнтів. Артем Аношкіна, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Юніаструм Банк кредит готівкою - програма «Доступний кредит готівкою» 12 серпня 2012 0:00 Юніаструм Банк запустив ... Більше

Чи можна отримати кредитну карту без підтвердження доходу Сьогодні нікого не здивуєш тим, що багато російських компаній виплачують зароблену ... Більше

Райффайзенбанк знизив вимоги автокредиту при покупці страхового поліса КАСКО 12 січня 2012 0:00 Умови автокредиту при ... Більше

Поручителі в Ощадбанку - вимоги до поручителя, документи Всім відомо, що в кредитній угоді приймають участь два головних суб'єкти - кредитор і позичальник.У ряді ... Більше

Сбербанк Росії в г Ростов-на-Дону - робота відділень, адреси філій, кредити, депозити, послуги Перша контора Державного банку Росії відкрилася в Ростові-на-Дону в 1862 році.Приблизно ... Більше

Популярне