Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Private Banking в Росії тенденції і перспективи


Private Banking в Росії: тенденції і перспективи

Private Banking в Росії тенденції і перспективи

На питання Zanimaem.ru про ситуацію, що склалася навколо private banking відповідає керуючий Московським філією Смоленського Банку Павло Шитов. «Занімаем.Ру»: Що таке private banking у Росії? Private banking у Росії (як і в усьому світі) - це надання фінансових послуг приватним клієнтам по управлінню грошовими коштами, створення оптимальних інвестиційних стратегій з урахуванням побажань конкретного клієнта.

І, звичайно, Private banking увазі бездоганне виконання технічних функцій по реалізації розроблених стратегій. «Занімаем.Ру»: Які основні завдання приватного банківського бізнесу? Якщо говорити про Росію, то сьогодні основним завданням для нас є саме розвиток Private banking. На мою думку, в нашій країні цей напрямок представлено в обмежених масштабах, знаходиться на стадії становлення. «Занімаем.Ру»: Чи існує різниця в підходах, методах і пропозиціях між зарубіжними та нашими банками?

Послуги Private banking, ті послуги, які на заході саме банки надають своїм клієнтам, в Росії більш затребувані і повніше представлені в різноманітних фінансових компаніях. Існують об'єктивні причини такого явища. Перш за все, це пов'язано з особливостями російського законодавства, яке накладає на банки ряд обмежень, пред'являє до них жорсткі вимоги. Реальність така, що в сучасних умовах фінансовим компаніям деякі послуги рівня Private banking надавати набагато простіше, ніж банкам.

У Росії регулятор розуміє банк, перш за все, як установа із залучення депозитів, видачі кредитів, іноді - інвестування в цінні папери. Тому, повторюся, розвиток Private banking саме в банківській сфері - це і є основне завдання в напрямку PB сьогодні. «Занімаем.Ру»: Конкурентноздатні чи російські банки в цьому секторі ринку? Конкурентоспроможність - питання, в тому числі, часу. Будь-яка послуга, напрямок має відбутися, пройти всі етапи розвитку, подолати проблеми росту.

Якщо будемо говорити про Private banking - це напрямок в світі має тривалу історію. Протягом століть складалася практика, коли одні люди довіряли іншим управляти своїми грошима. Але для того, щоб така конструкція мала право на життя, і більше того - була конкурентоспроможною - необхідні 2 складові. По-перше, у клієнтів повинні з'явитися грошові накопичення, які можна віддати в управління. По-друге, повинен утворитися ринок, співтовариство сумлінних і грамотних керівників.

У Росії поки йде становлення цього напрямку, всіх його складових. До 90-х років Private banking у нас не існувало з об'єктивних причин, в нашій країні ніхто не керував чужими грошима. Природно, на етапі формування ми проходимо через всі стадії, які проходив цей напрямок у всьому світі: пірамідобудування, різні нюанси становлення фондового ринку, реклама неймовірною прибутковості і пр. Сьогодні для Росії характерна наступна ситуація.

Грошові кошти для Private banking в результаті накопичення капіталу у невеликого відсотка людей з'явилися. Мова йде, звичайно, саме про кошти, які людина хотіла б віддати в управління. Але необхідно враховувати той факт, що в Росії забезпечена людина заробив свої гроші недавно.

Заробив він їх, швидше за все, маючи якийсь бізнес. В даний час він, як правило, цим же бізнесом керує. Тому його гроші - це капіталізація його власного бізнесу. На заході дуже багато живуть, отримуючи дохід від свого капіталу. Тобто люди займаються будь-якою діяльністю, а їх капіталом управляють спеціалізовані структури.

Якщо розмір цього капіталу досить великий за західними мірками, то тоді виникають відносини, які ми називаємо Private banking. У нас обидві ці складові проходять становлення. Сподіваюся, що в нашій країні напрямок Private banking розвинеться в повноцінне, придбає ті ж позитивні риси, якими володіє сьогодні Private banking на заході, і як результат - стане конкурентоспроможним в загальносвітових масштабах. «Занімаем.Ру»: Яка категорія людей може претендувати на обслуговування в приватному банку?

Чи має значення соціальний статус або існує певна порогова сума? Сьогодні різноманітні фінансові компанії пропонують своїм клієнтам послуги по розробці різних стратегій інвестування починаючи від суми в кілька мільйонів рублів. Це і є мінімальна сума для того, щоб вступати у відносини Private banking.

Що стосується соціального статусу, він не є визначальним чинником, так як банк отримує комісію або від величини коштів, або від величини доходу клієнта. «Занімаем.Ру»: Які критерії відбору клієнтів? Необхідно розрізняти поняття Private banking та VIP-обслуговування.

VIP-обслуговування - це ті послуги, які банк надає не всім клієнтам, а тільки тому, хто є для нього дійсно важливим по ряду показників. Значущим клієнт може бути з кількох причин. По-перше, економічно важливий клієнт - він має великі кредити, депозити, користується багатьма послугами, приносить великий прибуток Банку. По-друге, клієнт може бути важливий як особа, що має високий соціальний статус. І інші подібні причини.

Зазвичай банк приймає рішення, є для нього цей клієнт VIPоме чи ні. Ряд банків під поняттям VIP-обслуговування розуміють надання більш широкого спектру послуг, сервісів за додаткову плату. Але тоді, на мою думку, має сенс говорити лише про більш широкому пакеті обслуговування.

А не про VIP-обслуговуванні. До речі про VIP-обслуговуванні. Сьогодні нашим банкам властиво підвищувати лояльність клієнта за рахунок надання йому різноманітних небанківських послуг. Наприклад, інвестування в предмети старовини і мистецтва, різноманітні винні колекції і т.п. Таким способом наша індустрія намагається намацати баланс інтересів у VIP-обслуговуванні.

Private banking увазі дещо інші відносини. Це відносини керуючого і довірителя з управління активами довірителя. У кожного з клієнтів вже сформувалися свої уявлення, ідеї, думки, якісь напрямки інвестування йому більш зрозумілі. Завдання керуючого - надати консалтингові послуги, розповісти про всі можливі варіанти управління активами.

Але останнє слово і вибір залишається за клієнтом. Вислухавши поради керуючого, клієнт може зупинити свій вибір на конкретних галузях економіки, інструментах, які забезпечать йому очікуваний баланс доходності та ризику. Таким чином формується унікальна інвестиційна стратегія для конкретного клієнта. Але індивідуальний підхід вимагає витрат часу кваліфікованих фахівців.

Тому і встановлюється мінімальна сума, як якийсь рівень, з якого має сенс користуватися послугами Private banking. Інакше комісія за обслуговування перевищить розумні межі. «Занімаем.Ру»: Які продукти найбільш популярні у VIP-клієнтури банку? Високий інтерес до депозитів.

Сюди клієнти направляють більшу частину тимчасово вільних грошових коштів, оскільки це найменш ризикований інструмент. Далі - пластикові карти (VISA Platinum) не тільки як платіжний інструмент, але і як можливість отримання додаткових привілеїв. А також як статусна, іміджева річ.

Останнім часом все більш популярним стає PayWell. Відзначу, що 99% клієнтів орендують індивідуальні банківські сейфи. «Занімаем.Ру»: На що Ви хотіли б звернути особливу увагу клієнтів при розміщенні коштів в приватному банку?

При виборі банку для Private banking клієнту необхідно звернути увагу, перш за все, на те, склалися чи довірчі відносини, досягнуто чи приватне взаєморозуміння з майбутніми керуючими його активів. Безумовно, необхідно враховувати досвід роботи з банком знайомих. Позитивні або, навпаки, негативні рекомендації також важливі. Крім того, потрібно враховувати прибутковість фондів банку. Крім приватних стратегій, банки, які займаються управлінням активами, також керують різного роду фондами.

Фонди призначені для того, щоб в них інвестували гроші ті клієнти, у кого сума не достатня для індивідуального Private banking. Це якийсь колективний Private banking. При створенні фонду пишеться інвестиційна декларація, де вказується, у що гроші будуть інвестуватися, відповідно до якими принципами здійснюється інвестиційна діяльність та інша важлива інформація.

Як правило, є інформація по прибутковості фондів за попередні періоди. Якщо банк працює досить давно, то ця прибутковість може сказати багато про що. Постійне отримання прибутковості не нижче ринкового рівня - це показник професійного управління активами. І цей показник також потрібно враховувати при виборі банку для Private banking.

Найголовніше в Private banking - клієнт має право брати участь у коригуванні, зміні стратегії, тому тут повинно скластися взаєморозуміння у відносинах клієнт-керуючий. Якщо вони будуть говорити на одній мові - довірителю буде досить комфортно. Якщо довіри не склалося, будь-яка дія керуючого буде розцінюватися, як спроба завдати шкоди своєму довірителю.

Ніяких робочих відносин не складеться. Тим більше, відносин Private banking. «Занімаем.Ру»: Які ще ексклюзивні послуги Ви пропонуєте? Ми пропонуємо VIP-клієнтам набір класичних банківських послуг, але з ексклюзивним сервісом.

Це окремий офіс для VIP-клієнтів, що забезпечує конфіденційність відвідування, персональний менеджер, який вирішує всі технічні питання, готує документи, а також знає, пам'ятає і враховує переваги клієнта у вирішенні тих чи інших питань. Леся Хіхліч, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Державна підтримка бізнесу - пільгові кредити, програми Є в економіці школа, яка стверджує, що держава не повинна ніколи ... Більше

Акредитив банку - відкриття акредитива, форми і види акредитива Покупка квартири .... Які асоціації ... Більше

Перевірити кредитну історію онлайн: міф чи реальність? Що робити, якщо банки відмовляють у кредиті?- Перевірити кредитну історію! - Подібна відповідь став ... Більше

Платити за боргами - чи варто, примусове стягнення боргу Ви напевно помітили, в засобах масової інформації все частіше ... Більше

Юніаструм Банк кредит готівкою - програма «Доступний кредит готівкою» 12 серпня 2012 0:00 Юніаструм Банк запустив ... Більше

Популярне